CZ 83 z druhé ruky



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#196 » sob 7. led 2017, 00:03

Tak potom jedině nechat lučík znovu nabrynýrovat.
Ale jak se říká, když ji miluje....



mc.ready
Příspěvky: 103

Příspěvek#197 » pon 17. črc 2017, 16:27

Mám dotaz za kolegu co tu není registrován. Při zmáčknutí spouště mu v režimu DA spoušť přeskočila dozadu, ale nedošlo k natažení kohoutu a odpálení náboje. Vyměnil vnitřní pružinky, na spoušti a odskoku kohoutu. Došlo k zlepšení. Nicméně pokud pistoli otočí vzhůru nohama, závada se opakuje. Dík za radu.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#198 » úte 18. črc 2017, 09:08

Těžká otázka těžká odpověď. Vzhledem k složitému spoušťovému mechanizmu zbraně se těžko dá dopídit chyby. Otázka možná pro Artifexe nebo zbrojíře. Přidávám linky na rozborku a sborku CZ 83 od Artifexe kde je možné zkontrolovat jestli je vše tak jak má být i s upozorněními na co dát pozor - viewtopic.php?f=16&t=1434
A stránky kde je rozpis dílů a řezy zbraně a spoušťového ústrojí kde je vidět jak mají být pružinky správně vložené - http://forum.valka.cz/topic/view/17886/CZK-vz-82-CZ-83
Pokud není chyba v pružinkách tak nějaký díl je špatný - opotřebený. Ale nechtěl bych ji rozebírat na prvočinitele abych zjistil kde je chyba, nejsem si jisty jestli bych to dal. Ta má naštěstí nezlobí.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



mc.ready
Příspěvky: 103

Příspěvek#199 » úte 18. črc 2017, 16:01

Díky za odkaz. Pistolku sem mu rozebral a prohlédl. Díly jsou nepoškozené a zbraň je jako nová. Jen mi příjde, že mezi díly jsou velké vůle, napřklad vyhazovač se při otočení zbraně na záda, odchlípne od rámu o milimetr. Patrně se nesešli tolerance, zbraň poputuje k puškaři.



mc.ready
Příspěvky: 103

Příspěvek#200 » úte 18. črc 2017, 21:06

Tak přeci, nedalo mi a zbraň sem znovu rozhodil. Plocha ozubu u tahla spouště na DA ozubu, byla napadena ladičem. Lehce sražená hrana.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#201 » stř 19. črc 2017, 08:54

To je dobře že se zadařilo. A co s tím, nový ND, nebo přepilovat a zkusit ? Vyhazovač má u té mé také vůli, ale musím s ním silou hýbat, sám o sobě se nevyklání.



mc.ready
Příspěvky: 103

Příspěvek#202 » stř 19. črc 2017, 21:22

Tak samá voda. Vyměnil sem táhlo za nové a stále špatně. Myslím zda není problém velká vůle dílu č. 28 a vyhazovače, případně ještě kohout.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#203 » čtv 20. črc 2017, 06:57

Pri výstrele v režime DA kooperuje prakticky iba pár súčiastok:
Pri stláčaní spúšte sa tiahlo spúšte posúva dozadu.
Súčasne je držané v hornej polohe pružinou spúšte.
Výstupkom na zadnej časti tiahlo tlačí na páku kohúta a cez ňu tlačí kohút dozadu.
Keď dosiahne tiahlo svojou pravou stranou až k vypínaču, ten ho stlačí nadol, až sa výstupok vyšmykne z páky kohúta a kohút padá dopredu.
... ostatné pominieme...

Takže ak spúšť "preskočí", tak zrejme nedošlo k plnému kontaktu s pákou kohúta. Ak si vymenil tiahlo (ako aj pružiny, čo bolo spomenuté skôr), a tiahlo je správne vo svojej hornej polohe a nič mu neprekáža, tak by som venoval pozornosť predovšetkým páke kohúta.

paka kohuta.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



mc.ready
Příspěvky: 103

Příspěvek#204 » čtv 20. črc 2017, 08:54

Díky za radu. Naté fotografii je právě ten díl č.28. co myslím, že zlobí.



Pary
Příspěvky: 10

Příspěvek#205 » pát 30. bře 2018, 11:17

Ahoj vespolek. Mám ČZ 83 7,65 mm a funguje parádně. Včera se mi dostala do ruky další, kterou bych mohl za směšný peníz koupit. Vypadá skvěle, skoro jako nová, ale má následující "vady". Nevím jestli jsou to vady, ale ta moje to nemá. Budu moc rád za každou radu.
1. vůle lučíku - je tam taková trochu vůle. Když je vyklopený, je vůle větší. Je to na závadu, nebo to některé mají?
2. vůle pojistky - pojistka normálně funguje v zajištěném stavu, ale celá ta páka má prostě vůli, asi na čepu? Setkal se tím někdo?
3. v režimu DA se na začátku máčknutí spouště ozve takové křupnutí, nebo jak to nazvat. Chod spouště je pak normálně plynulý. V SA režimu to nedělá. Sundal jsem střenky na obouch pistolích a všiml si následujícího. U mojí pistole se při mačkání spouště táhlo posouvá přímo dozadu, u té druhé táhlo při máčknutí spouště a při tom "křupnutí" skočí cca o 1-2 mm dolů a pak se už normálně posouvá přímo vzad. Skočí to přesně, když v ní křupne. Pokud natahuji pistoli do SA režimu kohoutkem, tak to nedělá, a táhlo leze přímo rovně dozadu. Takže nějaký problém u spouště?

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#206 » ned 1. dub 2018, 19:43

Ad1) Lučík je rozborným komponentom, nemala by tam byť žiadna vôľa, ani v zacvaknutom, ani vo vyklopenom stave. Inak nepruží a nedrží!
Ad2) Páčka poistky má v nezaistenom stave vertikálnu vôľu cca 1mm, v zaistenom stave polovičnú. Funguje!
Ad3) Viď druhý príspevok nahor - to "křupnutí" je vymedzenie vôlí medzi kohútom, pákou kohúta, jej vedením v tele zbrane a tiahlom spúšte - vzhľadom na precíznosť spracovania v "Závodech přibližného strojírenství AGROZET" môže byť od "neslyšitelné" po "neurotizující" :twisted:
(v SA sa páka kohúta nezapája do aktivity, takže "nekřupe" :lol: )



Pary
Příspěvky: 10

Příspěvek#207 » ned 1. dub 2018, 21:16

Moc děkuju za rady. Takže kromě lučíku je to v rámci výrobních tolerancí OKz :lol: . Lučík ale drží, nic při střelbě nedělá. Jen když jsem sundal střenku, tak mi vypadl čep. Je tam úplně volně. Tak to bude asi vůle tam?



scink
Příspěvky: 167

Příspěvek#208 » sob 23. čer 2018, 17:40

Zdravím, mám možnost koupit CZ 83 9mm Mak, má plygonální vývrt, když jsem si ji prohlížel, vypadá to spíš jako hladký vývrt, nevím nikdy jsem jinou zbraň s polygonálním vývrtem neviděl, můžete někdo potadit?



scink
Příspěvky: 167

Příspěvek#209 » pon 25. čer 2018, 07:58

Zdravím, ještě jedna otázka, zásobníky 9 mm Br a Mak jsou shodné? Díky



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#210 » pon 25. čer 2018, 11:08

Na stav vývrtu u CZ83 9mm Mak. se dá soudit podle toho, jak daleko se zepředu do hlavně podaří vsunout střelu. Kdyby se okraj nábojnice už dotýkal hlavně nebo byl hodně blízko, spíš by se opravdu už jednalo o hladký vývrt.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů