CZ P-10M (Micro)



gunman
Příspěvky: 173

Příspěvek#121 » čtv 26. bře 2020, 13:48

Koupil jsem na ni vnitřní kydex, nosí se v něm pěkně. Je to drobek, normálně nosím P10C nebo G19 nebo menší G42.

Střelba pocitově lepší než z G43, spoušť si sedá a vyhovuje mi.
p10vefutrale.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#122 » čtv 26. bře 2020, 15:46

Když si vzpomenu, jak děsná byla spoušť u G43 když jsem ji vytáhl z krabice.. to bylo jako když jezdí dva smirky po sobě.. P10 je použitelná i z krabice.



Spacak
Příspěvky: 24

Příspěvek#123 » pát 27. bře 2020, 10:13

Tady je třeba říct, že je jenom dobře, že CZ zaplňuje segment těchto zbraní, a že doufám, že micro verze třeba po čase dozná "faceliftu" kde se třeba chybějící věci doplní.. uvědomte si kolik takových modelů (potažmo jejich iterací a generací) doposud vyvinul např. glock než se dostal na úroveň dnes nejnovějšího 43. Až CZUB vydá na trh druhou třetí generaci, pak srovnávejte - já říkám CZUB jen tak dál.

Chcete chodit se zbraní na soutěže? nekupujte si subkompakt na skryté nošení.. účel zbraně je jiný. Vadí vám kapacita zásobníku? volte model s vyšší kapacitou když chcete nosit arzenál.. když jsem se v obchodě se zbraněma podivoval že nejmenší glock má kapacitu jen 6 nábojů, prodavač řekl větu, díky které jsem si uvědomil smysl a účel subkompaktů a institutu zbraní pro skryté nošení vůbec - řekl "víc už je na válku". Když se nedejbože do takové situace dostanu, Myslím že budu rád, pokud stihnu vůbec tasit, natož vystřelit jednu dvě rány.

Účel této zbraně je jasný, co nejmenší, mít co nejméně věcí, o které by se např. mohl zachytit oděv, zde maximálně muška/hledí. Pokud spolehlivost micra bude podobná jako kompaktu, který si myslím už testem času prošel vítězně, pak si myslím že se bude dobře prodávat.

A nechci nic říkat, sám se na tomto fóru zapojuju málo, ale uživatelé LeGrand a topolinom, se svými účty založenými tento a minulý týden, oba se svými jedinými dvěma příspěvky právě v tomto fóru, které micro chválí, mi o něčem dávají obrázek :) pakliže jsou skutečně PR mluvčími CZUB, ať nás v rámci svých mlčenlivostních klauzulí nabudí co třeba plánují vylepšit/upravit, nebo jak vnímají kritiku pléna ať už konstruktivní nebo nekonstruktivní, která bohužel na tomto fóru převládá.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#124 » pát 27. bře 2020, 14:04

Spacak
Nemyslim si ze tieto profily vznikli ako marketing CZUB pre tento produkt. Ved Graufel je fabricky strelec zbrojovky. Na podporu predaja by stacilo 30 sekundove video kde buchne dva,tri zasobniky a povie ze to je najlepsia vreckova zbran aku mal kedy v ruke. :-)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#125 » pát 27. bře 2020, 15:05

:-D to mě rozsekalo :-D:-D:-D:-D



topolinom
Příspěvky: 5

Příspěvek#126 » ned 29. bře 2020, 14:03

S CZUB společného opravdu nic nemám, pracuji ve stavebnictví. Byl jsem i v AČR. Profil jsem založil tento týden, vedly mě k tomu reakce některých pisatelů. Jak jsem psal jsem glockař, ale P10M mi fakt sedla.
Měl jsem zkušenosti s P10C, ale v porovnání s G19 gen 5 jsem nenalezl důvod k výměně, byť se mi s ní střílí o trochu lépe. Koncem měsíce mají kluci z Aegis na svém FCB dát rozšířenou recenzi P10M oproti té co byl v Zbraně a náboje, třeba to zodpoví část dotazů. Chtěl jsem Sig P365, mám P10m (místo BMW poctivá Octavia). Asi tak.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#127 » ned 29. bře 2020, 14:31

Krátký článek na úvod vyšel i ve "Střelecke revue". Zatím bez prověrky na střelnici, to asi v některém příštím čísle. Zbraň je prý konstruovaná, z důrazem na co největší robustnost a dle vyjádření výrobce by měla být i mimořádně přesná na svou velikost. Rozšíření kapacity zásobníku bude na trhu záky.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#128 » ned 29. bře 2020, 17:33

topolinom píše:. Chtěl jsem Sig P365, mám P10m (místo BMW poctivá Octavia). Asi tak.

Tak jestli to bude stejna oktavka, jako p10c a jine nove modely, tak s poctivosti nejdriv pojdes. Viz detske nemoci p10. Jsem zvedavy, jestli se cz trumfne a do 3let zvladne udelat vic zarezu do zasobniku nez ma p10c.

Samozrejme ze podle vyjadreni vyrobce je p10m nejlepsi vymysl na zemi hned po vynalezeni kola, takze at si rika kdo chce, co chce. Stejne tak Aegnis nebo jak se menujou. Solidni tester si zbran koupi sam a ne ze za nim prijde zbrojovka.



topolinom
Příspěvky: 5

Příspěvek#129 » ned 29. bře 2020, 19:21

Netvrdím že je to nejlepší zbraň na světě, ale za tu cenu má vynikající poměr kvalita cena. Testeři dnes jsou oslovováni zbrojovkami a své prezentace a hodnocení zveřejňují například na youtube. Např. https://www.youtube.com/user/hickok45
P10C měla porodní bolesti, to je známé, ale nové P10SC, P10S již byly takřka bezproblémové.
Tak věřím že bude i P10M.
Sig serie P320 take provázely problémy s bezpečností zbraně. A vyladili to.
Jsme v Čechách, tak proč nepodpořit také českého výrobce. Koupě P10M nelituji. Naopak vím že bude dostávat přednost před G19.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#130 » ned 29. bře 2020, 21:52

topolinom
Este si neprezradil ktory top cesky sportovy strelec ti poradil a aku disciplinu striela.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#131 » ned 29. bře 2020, 23:45

Ale jo, proc neverit, ze p10m bude v cajku, kdyz konecne vychytali vetsi zbrane, ktere maji jiny system vratne pruziny, jiny spoustak, jiny zasobnik, jinou velikost.
A proc nepodporit ceskeho vyrobce? Treba proto, ze az tak moc cesky neni a podporujeme ho vsichni, co platime dane v podobe miliard za mrzaky jako p01, phantom, bren apod.
Kdyby to mysleli vazne s provedenim, aby se za zbran nic nezachytlo pri taseni, vypadala by zbran jako Ruger LC9S pro, kde jsou kulata miridla a cele je to zaoblene. Proste PR kecy.



topolinom
Příspěvky: 5

Příspěvek#132 » pon 30. bře 2020, 19:28

Srovnání
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



LeGrand
Příspěvky: 13

Příspěvek#133 » úte 31. bře 2020, 08:12

Také bych rád zmínil (A předtím mě to pravda nenapadlo), že s PR zbrojovky ani zbrojovkou obecně nijak provázaný nejsem :D :D . Forum zde pročítám již léta, ale až teď jsem se opravdu zaregistroval a hodil něco do placu. Uznávám že profesionální recenze to není a víc mám nastříleno z brokovnic než z pistolí, takže profík na porovnávání nezi G43 taky úplně nebudu, ale když už jsem si s tím párkrát plácnul tak proč něco málo nenapsat ;) .

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#134 » úte 31. bře 2020, 08:43

Zde je pro představu, srovnání G19 a G43. Vychází mi z toho, že P10M je podobně velký jako G43, jen se bude líp držet. A mimo to, zřejmě nebude tak kousat do ukazováčku.

19_vs_43.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#135 » úte 31. bře 2020, 09:36

Urcite tohle neni spatny smer druhu zbrane od CZUB. Ovsem historii nasi zbrojovky, vnima kazdy tim zpusobem, ze ac zacala vyrabet jaky koliv model zbrane, tak 1.model u vsech typu, byl tragicky nepovedeny !
Takze nez kupovat uplne novou koncepci CZ P-10M, ktera neni vubec proverena, tak bych radeji pockal, nebo sel do jine znacky zbrane.

Aby to nebylo jako CZ P10C a jeji prvni model. Ktery byl hodne problemovy ze startu, a aktualne je defakto i neprodejny. To same CZ P07 Duty, CZ 75 Phantom, Cz Scorpion Evo3, CZ Bren 1...Kdo nevidi tuhle spojitost v tom, ze jsme testovaci kralici, tak at si to poridi. Ale az mu vypadaji vsechny vlasy, tak pochopi :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů