CZ P-10M (Micro)



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#196 » ned 7. bře 2021, 20:04

Prvni vlastovka? Cz 100\110 byla prvni vlastovka. Stala za pendrek. Takze reparat a prisla Duty. Taky pruser. Tak honem prisla p07.
P10c delali na 4krat. P10M byl takovy pruser, ze to zahodi stejne jako zahodili Bren 805.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#197 » ned 7. bře 2021, 20:47

Danovnik rad zaplati. Aj american co ucvrkava z kazdej piip co CZ vyrobi.
Tim z Military Arms Channel je jedina z mala vynimiek, lebo je plateny uzivatelmi, nie firmami. Bren 2 v 7,62 zjebal kvalitne.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#198 » ned 7. bře 2021, 22:45

Opravená P-07 byla podle mě první ucházející kohoutová pistole, tak jsem ji koupil - konkrétně P-09. Počítám tedy jenom služební modely, série shadow je fakt hodně dobrá, akorát mě nazajímá. Opravená P-10 byla podle mě první ucházející striker pistole (tady už to netrvalo desetiletí strašných průserů, ale jen pár let), tak jsem ji taky koupil (konkrétně P-10s).

Evo se mi líbí, ale považuju ho pořád za klasický nedodělek první generace a čekám až to doladí (a taky je předražené). Bren byl samozřejmě velmi slavný průser i u nestřelecké veřejnosti (taky to byly ohromné vyhozené peníze daňových poplatníků), ale dvojku už bych klidně bral, kdyby měla konkurenční cenu.

Já ty čezety kupuju a fandím jim, P-10s asi budu i nosit, ale nechápu, jak to můžou vždycky tak epicky podělat. Setrvačná lenost z jistoty státních zakázek bez výběrových řízení, to je tady asi každému jasné, dobře... Ale vždyť ti jejich inženýři tím přece ovlivnění nejsou, ti určitě nejsou blbí a chtějí odevzdat kvalitní návrh, co za tím vězí? Rád bych si s nějakým pokecal u piva, jak to tam chodí. Možná to jako návrh vždycky funguje, ale ztroskotá to až na nedodržování výrobních tolerancí a kvality materiálu? Možná vedení brutálně tlačí na cenu, nedává jim dost času, co já vím?

P-10m je zase průser, ale jestli druhou generaci někdy doladí a dají jí 10+ zásobníky, tak to skoro jistě taky koupím. Já chci mít české zbraně .. jenže na pistole se nadává tady, na pušky nadávají vojáci, na kulovnice nadávají myslivci.. to je opravdu napříč celou tvorbou. Je to strašná škoda, ty zbraně jsou často mnoha vlastnostmi hodně atraktivní, pro mě osobně i vzhledově hodně povedené, akorát se na ně nedá spolehnout, jako by to pořád navrhovali v duchu devadesátek pro státní zakázky (přeskočit výběrové řízení, schovat do pouzdra, 50 ran ročně a za pět let jak se to začne rozpadat, tak nová státní zakázka)...

Omlouvám se za OT, ale jelikož P-10m si od svého uvedení moc nezastřílely, tak stejně není moc o čem psát a přirozeně v jejich vlákně spíše akorát rozebíráme, proč to tak zase dopadlo.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#199 » pon 8. bře 2021, 09:34

Když jsem se o tom kdysi bavil, tak to prý samí mladí konstruktéři ze školy a bez zkušeností. Když jsem pak potkal na veletrhu jejich ředitele, který chtěl zahraničnímu zákazníkovi předvést prototyp EVO, tak jsem si o zbrani i člověku udělal svůj obrázek. Pažba se tehdy ještě rozpadala v rukou na dva kusy, ředitel arogantní narcis. Myslím, že na vývoj P10M je vyčleněn, jeden, dva lidi a to ještě k tomu mají na starosti kopu dalších projektů a metrák byrokracie.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#200 » pon 8. bře 2021, 20:18

Jedna vec je nemat skusenosti, ta druha je ako clovek pracujuci v urcitom obore sledovat vyvoj, trendy, konkurenciu a na zaklade toho si stanovit ciele a plany buducich produktov.

To je skor doneba volajuca ignoracia.



rain
Příspěvky: 52

Příspěvek#201 » úte 9. bře 2021, 10:08

Co vím, tak mladý dravý management v touze zavděčit se tomu vyššímu managementu zuřivě katuje kosty... no a potom se po zaběhnutí výroby např. výroba rámů pro Shadow 2 zadá do Indie... kvůli pár ušetřeným desetikorunám... Momentálně se má rozjíždět/rozjíždí výroba P10 v Maďarsku...

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#202 » úte 9. bře 2021, 10:32

Správný český manažer absolutně netuší nic o firmě ani výrobcích které na trhu nabízí. Má jen ambice a vize tučného konta.. Vztah k vývoji nula.. neví o čem to je a nezajmá ho to. Stejně tak jako lidé a podmínky ve kterých pracují.

Ale v maďasku je to licenční výroba...
https://byznys.ihned.cz/c1-66101880-ces ... nych-pusek

Ad rámy na SH2 z Indie.. jsou to rámy pro náš trh? (indie je povestná nízkou kvalitou odlitků)



M@rtin
Příspěvky: 64

Příspěvek#203 » stř 10. bře 2021, 22:13

Je mi hrozne lito hazet na kohokoli spinu. Ale myslivci si stezuji na lovecke zbrane, policiste a vojaci kritizuji a odmitaji pouzivat evo i bren, my, obycejni strelci jsme nespokojeni s pistlolemi czp... Do haje, co vice potrebuje zbrojovka jako signal ze asi neni vse ok???? Ja mam CZ75 rad, ale pouzivame ji jen j pro zkousky uchazecu o ZP. Jine vyuziti nema. Je za zenitem... A cesta zpet bude velice slozita. Presto bych pral ceske firme aby se darilo. Ale historicky, cim vetsi obchod, tim vetsi skandal...

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#204 » čtv 11. bře 2021, 08:23

Chyby dělá každá zbrojovka, jen u CZUB nás to víc mrzí. :D
A možní je to i přístupem firmy. Její vzah k zákaznímům se pomal zlepšuje, ale konkurence dělá nápravy mnohem rychleji.

Co se P10M týče, poslední dobou všude vidím chválu na G43X, především pro vhodnou kombinaci velikosti rukojeti a malé tloušťky. Není problém s ní vystřílet stovky ran a ruka neupadne. Možná by to byla cesta i pro P10M. Pokud jim to s prckem nevyšlo tak udělat model p10MX. Kapacita 10 nábojů je podle mě dostatečná mírně větší rukojeť pro lepší úchop by taky neuškodila.



Honza96
Příspěvky: 9

Příspěvek#205 » pát 9. dub 2021, 22:19

Tak koukam, ze jsem asi jedinej spokojenej majitel :D Taky jsem ji mel na svolavacce ale funguje bez problemu, posledne 200 ran bez zavady. Nosi se skvele, dobre se mi drzi a trefuje. Ze udelala zbrojovka chybu je neprijemny a lidem se do ni kvuli tomu dobre kope ale dneska uz je to tak skoro se vsim...treba u aut je to bezna vec, bohuzel. Ze by pri obrane nevysla rana by v tu chvili bylo hodne spatny ale nastesti se to nestalo a verim, ze ted vystreli pokazde ;)



LeGrand
Příspěvky: 13

Příspěvek#206 » sob 10. dub 2021, 07:17

Nejsi jediný, taky jsem spokojeným majitelem. Za celou dobu jsem měl závadu asi jednu (počítáno před svolávačkou i po ní) a to si za ní můžu sám. :D



Honza96
Příspěvky: 9

Příspěvek#207 » sob 10. dub 2021, 07:22

Tak to jsem rad :) Ja mel zavadu jen pred svolavackou ale jak jsem psal, tak ted uz slape bez chyby. Strilel jsem prebijenky a absolutne bez problemu ;)



LeGrand
Příspěvky: 13

Příspěvek#208 » sob 10. dub 2021, 07:40

Na přebíjené se teprve chystám, tak uvidíme jak je bude chroupat. Kupoval jsi botky na zásobníky? Já mám na všech a jsem spoko, ale chtěl bych názor ještě někoho dalšího.



Honza96
Příspěvky: 9

Příspěvek#209 » sob 10. dub 2021, 07:47

Ja strilim prebijenky od zacatku. Mam jeste P-07 a taky s nima nema problem. Zavady byly zpusobeny vadnym nabojem ale ne zbrani. Botky nemam ale premyslim o nich. Nejaky tip kde koupit? 8-)



LeGrand
Příspěvky: 13

Příspěvek#210 » sob 10. dub 2021, 20:39

No koukal jsem, že je mají na shopu CZUB, ale jestli máš poblíž nějakou kamennou (při dnešních opatřeních radši i s e-shopem a výdejovým okénkem), zkusil bych tam jestli nemají, případně by neobjednali. Já nemám úplně tlapu, takže s botkou malíček sedne celý a střílí se pohodlněji. Při nošení to ani není poznat, rozdíl na těle není tak veliký.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů