ALFA - první zbraň - údržba atd



fastek
Příspěvky: 5

Příspěvek#16 » úte 28. úno 2012, 18:35

johnnyjak: Jasny, vsak at si kazdej kupuje co chce :) Pro me to proste byla neprijatelna cena, pro nekoho jineho urcite prijatelna...



Návštěvník

Příspěvek#17 » úte 28. úno 2012, 21:16

Fastek: 8 moc za dvacet let starou nestrilenou zbran? :-o Vzdyt tam nema co zestarnout, max. pruzinky, ktere jsou stejne spotrebak a ty menis casem tak jako tak. U mnoha (rekl bych vetsiny) vyrobcu navic plati, ze starsi produkce je mene sizena a vyrazne lepsi. Mladsi dvaceti let mam jen jednu pistoli a kvalitou materialu a zpracovanim je na tom s prihlednutim k urceni nejhur.



fastek
Příspěvky: 5

Příspěvek#18 » stř 29. úno 2012, 17:22

Chlapi uz to nereste, kazdej ma jine priority tak at si kazdej koupi co chce :)

Tohle je tema o Alfe, tak sem piste zkusenosti s Alfou ;)

Uživatelský avatar
lester555
Příspěvky: 71

Příspěvek#19 » stř 14. bře 2012, 18:23

Tak se musim pochlubit i tady :) .
Dneska jsem si vyzved ZP a NP a koupil si již zmiňovanou Alfu Police v obchodě v Havl. Brodě, objednali mi ji z Brna, takže za tu cenu v akci 10,2 a je to mimochodem ta verze s rozšířenou hlavní. K tomu 4 krabky nábojů, opaskové pouzdro dasta... Se zbraní hned zpátky na policii pro PZ a paráda. A v pátek otestovat na střelnici :)



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#20 » stř 14. bře 2012, 20:32

Měl jsem zato, že verze s rozšířenou hlavní byla jen nějaká limitovaná. Mám taky police, ale s běžnou hlavní jako defender. BTW nyní mají podle webu super akci na Iron Defender (http://www.strelivo-zbrane.cz/zbrane-na ... -s34866802), což je kovová verze testovaná např. zde: http://www.alfa-proj.cz/infoservis/naps ... r-a2097240

Tak ať slouží;)

Uživatelský avatar
lester555
Příspěvky: 71

Příspěvek#21 » stř 14. bře 2012, 20:42

díky :)

a k tý hlavni, já právě taky čet, že ta rozšířená je limitovaná, takže mě nenapadlo, že koupim zrovna tu, v obchodě jsem se ji pokoušel rozebrat a nešla mi vyndat hlaveň, a až pak sem si právě všim, že je nějaká široká a že se vyndavá zepředu...



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#22 » stř 14. bře 2012, 21:02

Treba tady je o obou docela hezky clanek. Tech 24 gramu na predku asi nebude mit moc zasadni vliv na zpetny raz, ale je to zajimavy a neokoukany : http://www.alfa-proj.cz/picture/Clanky- ... POLICE.pdf



vlno
Příspěvky: 114

Příspěvek#23 » pát 16. bře 2012, 22:14

lestr555: tak jak střílí ;)
pomalu se mi blíží termín na zkoušky, doufám, že to dopadne a pak mě čeká nákup mé první krasavice :D , do teď jsem si myslel na starší CZ75, ale když vidím ty ceny alfy, tak pomalu měním názor ... nová je holt nová... :)

Uživatelský avatar
lester555
Příspěvky: 71

Příspěvek#24 » pát 16. bře 2012, 23:26

Dneska jsem vystřílel krabičku a bez problémů, bál jsem se zasekávání nábojnic, ale jak už psal někdo v tomhle tématu, to se týkalo jen starších Defenderů.
Dobře se mi drží, zdá se mi, že kope míň než cz75. Po střelbě sem ji na střelnici hned rozebral a vyčistil (rozborka stejná jako 75).
Akorát na střelbě budu muset zapracovat, na 15 metrů a ze začátku to nebylo ani v terči, postupně jsem se propracoval až do pravé spodní půlky aniž bych mířil jinam... Ale tak střílel jsem po třetí v životě (praktická příprava, zkouška, a dneska :) ), takže to se poddá.

Ono já o Alfě prvně vůbec nevěděl, sem bral CZ jako jedinou českou pistoli, a byl to velký omyl :) . Chtěl jsem prvně cz75 compact, novou za cca 15 tisíc, pak jsem si řek,že asi nějakou použitou za 7-9, no a pak jsem zase uplně otočil, a koupil novou alfu. Já tomu moc nerozumim, takže jsem použitý nakonec vyřadil - abych pak nedal x tisíc za opravy - a když alfa je o 5 tisíc lacinější než cz, navíc se mi můj model Police líbí víc, než Compact, takže není co řešit :)



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#25 » ned 18. bře 2012, 18:35

K tomu strileni mozna trosku pomuze tenhle obrazek http://www.mujglock.com/vyhodnoceni-spa ... -terc.html ;)
Jinak je alfa dost presna v ramci semi-kompaktu. S tim souvisi o neco vyssi naroky na strelce kvuli strhavani, nizsi hmotnosti, atd. oproti fullsize.
BTW zkuste ji nakrmit SB Subsonic 9gram a uvidite hned lepsi vysledky, az na tu cenu...

Uživatelský avatar
lester555
Příspěvky: 71

Příspěvek#26 » sob 24. bře 2012, 14:15

Takže přátelé, po další návštěvě střelnice jsem mírně rozladěn, vyskytl se problém a pistoli asi pošlu na reklamaci. Kdybych střílel stále po těch pěti ranách, tak bych na to nepřišel, ale narovnal jsem si plný zásobník... a pistole mi přestala přebíjet. Prostě po výstřelu zůstane závěr vzadu, nábojnice vyletí, ale další náboj nevjede do komory, jakoby zůstal zaseklej kousek za zásobníkem. Zbraň je seklá, nejde závěr zavřít, musí se silou vytáhnout zásobník a až pak sama zaklapne. Dělá to u každý rány, pokud je v zásobníku víc jak 10 nábojů. A nechci být omezen tím, že budu mít v zásobníku "tak nějak" do 10 ran, aby mi střílela :?



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#27 » ned 25. bře 2012, 17:51

A dělá to i s druhým zásobníkem? Skoro to vypadá na vadu zásobníku.

Uživatelský avatar
lester555
Příspěvky: 71

Příspěvek#28 » ned 25. bře 2012, 18:07

dělají to oba :(



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#29 » pon 26. bře 2012, 10:01

Nedovedu si to moc dobre predstavit v jake fazi se to kousne. Naboj se kousne na skluzavce pri nabehu do komory? O co se zasekne, nebo je kousnuty v zasobniku?
Strelivo predpokladam ogival.

Uživatelský avatar
lester555
Příspěvky: 71

Příspěvek#30 » pon 26. bře 2012, 11:58

No já nevim jak bych to popsal, prostě závěr zůstane vzadu a když se podívám dovnitř, tak náboj je jakoby pořád v zásobníku, neni nijak nakloněnej... Na střelnici mi někdy pistole ani nešla nabít - dám zásobník, natáhnu... A závěr zůstal vzadu, takže jsem to chtěl udělat i teď a vyfotit, ale neudělala to ani jednou, mrcha :) . Ale předpokládám, že se to magicky neopravilo, takže při střelbě to udělá zase.

Ty náboje, nevim co je ogival, ale střílím tohle:
http://www.libraas.com/wp-content/uploa ... am-Tyc.jpg

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů