CZ P10S (subcompact)



Dernier
Příspěvky: 46

Příspěvek#196 » čtv 27. kvě 2021, 16:08

Stejna pistole, stejne zkusenosti. Taky jsem musel srazit hrany na zasobnikovych botkach, ale pro jistotu, jsem lehounce srazil hranu i na sachte dna rukojeti zbrane, taky to bylo moc ostre a kousalo to.
Aktualne mam uz vystreleno 420ks a 0 zavad. Spoust si jako by jeste lehce sednula, je opravdu vydarena uz v zakladu. Trefuje to neuveritelne presne a ovladani je hodne prirozene.
Na zaver strileni, jsem vypalil rychle po sobe 8 plnych zasobniku a chtela by dalsi.
Po tehle porci, se holka trosku zapotila, musel jsem ji nechat vychladnout na stolku.
Jsem spokojeny, cas ukaze.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#197 » ned 4. črc 2021, 11:09

Stává se mi, že mi nezachytává závěr po vystřelení posledního náboje. Ze 4 zásobníků to dělají 2, sice ne pravidelně, ale snažím se vypozorovat, zda je to tím, že se o záchyt lehce opírám, nebo jde o nějakou slabou pružinu. Když to zkusím nasimulovat, tak ta pružina záchytu je opravdu slabá a stačí malý tlak, aby se nezvedl.



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#198 » ned 4. črc 2021, 22:50

Jak pises, ze mas slabou pruzinu zachytu, tak to je prave uplne preci opacne. Ta pruzinka drzi zachyt dole. Zachyt je zvedany podavacem zasobniku, kdyz dojdou naboje. Je treba, si uvedomit, jak to vlastne ma fungovat...

Je tu nekolik moznosti, musis se snazit je ruzne vyradit a prijdes na to:
1. Drzis si zachyt palcem.
2. Mas slabou laboraci naboju, takze ne vzdy dojede zaver uplne vzad.
3. Poskozene podavace zasobniky = maji vytlacene misto, ktere zveda zachyt.
4. Unavenou pruzinu zasobniku = nema silu spolehlive zvednout zachyt.
5. Poskozeny zachyt zaveru = konkretne misto kontaktu.



Dernier
Příspěvky: 46

Příspěvek#199 » pon 5. črc 2021, 10:22

Kdyz ma clovek z neceho radost, vzdy se neco pokazi :roll:
Blizila se k hranici 500 vystrelu. Suseno minimalne.
Kousek zapalniku je pryc. Foceno kdyz je zapalnik v predni poloze. Rozebirat ji nebudu, uz je v kufru pripravena k reklamaci. Stalo se neco takoveho nekomu :?:
20210704_214917.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#200 » pon 5. črc 2021, 11:00

Jak vypadaly otisky zápalníku na zápalce, byly normální nebo rozmáznuté?



Dernier
Příspěvky: 46

Příspěvek#201 » pon 5. črc 2021, 11:09

Jestli si dobre pamatuji, nektere byly lehce škrtnuté do strany. Zkusim je pohledat. To bude nejspis pricina. Je videt nepravidelny zlom, toho zapalniku. Coz ukazuje na prekaleni, pripadne vadu materialu.



Dernier
Příspěvky: 46

Příspěvek#202 » ned 15. srp 2021, 10:10

Mam tady nove postrehy, od vymeny zapalniku jsem uz nastrilel 300 naboju. Vse bez jedineho problemu, doufam ze to tak uz zustane.

Co jsem si vsimnul, predchzi zapalnik znatelne rozmazaval zapalku, takove to velike skrtnuti do strany.
Novy zapalnik si obcas lehounce skrtne taky, ale v pomeru je to asi 1/4 velikosti, nez drive.



Dernier
Příspěvky: 46

Příspěvek#203 » pon 23. srp 2021, 17:46

Vidim, ze tohle vlakno tady celkem usnulo. Uz se nekdo blizi s nastrelem k hranici 10k ?

Ja jsem zase pridal par krabicek a uz jsem tesne pod hranici 1k a zatim se zda, ze vse drzi. Tak jen doufam, ze uz to takhle zustane a nic mi nepraskne 8-)

Technicka otazka, jak je to se servisnim intervalem, co se tyka pruzin ?



Dernier
Příspěvky: 46

Příspěvek#204 » čtv 26. srp 2021, 16:54

Zjistil sem, ze servisni interval neni znam. Tudiz je treba asi menit, kdyz bude moc slaba, nebo zbran zacne zavadit. 10tisic by to zvladnout doufam melo.

Zitra necham montovat preci jenom hlinikovou spoust, s lehci pruzinkou uderniku. Strelba bude jeste lepsi. O vikendu se jde strilet ve vice lidech, je v planu ji nakrmit 600 naboji, za jednu navstevu. At se holka predvede.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#205 » čtv 26. srp 2021, 17:02

Spoušť topstřely?
Až budeš měnit pružinu zápalníku, zkus ho celý trochu přeleštit (aspoň pastou). Zjemní to nečekaně chod spouště.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#206 » pát 27. srp 2021, 09:20

Nějaký servisní plán existuje, viz https://imgsources.czconfigurator.com/P ... servis.pdf
Není vázán na vystřílené kusy ale na věk. Jednou za dva roky výměna kolíku pružiny zápalníku, jednou ročně kontrola a případná výměna pružiny spouště, vratná pružina kontrola a výměna po dvou letech.
Já plánuji, že ji dám též po dvou letech zkontrolovat, byť tak nějak vidím, v jakém stavu jsou pružiny, ale třeba vratnou pružinu a pružiny spoušťáku považuji za dost důležité pro spolehlivost zbraně, takže výměna za 2-3 roky není od věci, pokud je zbraň 99 % času nadrcnutá.



Dernier
Příspěvky: 46

Příspěvek#207 » pát 27. srp 2021, 11:57

Letec12: Ano, topstrely spoust. Za hodinku to pojedu resit. Lestit to nebudeme. Alespon pro zatim.

mobil-man: Diky za info. Jak na to koukam, tohle je spise pro samotnou Zbrojovku jistota, ze budou menit ND a budou spokojene vydelavat. Nechce se mi verit, ze koliky a pruzinky vydrzi pouze 2 roky :shock: Jedine snad, kdyby to bylo uplacane z hovinek.

Myslim ze budu postupovat jako vetsina strelcu, na nic nesahat, dokavat to bude strilet spolehlive :)



Dernier
Příspěvky: 46

Příspěvek#208 » pon 30. srp 2021, 09:07

Kratka recenze z vikendoveho strileni.
Po vymene spouste a pruzinky, je znatelny rozdil ve spousteni. Ta spouste jak byla suprova, tak ted je excelentni.
Ale nekdy jsem mel pocit, ze trosku klepe do prstu. Ovsem nic tragickeho.
Co se tyka strelby samotne, tak padlo 630 naboju mix vyrobcu. A to bez jedineho problemu :D :) :clap:
Pouze zbran mela problemy s chlazenim, bylo treba strilet s prestavkama na cigo, aby holka vychladla :mrgreen:

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#209 » pon 30. srp 2021, 09:55

Jak se projevovalo přehřátí a jaké mělo následky? Hlaveň do červena? :-D



Dernier
Příspěvky: 46

Příspěvek#210 » pon 30. srp 2021, 17:48

Mala divocina byla ze zacatku. Kdy behem necelych 3min prolitlo hlavni 90 patron. To uz pistole byla slusne horka, slo to citit pri uchopu. Potom prislo zpomaleni strelby a neco kolem 200 patron uz byla neprijemne horka. Doslova rucni primotop. Mel jsem trochu obavu, aby se tam nepripekl nejaky plast. Takze se nechala na zachytu, at muze vetrat a slo se na cigo. Po dalsich necelych 200 patron se slo na dalsi cigo pauzu. Zbran byla poradne zahrata. Posledni dojezd, byl uz pozvolnejsi, z duvodu pomaleho chlazeni.

Nechtel jsem ji chladit vodou, aby nedostala sok :twisted: :shifty: Ale opravdu mam dojem, ze se ta P10 zahriva vice, nez konkurentni znacky.
Doma pri cisteni to bylo uvnitr pekne napecene, mistama karbonovy hnus a hlavne po oleji temer zadna stopa, jizda na sucho :crazy:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů