CZ P10S (subcompact)

Uživatelský avatar
stalin
Příspěvky: 39

Příspěvek#136 » čtv 14. kvě 2020, 10:42

Myslíte? Tak možné to je, dám si na to příště větší pozor. Díky za upozornění :thumbup:



rajtyš
Příspěvky: 55

Příspěvek#137 » čtv 14. kvě 2020, 12:33

taky se mi to s ní občas stane, tak to taky vyzkouším a dám vědět ;) dík

Uživatelský avatar
stalin
Příspěvky: 39

Příspěvek#138 » čtv 14. kvě 2020, 14:04

Thisistom píše:Netuší někdo jestli platí sleva 20% pro složky v podnikovce i na subcompact? Na stránkách píšou vybrané modely P-10 a z toho nejsem moudrej.

měla by (v Praze mi říkali, že na všechny modely, s výjimkou objednávky na míru)


Mac.42 měl tehdy pravdu, nyní už je všechno jinak. Dnes jsem se na to ptal v CZUB a dozvěděl jsem se, že společnost tuto slevu začátkem roku úplně zrušila. No nic, je to rozhodnutí, na které mají plné právo, a to bez jakékoli diskuze. Nicméně si myslím, že načasování nebylo úplně vhodné. V době, kdy se ještě před pár týdny spousta firem rozhodla podporovat hasiče, zdravotníky a policisty např. obědy zdarma, CZUB léta nabízený benefit pro (nejen) jednu ze složek IZS zruší. Důvody neznám, můžu si je pouze domýšlet.
Nicméně můj osobní pocit z toho je ten, že dokud potřebovali zvýšit PR u složek, kam chtěli udat své výrobky, nebylo jim líto oželet 20 % ceny. Nyní, když už mají kontrakt za více než 2 miliardy v kapse, tak jim můžeme políbit šos. Na druhou stranu je to pochopitelné, obvykle vítězové tendrů pro armádu většinou vysoutěží tak nevýhodné podmínky, že musí často onu zakázku dotovat ze svého, a v tu chvíli se každá koruna hodí...
No každopádně se pro mne situace změnila (přece jen jsem s tou slevou tak nějak počítal) a budu tedy zvažovat, když už mám vydat o 3 tisíce víc než jsem původně čekal, jestli se ještě neporozhlédnu jinde. Ani ne tak proto, že by se mi Čezeta chraň Bůh nelíbila, jako spíš pro fakt, že mne takováto politika … jak to říct slušně … kálí.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#139 » čtv 14. kvě 2020, 15:36

To jsi slusny naiva, kdyz si myslis, ze czub uzavre nevyhodny kontrakt. Si precti treba na strelectvi, co je to za darebaky, jak my ty smejdy vsichni dotujeme z dani.
Za dalsi, tech par kveru, co se prodalo se slevou je vuci celkovemu mnozstvi nezahoji, tak proc si kazit jmeno a prodavat vuci normalnim lidem "pod cenou".
Me zase prijde usmevne prirovnavat jidlo pro izs s moznosti si koupit tak zbytnou vec jako je kver vyhodneji. Nezbyva nez te privitat mezi obycejnymi smrtelniky, co plati plnou cenu. By me zajimalo, kam se chces podivat, kdyz za 15k proste lepsi skorosubkompakt nekoupis.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#140 » čtv 14. kvě 2020, 15:39

Destructor píše:
stalin píše: ... Každopádně mne překvapilo, že po vystřílení třetího zásobníku nezůstal závěr v zadní poloze. Po čtvrtém a pátém zásobníku ho záchyt opět bez problému udržel.

To bude špatným úchopem zbraně, držíš jí moc jemně a závěr nedojíždí až do konce, pro přebití to nevadí, ale pro zachycení závěru když je tam prázdný zásobník to nestačí.

Hoodne nepravdepodobny scenar, pokud nedostal cajickove prebijenky. Spis si zavadil o zachyt zasobniku.



vlno
Příspěvky: 114

Příspěvek#141 » pát 15. kvě 2020, 10:53

Potvrzuju tu střeleckou pohotovost.S tím záchytem závěru to mám tak, že většinou si ho lehoučce přimáčknu palcem a pak nezachytí.... Když si na to dávám pozor, tak závěr vždy zůstane vzadu zachycený... je to v rukách si myslím... jinak když je zachycen, tak drží a shodit ho nejde úplně lehce :)
Celkově jsem spokojen, úchop parádní a střelba v pohodě. Před ní jsme měl Raminu a ta kopala o dost víc...

Uživatelský avatar
stalin
Příspěvky: 39

Příspěvek#142 » pát 15. kvě 2020, 13:49

Honzajan píše:To jsi slusny naiva, kdyz si myslis, ze czub uzavre nevyhodny kontrakt. Si precti treba na strelectvi, co je to za darebaky, jak my ty smejdy vsichni dotujeme z dani.

Kdepak, právě že tak naivní nejsem. Ta věta o dotování ze svého byla myšlena ironicky. Budu se muset polepšit v používání těch žlutých kulatých ksichtíků.
Za dalsi, tech par kveru, co se prodalo se slevou je vuci celkovemu mnozstvi nezahoji, tak proc si kazit jmeno a prodavat vuci normalnim lidem "pod cenou".Me zase prijde usmevne prirovnavat jidlo pro izs s moznosti si koupit tak zbytnou vec jako je kver vyhodneji. Nezbyva nez te privitat mezi obycejnymi smrtelniky, co plati plnou cenu.

Pokud je tomu tak, tak proč kvůli minimálnímu zisku ze zrušené slevy riskovat odchod potencionálních zákazníků? Nebylo by lepší prodat za nižší cenu, než neprodat vůbec? Přiznám se, že tahle sleva byla jednou (ale nikoli jedinou) z věcí, která u mne produkty CZUB stavěla do výhodnější startovací pozice při výběru nové zbraně oproti ostatním výrobcům. A je jisté, že každé plus a každé mínus se v takovém případě počítá. A pětina ceny dolů bylo plus velké přes dva řádky.
Výhody pro ozbrojené složky nebo válečné veterány nabízí spousta firem, zabývajících se vším možným od rekreace, výstroje, sportovního vybavení až po pneumatiky nebo pojištění, a troufám si tvrdit, že málokterá z nich má větší roční obrat než Česká zbrojovka s aktuálně přiklepnutým kontraktem za více než dvě miliardy. Přesto u nich běžně člověk dosáhne na slevy v rozmezí 5-15%. Ostatně ve světě to je celkem běžný standart. Před pár lety si kamarád objednával ve Státech nějaké věci, které si nechal poslat na mé jméno za základnu v zahraničí, kde jsem v té době sloužil, a okamžitě měl 10% z ceny zboží (nikoli poštovného) dole jen proto, že to šlo do Afghánistánu. A to po něm nechtěli žádný doklad, nic, stačila adresa.
By me zajimalo, kam se chces podivat, kdyz za 15k proste lepsi skorosubkompakt nekoupis.

Třeba na zbraně z druhé ruky. Je to stejné jako s autem. Stejně jako každý bych si rád koupil nové, ale když na něj nemám, nezbude mi, než se kouknout po ojetině, na kterou dosáhnu.
Ale už toho raději nechejme, než nás zbičují za odbočování od tématu P10S ;) (hele, už se lepším)



yetti84
Příspěvky: 65

Příspěvek#143 » pát 15. kvě 2020, 16:12

Nebylo by lepší prodat za nižší cenu, než neprodat vůbec?


Myslím, že Zbrojovka nemá s odbytem problém. https://www.e15.cz/byznys/prumysl-a-ene ... ni-1368919

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#144 » pát 15. kvě 2020, 17:25

vzhledem k tomu, že to někde zaznělo (bohužel si už nepamatuju zdroj) = že smyslem slevy pro OS je umožnit jejich příslušníkům si zbraně vyzkoušet a oblíbit, což zvýší ochotu je fasovat, což plíživě podpoří budoucí kontrakt... (zároveň to bylo patrné z orientace na služební modely, posléze jen rodiny P-10 a EVO a BREN) ...no a teď už kontrakt s armádou na všechny zmíněné mají, tak "pobídka" pozbyla smyslu

ale pojďte si s tím laskavě sem:
https://zbranekvalitne.cz/forum/viewtop ... 5&start=45



KK1968
Příspěvky: 3

Příspěvek#145 » stř 27. kvě 2020, 08:26

Zdar všem, P10 S jsem koupil před 2 měsíci, vystříleno cca 500ks továrních SB 7,5g. Přikoupil jsem jenom navíc duralový záchyt závěru pro lepší manipulaci. Ze začátku to vůbec nešlo, teď už je to vychozené a v pohodě. Jeden zásobník mi po posledním výstřelu občas shazuje závěr (nemyslím si tedy že by to bylo zrovna rukama). Zanáší mi to doleva dolů soustřel cca 10-15cm na 10m. Celkově spokojenost - pro skryté nošení OK. Poslal by někdo foto nástřelného listu? Já ho mám na 15m ale připadá mi dost tragický - ... U Shadow 2 mám nástřelný list na 25m a v podstatě všechno ve stejném místě (prodavač sám říkal, že takový ještě neviděl). Možná to vysvětlí ten relativně velký rozptyl subcompaktu(a já budu klidnější že to není jenom rukama ;)



JirkaP
Příspěvky: 41

Příspěvek#146 » stř 27. kvě 2020, 14:03

Ahoj. Na mé P10c z listopadu 2018 mám na nástřelném terči soustřel průměru cca 4cm na 15m, střední zásah cca 1 cm nad středem nahoru. Vybíral jsem tehdy ze 3 kousků co byly na prodejně. Když jsem zbraň půjčoval borcovi, co se věnuje mířence (kupodivu s Glockem 17 na 25m, ale což), tak s ní nastřílel na 15m 48 bodů na 5 ran v mezinárodním pistolovém terči a slintal nad tou spouští. Snad se někdy také dostanu na tuto úroveň, zatím jsem spokojen že se držím na 15m v černém. Problém je u mě tedy mezi zemí a spouští.



Flatterhaft
Příspěvky: 63

Příspěvek#147 » pát 26. čer 2020, 15:54

Ahoj, mají p10s taky rozdílné zásobníky podle série, jako p10c, nebo jsou zatím všechny stejné?

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#148 » pát 26. čer 2020, 16:16

ke změně došlo po vydání první série/generace C, konkrétně v srpnu 2018 nepletu-li se... a v té době žádné jiné verze než C nebyly

tedy C má dvě "generace", ale všechny další varianty P-10 už to mají shodné s novějšími C



Flatterhaft
Příspěvky: 63

Příspěvek#149 » pát 26. čer 2020, 17:15

Díky.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#150 » sob 26. zář 2020, 16:42

Zdravím,
nemáte někdo Sko z konfigurátoru CZ?
Uvažuji o koupi právě přes konfigurátor ČZ, protože mě láká možnost mít rovnou z výroby tritiová mířidla. Pak bych si připlatit za znak na krytce závěru, ale co mě zajímá nejvíc, je vylepšená spoušť.
Vylepšená duralová spoušť stojí 1640 Kč navíc, kromě volby barvy bych ale očekával, že bude i jiný vnitřek, když ČZ píše, že ta spoušť má vyšší odolnost než klasická.
Nemáte s ní někdo zkušenosti? Zdá jde jen o barvu, nebo to je poznat i na spoušti samé.

Díky,

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host