CZ P-10C



vaclaff
Příspěvky: 149

Příspěvek#1396 » stř 20. čer 2018, 19:54

Chlapi, Ústí nad Labem, Teplice, Děčín - není někdo odtud kdo by mi nechal picnout?

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#1397 » stř 20. čer 2018, 20:04

P-10 snad půjčují na každé střelnici, ne ?

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#1398 » stř 20. čer 2018, 22:15

je tu někdo, kdo si koupil P10 a litoval? a pokud ano, tak proč?



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#1399 » čtv 21. čer 2018, 08:52

To Majlont: máš pravdu, ale já měl za sebou zrovna neuznanou reklamaci na auto (Superb z úplně první série), kterému po 60 tis. km úplně odešly zadní brzdy (kotouče na polovině tloušťky + ...) a výrobce to neuznal a označil za kosmetickou vadu. Tak se mi nechtělo dvakrát v roce zahučet do podobného problému. Na střelnici kolega střílí P10 k maximální spokojenosti, tedy mé obavy byly asi přehnané...



sirmurdok
Příspěvky: 3

Příspěvek#1400 » čtv 21. čer 2018, 16:59

Připojuji se k Sedmej. Pořídil si někdo CZ P10c a lituje/litoval toho? Reklamace, údržba, zhoršená přesnost. Děkuji.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#1401 » čtv 21. čer 2018, 20:03

Mam jí od září vystříleno necelý 2000 bez sebemenší závady nebo vznikajícího zvětšujícího opořebení. Nedávno sem s ní vytáhnul i PPQ Navy, s P10 nastřílim pokaždý líp a i míň kope takže od září preferuju P10



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1402 » pát 22. čer 2018, 06:56

Mam P-10C od septembra 2017. Nastrielane nieco cez 5000 ks, vlastne prebijance so strelami Ares. Par zavad pri strelbe bolo, kazda jedna ale sposobena nabojnicou makarov. Toho som si vedomy a ak sa mi take nieco pri prebijani stane, ak nejdem na sutaz, nepreberam to strelivo, aby som si nacvicil zadrzky.

K samotnej pistoli nemam vyhrad, nosim a strielam ju radsej, nez Glock. Teraz v lete nosim na striedacku oboje.

Cakam na full size verziu, ta by mohla byt dobra aj na sutaze, kde zatial strielam Shadow 2, co mi moc ale nevyhovuje, kedze celorocne strielam plastove pistole a prechod na kovovu len v ramci sutaze ma neprijemne dopady na rychlost premierovania.



petras125
Příspěvky: 158

Příspěvek#1403 » pát 22. čer 2018, 10:35

Střílím P-10C, GP K100 target, CZ75, ....
P10-ka sedí ze všech v ruce úplně nejlíp, pokud používám prodlouženou (+2) botku zásobníku. Nastříleno několik tisíc. Občas nějaké zádržka - padá asi na vrub mnou přebíjeného střeliva (lisuju spíš na množství než kvalitu). Přesnost velmi dobrá - na kompakt vlastně excelentní.



MK75
Příspěvky: 5

Příspěvek#1404 » pát 22. čer 2018, 13:11

P-10C FDE mám od května 2017, vystříleno dost nad 5000, pouze nové 115g střelivo...bez závady:-).
Všechna pozitiva platí (úchop, přesnost, malý zpětný ráz, spoušť). Beru ji tak, na co je určena - "pracovní" pistole, takže nečistím striktně po každé střelbě.
"Negativa" - na nošení se mi zdá pocitově větší než G4, FDE se očuzuje (nevadí mi a jde v pohodě vyčistit), po vybalení jsem byl dost neklidnej z neuvěřitelně tuhého vypouštění záchytu, vlastně to ani nešlo....ale to naprosto vymizelo po zastřílení (ruční shazování bez problémů:-)). Tuhé vypouštění zásobníku, také se zlepšilo, ale mohlo by to být lepší. Stane se, že po poslední ráně závěr nezůstane vzadu - spíše chyba úchopu. Nemám lopaty, takže grip mám S-kovej, chci zkusit M-ko, ale ještě jsem se neodhodlal do čepu třísknout (vyražeč mám).
...kravinky typu světlovody, svítilna atp neřeším
...vnější kydex super, přemýšlím i o vnitřním, ale spíše počkám na subCompacta.
Pozn.: technika mě zajímá, ale nerejpu se v tom...vše v čem jsem se od mala rejpal (hračky, kolo...) pak už nefungovalo...musel to někdo spravit:-)
JSEM SPOKOJEN a zbraň mi nedala jediný důvod proč bych jí neměl věřit. Jsem zvědav jaký nástřel vydrží v této kondici.



Sedek
Příspěvky: 97

Příspěvek#1405 » pát 22. čer 2018, 18:55

Tak dnes jsem si vyzvedl svou P-10 z opravy. Vadilo mi "kousání do prstu", jinak s ní žádný problém nebyl. Po domluvě se servisem jsem ji poslal na výměnu spouště za nový typ. Kromě toho mi dali novou krytku čela závěru a přestože pružina záchytu nevylézala (neměla kudy), namontovali i přední blok nového typu (viz příspěvek č. 1394, kde to Majlont dobře popsal - typ 3). Na přístup CZUB si opravdu nemůžu stěžovat :)



Mem
Příspěvky: 40

Příspěvek#1406 » sob 23. čer 2018, 19:50

Tak jsem P-10 už taky poslal na reklamaci, vylézající pružinka mi v poslední době 2x zablokovala závěr při rozborce (musel jsem ji zatlačit zpátky tenkým nožem). Předpokládám, že mi tam vymění ten blok jako ukazoval majlont.

Jinak nastříleno okolo 800 bez závady, 4 soutěže, až na ten opruz s pružinkou spokojenost, koupil bych znovu.

"FDE se očuzuje (nevadí mi a jde v pohodě vyčistit)"

Jo, to vždycky poctivě pucuju... i podvěšenou svítilnu. :)



Bofors
Příspěvky: 30

Příspěvek#1407 » úte 26. čer 2018, 00:35

Jak jste na tom s hranou kolem ústí komory? Já na té mojí mám viditelné srážení tak max. nad skluzavkou když ústí do komory ale jinak kolem komory mi přijde hrana docela ostrá. Nestrouhá vám to nábojnice? Zase na druhou stranu asi nejde udělat víc support chamber než je tohle. Taky mi přijde trochu škoda že p07 má precizně vyleštěnou skluzavku i komoru a p10 vypadá že na to jaksi není čas...



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1408 » úte 26. čer 2018, 10:21

lestena skluzavka je zbytecnost, jednak si to casem pistole vylesti sama a druhak tohle neni sportovni special s presnyma tolerancema a slabouckou vratnou pruzinou, je to sluzebni krochna ktera se se zavadenim naboje do komory nemazli na hranici provozni spolehlivosti ale zarazi ho tam s peknou silovou rezervou.



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#1409 » stř 27. čer 2018, 07:58

Vyleštěná skluzavka není zbytečnost - může podstatně zvýšit spolehlivost zbraně. Na jedné své zbrani (klon CZ75, tedy celokovová "hrubá" služební zbraň) jsem nechal u Zendla vyleštit skluzavku a komoru a rozdíl byl velmi patrný. Na vyleštění se dá použít "Dremelka" (stačí její kopie z Lidlu), válcový nástavec s filcem a trocha brusné pasty (jemná a superjemná). Nebo impregnovaný váleček https://www.dremelcz.cz/dremel-520-impr ... uc-13-2-mm . Je to práce tak na 15 minut.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1410 » stř 27. čer 2018, 08:37

jak se konkretne da zvysit spolehlivost zbrane nad 100% ? :) protoze P-10 funguje bezchybne i be toho aby se ta kratoucka skluzavka musela lestit.

druhak kver ktery na bezchybnou funkci vyzaduje vylestenou skluzavku by sel u me okamzite do trezoru jako "hracka na strelnici" a rozhodne bych ho nepovazoval ajko vhodny pro "sluzebni" pouziti/skryte noseni ...

PS: pises "klon" 75ky ale nepises jaky - je docela podstatny rozdil jestli to byl Ital, nebo napr Turek

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů