CZ 83 z druhé ruky



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#166 » úte 16. úno 2016, 19:41

Ahoj, měl bych takovej dotaz, všiml jsem si, že kolem ovladačů a střenek jsou v byrynýru takový tmavý skvrny, koroze to není.. Čím je to způsobený? Stářím? díky ;)
PS: Je to na místech , kde je hrubší opracování..



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#167 » stř 17. úno 2016, 06:33

Koukal jsem na tvou fotku ale ničeho zvláštního jsem si nevšiml. Napadá mě jen jedna možnost, okolo ovladačů a střenek se dobře drží např. konkor a na něj se lepí prach a textil z hadrů se kterým se pucuje. Pokud ta tvá byla uloženka kterou majitel přemazával a otíral hadrem, tak za čas se na styčných plochách a v koutech vytvoří takový mastný jemný bordel. A navíc prý konkor není vhodný na brynýr a CZ 82-3 jsou brynýrované. To by možná mohlo vysvětlit to co popisuješ. Taky přemazávám a tak mám podobný problém. Při otírání nelze dostat přebytek prostředku odevšad a ten potom vzlíná a zachycuje prach a vlákna z látky právě na tebou zmíněných místech. Ty co mají zbraň suchou takový problém nemají. Nevím jestli jsem to trefil, dávám to tak naslepo.



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#168 » stř 17. úno 2016, 08:24

Díky za odpověď, je to možný, je to na takových místech který kloudně neotřeš.. ono to není při normálním světle v podstatě vidět, ale včera jsem tam cosi zkoumal pod lampou tak jsem si toho všiml :D Má už skoro 30 let, tak se to někde projevovat musí :) Já mažu Gun Remedy a Balistolem, ten Remedy dost vzlíná, tak mi to občas kolem ovladačů proleze, tak je to možná taky tím, a jinak povrch mažu tak, že si to stříknu na hadr ( co by neměl pouštět vlákna ) přejedu, a pak víceméně do sucha otřu, ale jak říkáš, někde to asi zůstává..



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#169 » stř 17. úno 2016, 11:51

tak jsi měl s tím olejem pravdu, nedalo mi to, a hned jak jsem došel z práce jsem sundal střenky (jo já vím, zbičovat se zvládnu sám, měl jsem je sundaný naposled jak jsem ji dovezl) a pod nima, normálně louže hnědýho oleje.. tak jsem to vyčistil a jemně přetáhl novým, to co bylo to nahnědlý víceméně zmizelo, ale asi se to zakouslo někam do kapilár, nejde to úplně ale to neva :) problém nejsíš vyřešen :)
A ještě poznámka, Ballistol asi radši na brynýr dávat nebudu, mám takovej dojem, že mi ho to nějak baští.. Nevím.. Je to možný?



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#170 » pát 26. úno 2016, 11:11

Mám na majitele a zbrojíře dotaz, jak vyměnit klasický lučík za combatový? Dělal jste to už někdo někdy? Díky...



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#171 » pon 29. úno 2016, 23:31

Pěkné video, které mi s výměnou pomohlo - https://www.youtube.com/watch?v=gmptvA3NOBo
Výsledek na přiložených fotografiích...
WP_20160229_001.jpg

WP_20160229_002.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#172 » úte 1. bře 2016, 06:30

Tak až po zhlédnutí videa jsem si vzpoměl že jsem podobným způsobem lučík vyndával. Nelíbil se mi chod vypouštění zásobníku a tak jsem demontáží zjišťoval jestli se dá něco zlepšit. Použil jsem k tomu ale fotonávod od Artiflexe který se dá najít jako vlákno "rozborka s zborka CZ 83" a je to mimořádně kvalitně zpracovaný návod.
Combatový lučík a gumová botka zásobníku jí sluší.

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#173 » úte 1. bře 2016, 06:47

Díky, jsem rád, že někomu pomohl...



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#174 » stř 2. bře 2016, 12:00

Ahojte, kdo má 82 nebo 83 s combatovým lučíkem, máte ho na pevno, nebo má v čepu vůli a viklá se? Původní jsem měl napevno, ale teď se po vyklopení celkem dost mrská, při zaklapnutí drží, ale trochu vůle je tam také.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#175 » stř 2. bře 2016, 14:06

Až přijdu domů vyzkouším a napíšu.
Co si tak nějak pamatuji tak rámy CZ 82-83 jsou ve dvou provedeních, starší a novější pokud se nepletu. Pozná se to na střenkách prý nové nesedí na starém rámu. Stejně tak by mohl být problém při výměně lučíku ? A nebo si to špatně pamatuju a jsem mimo. Myslím že u mě vůle bude minimální, ale já mám rok 1997, combatový lučík byl z výroby.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#176 » stř 2. bře 2016, 14:52

Tak žádná stranová vůle ani při vyklopeném lučíku. Drží tam bez jakéhokoliv vaklu. Tak nezbývá než demontovat a vzít posuvku a měřit rozdíly v otvorech původního - nového a průměr čepu. Pokud má ale nový lučík větší díru tak se s tím těžko něco bude dělat.



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#177 » stř 2. bře 2016, 16:28

Jojo, bude to větší dírou v lučíku. Při zaklopeném je ten vakl minimální, tak na to prdím a nechám to tak.



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#178 » úte 22. bře 2016, 03:00

Bod 1) Na mojí, rok výroby 1987, je jenom minimální vůle při zaklapnutým lučíku, při otevřeným je takřka nulová.. Vono u ČZ je hlavně problém, že ti 100% nesedí díly na každej kus z důvodu dost volných výrobních tolerancí.. Co jsem se bavil s chlapíkem kterej kdysi ve zbrojovce pracoval, tak jim donesli krabice dílů a pak vybírali aby to jakž takž pasovalo :D

Bod 2) Ale všiml jsem si jiný věci, jak vám chodí přerušovač? Když natáhnu, tak je dole, pak stačí jenom položit prst na spoušť a vyskočí nahoru. Je to problém?
Odpoledne jedu na střelnici, tak pokud to bude střílet v cajku, tak to asi nějak řešit nebudu... Ale stejně pak při čištění kouknu jestli není na přerušovači nějakej bordel nalepenej..

Bod 3) Gumový dno je normální na pětasedmu? Sedlo to v pohodě, nebo jsi musel upravit okýnko záchytu zásobníku?

PS: Artifexův návod je naprostá libovka 8-)



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#179 » úte 22. bře 2016, 07:58

Zatím odpovím jen na poslední bod, bo nemám teď pistoli u sebe. To dno je úplně klasické na 75, padlo tam hned bez nějaké úpravy a drží bez úpravy díry pro záchyt zásobníku. Někdo tady ale musel díru upravovat, tak se to bude lišit asi kus od kusu.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#180 » úte 22. bře 2016, 08:41

A já odpovím k bodu 2, je to tak v pořádku, u té mé je to stejné a funguje bez závad. Proč to tak je ale nevím.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů