CZ P-07

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2270

Příspěvek#136 » pát 20. kvě 2016, 19:54

Řekl bych, že muška svítí stejně, jako hledí, ale v té úplné tmě trochu zaniká, když ke vzadu. Srovnat ta miřidla, když je úplná tma, to je tedy dílo :-(



Jezevec
Příspěvky: 139

Příspěvek#137 » sob 21. kvě 2016, 21:38

Má drahá paní je v pořádku a myslím, že na mě policajty volat nebude 8-) Střílení ji nebere, ale ani nemá výhrady. Jinak dnes ráno jsem zkoušel nasvěcovat mířidla ranním sluncem a všechny body svítily rovnoměrně s normální intenzitou. Při nasvícení pomocí LED z telefonu svítí tak, že mi osvědcují celé předloktí (vše jsem testoval v koupelně :D) a při tom mám pocit, že moucha svítí o trochu méně než hledí.
Ještě jsem vyzkoušel decocker a pokud ho přidržím tak mi taky trochu cvakne při natažení kohoutku. Pokud do něj jen cvrnknu tak se to v pohodě. Otázka je na kolik ja to chyba a na kolik vlastnost.



JardaB
Příspěvky: 1249

Příspěvek#138 » úte 31. kvě 2016, 15:37

Nejake tema na P-09 tu neni? Seljsem si po telef. dohode pro P-07 a z prodejny si odnesl P-09 ;-)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2270

Příspěvek#139 » úte 31. kvě 2016, 16:27

Asi máš velkou kapsu :-)

Odkaz máš v SZ.



Gogtas
Příspěvky: 15

Příspěvek#140 » čtv 2. čer 2016, 00:02

Dobrý večer všem, v pondělí si jdu pro NP a chtěl jsem se zeptat, nevíte kde mají teď v Praze na skladě P-07?



Jezevec
Příspěvky: 139

Příspěvek#141 » čtv 2. čer 2016, 06:52

No snad na podnikový prodejně by měli nějaký mít.

Uživatelský avatar
kocpel
Příspěvky: 54

Příspěvek#142 » čtv 2. čer 2016, 09:17

V podnikové prodejně v Opletalově je mají určitě.



Gogtas
Příspěvky: 15

Příspěvek#143 » čtv 2. čer 2016, 09:23

Díky moc za reakce. Stále přemýšlím jestli PPQ M2, nebo CZ P-07. Měl jste někdo podobný problém?



Jezevec
Příspěvky: 139

Příspěvek#144 » čtv 2. čer 2016, 09:34

Jakej přesně problém? Že ve vlákně o P-07 dumáš jestli si máš koupil PPQ nebo P-09? Nebo že si nemůžeš vybrat.
PPQ viewtopic.php?f=18&t=2187
P-09 viewtopic.php?f=18&t=3419
výběr první CZ viewtopic.php?f=16&t=7114
atd. atd.
Hledej na fóru, lez do obchodů, půjčuj si na střelnici.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2270

Příspěvek#145 » čtv 2. čer 2016, 10:17

Jo, vybíral jsem taky z několika zbraní.

Prostě jdi na střelnici a střílej ze všech, co máš v merku. A rozhodně více, než 10 ran. A uvidíš, co Ti bude nejvíce sedět v ruce.

Já takhle skončil u P-07.



Gogtas
Příspěvky: 15

Příspěvek#146 » čtv 2. čer 2016, 10:29

Víte prosím v Praze o střelnici, kde mají obě tyto zbraně k zapůjčení?



Standa Orel
Příspěvky: 22

Příspěvek#147 » úte 7. čer 2016, 20:04

Gogtas: P07 mají určitě na Avimu. Toho Waltera nevím, jestli někde na střelnici mají. Ale dneska jsem se stavil v Armedu a s nimi se prý je možné dohodnout a zajít si jejich zbraně vyzkoušet na střelnici někde poblíž. Tak se zkus poptat tam.



Saigon
Příspěvky: 6

Příspěvek#148 » ned 10. črc 2016, 19:45

Zdravím vás,
tak jsem se po dlouhé době odhodlat opět napsat pár nových postřehů souvisejících s užíváním P07.
Když jsem zakládal toto vlákno, tak jsem netušil, jak se bude intenzivně rozrůstat. Za což jsem samozřejmě rád. Věřím, že informace zde uvedené mohou být přínosné pro budoucí vlastníky P07.
V první řadě bych vyzvedl pozitiva, která vyplynula během 11 měsíčního aktivního používání zbraně. Během této doby jsem vystřílel cca 4 000 nábojů a měl 3 zádržky. První dvě zádržky se staly během prvních 200 ran, to jsem již popsal při svém prvním příspěvku. Třetí zádržka nastala přibližně v polovině mého ročního nástřelu. Těžko říci, jestli se jednalo o selhání zbraně nebo munice. Protože kolega, který střílel stejnou munici, ale s Glockem 17, měl dokonce dvě identické závady. Všechny tři závady na P07 byly stejné. Během cyklu byla vyhozena prázdná nábojnice po výstřelu a při podávání nového náboje závěr nezasunul náboj do komory. Zůstal cca 7 mm otevřen. Stačilo mírně zezadu klepnout dlaní do závěru a vše opět fungovalo. Každopádně si myslím, že tři zádržky na 4 000 ran jen slušné!
Kvalitní ergonomie, chod spouště a chování při střelbě se jen během používání potvrdily.
Teď něco k negativům. To nejvýznamnější je prasknutí pružiny na ose uchycení spouště, což způsobilo nefunkčnost zbraně. Spoušť po výstřelu zůstala vzadu a nevrátila se do původní polohy. Sice „prkotina“, jak mi tvrdili v podnikové prodejně, ale způsobilo to nefunkčnost zbraně. Což samozřejmě nepřidá člověk na důvěře ve spolehlivost zbraně, obzvláště když ji má na obranu, ochranu své rodiny, či domova. Samozřejmě závadu řeším reklamací.
Druhá pro mě negativní zajímavost je ta, že mi spoušť vždy po zmáčknutí úplně do zadní polohy skřípne kůži na druhém článku ukazováčku mezi spoušť a tělo zbraně. Po delších střelbách mívám pravidelně puchýř na onom místě. Experimentoval jsem s velikostí gripů, ale nic nezabralo.
Jako další negativum vnímám vyšší hmotnost. Při porovnání s jinými zbraněmi, např. Glock 19, SW MP9, XDM apod., je rozdíl patrný. Samozřejmě vyšší hmotnost pozitivně ovlivňuje zbraň při střelbě, ale při nošení to člověk „cítí“, obzvláště když to porovná s výše zmíněnými zbraněmi.
Tak zatím



Čop
Příspěvky: 145

Příspěvek#149 » čtv 14. črc 2016, 06:40

Tak já jsem oslavil první tisícovku a musím konstatovat absolutní spokojenost. Vyzkoušel jsem různé způsoby střelby - jak mířenou, tak s tasením, na terče i překlápěčky, jednoruč i obouruč... Pocity mám výhradně pozitivní. V porovnání s ostatními stroji, které jsem zkusil (různé Glocky, 75, 85, 1911, SIG 2022 a 226, HK P30) mohu říct, že mi sedí asi nejlíp. Z mého subjektivního pohledu mi celkem vyhovovala ještě krátká P30, ale je o dost dražší. Perfektně mi padne do ruky a se středními střenkami všude dosáhnu tak akorát (mám normální konfekční velikost ruky). Ze začátku jsem se pokoušel přehmatávat na trochu kratší záchyt závěru, ale našel jsem úchop, který vyhovuje jak při střelbě, tak při přebíjení. Je pravda, že záchyt by mohl být o pár mm delší, ale dá se s ním dobře pracovat i tak. Spoušť je velmi dobře "čitelná", dává správnou odezvu, takže přesně vím, kdy zbraň co udělá. Třeba u Glocků, nebo u HK jsem takový pocit moc neměl. Ale je otázka, jestli by střelec měl vědět úplně přesně, kdy to spustí (kvůli strhávání, nebo naopak nadsazování). Mě to vyhovuje, se strháváním problém nemám. Při prvních střelbách jsem střílel lehce doprava, ale potom jsem našel ten správný úchop, kdy je pistole v ruce maličko pootočená. Posléze jsem zjistil, že tak je to asi správně, protože zápěstí je sice trochu nepřirozeně vytočené, ale hlaveň se dostane perfektně do osy ruky. Střelba je potom intuitivní a zbraň se po výstřelu rychle a přesně vrací do zamířené pozice. A díky tomu se vyřešil i problém s dosažením záchytu závěru. Takže ergonomie super. Technicky je pistole relativně jednoduchá a na údržbu úplně nenáročná. Sice patřím mezi blázny, kteří mají rádi zbraně (a vůbec všechny hračky) v pořádku a čistím po každé střelbě, ale vzhledem k uspořádání "střev" se všude dostanu docela v pohodě, takže čištění není takové utrpení. Podle vyjádření některých kolegů bych se měl nechat vyšetřit a brzy mě to přestane bavit. Ale zatím to dělám a krásně si při tom vyčistím kromě pistole i hlavu. Na nošení mi vyhovuje vnější Fobus bez kloubu. Je dobré, že pádlo jde zasunout jak za opasek (když mám delší bundu a nevadí, že je vidět), nebo za kalhoty. Musel jsem maličko zabrousit dva výstupky na horní hraně pádla (dřely kůži), ale po minutě práce je vše O.K. Mám i tašku přes rameno Falco a do města je velmi příjemná. Dám do ní doklady, peníze i náhradní zásobník. Dobře se nosí, jen na popruhu jsou našitá poutka, která brání pohybu polstru, ale není to až takový problém. Vnitřní nošení nic moc. Jakžtakž to jde při "apendixovém" nošení, ale výrazný bobří ocas na pistoli za den nošení vždycky způsobí odřeniny. Komunikuju s výrobcem (KMS) o drobné úpravě koženého pouzdra tak, aby zvětšením o cca 0,5cm zakrylo tento kus. Vzhledem ke skvělé komunikaci a ochotě věřím, že se to podaří. Potom i vnitřní nošení bude přijatelné. Za těch 1000 ran jsem neměl ani jednu závadu, kromě selhače (vadná zápalka). Problém jsem zaznamenal pouze jediný, a to uvolněné hledí. Protože první umělec, který se pokusil to utáhnout ojel dohladka červík v hledí, musel jsem ke zbrojíři (tímto děkuji p. Novotnému v Holešovicích za rychlou, precizní a levnou pomoc). Nastřelil jsem zbraň z ruky s podporou jakéhosi vehiklu, který mi půjčili na střelnici a následně zajistil spoj kapičkou lepidla na závity. Teď myslím i střílí přesněji, než před opravou. Takže když to shrnu - koupil jsem takřka nepoužitou za super cenu, střílí se mi s ní nádherně, na nošení je tak akorát a hlavně se mi holka moje moc líbí. Manželka sice trochu žárlí, ale to holt bude muset překousnout.



Saigon
Příspěvky: 6

Příspěvek#150 » stř 20. črc 2016, 10:02

Tak jsem si vyzvedl P-07 po reklamaci, z čehož mám rozpolcené pocity. Prasklou pružinu uznali jako oprávněnou reklamaci, kdežto z boku "ohoblovaný" vyhazovač nábojnic nikoliv. Dle vyjádření výrobce jde o běžné opotřebení, což je, dle mého názoru, velmi diskutabilní. Nicméně nerozumím politice CZ, proč, když už tu zbraň opravovali u nich ve fabrice, neopravili i ten vyhazovač. Byly by to pro ně minimální náklady a pozitivní hodnocení uživatelů. Kdežto tohle chování povede pouze k negativnímu hodnocení všech vlastníků P-07. Jak z vystupování zaměstnanců v podnikové prodejně v Praze, tak z této reklamace mám velmi smíšené pocity o jejich přístupu k běžnému zákazníkovi.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů