CZ 83 z druhé ruky

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#16 » pát 22. črc 2011, 22:53

NO rukama to je, ale ne jen to nastřílení, ale to, že ruce k ní prostě nejdou, jsou zbraně které pasují hned, pak ty co pasují po doladění a zvyku a nakonec ty, které nepasují a pasovat nebudou.
To, že nastřílí z 20 ran 200 bodů je fajn, ta pistole, má přeci jen pevnou hlaveň, ale je tu to ale.
7,65, není zase tak drahý náboj, nyní kupuji v Ov za 4.20/ks (starší červeno šedá krabička),
Luger nejlevnější 4.70-4.90/ks.
Akorát již neřešíme ono rozhodnutí co koupit, ale hodnotíme zbraň jako takovou ;-)



Andy
Příspěvky: 82

Příspěvek#17 » pát 22. črc 2011, 23:28

Tak já co vím tak SB 7,65 stojí přes 5 Kč. Ale říkám záleží kde to kupuješ. Vím, že tuto zbraň hodnotíme jako takovou a také ji hodnotím. ten 9 Luger sem sehnal i za 4,35 Kč (sice v akci no, náboje Geco). Podle mého názoru ta 83 je taková max. na obranu.. a střílet z ní nějak pravidelně se ani nevyplatí. Rozhodně vyjde levnější střílet 9 Luger... a je to i lepší rána. Jiná věc je když člověk přebijí. Ale když to shrnu tak dle mého názoru pokud ji člověk dostane tak jo, stejně střelivo je dražší jak 9lug. Ale pokud bych si měl vybrat zbraň tak bych do ní rozhodně nešel.

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#18 » pát 22. črc 2011, 23:41

Ty 7.65 v červeno šedé krabce se pohybují od 4,-/ks v Práglu až po 7,-/ks na střelnici v Ov.
Jinak musím souhlasit.

Uživatelský avatar
BusDriver
Příspěvky: 91

Příspěvek#19 » ned 13. lis 2011, 20:35

Zdravim, dostal se mi do ruky pěkný kousek, vše je ve velice dobrém stavu, až na spošť v DA.. hned na začátku jsou patrný dvě po sobě jdoucí "cvaknutí" potom už jde plynule, v SA není problém. Kdo z moudrých poradí čím by to mohlo být. :?:

Uživatelský avatar
BusDriver
Příspěvky: 91

Příspěvek#20 » pon 14. lis 2011, 23:41

Tak vyřešeno... Podle lidí z CZUB prodejny jde pravděpodobně pouze o pružinku spouště s ostrou hrankou a ta se zachytává, bez vlivu na funkčnost. Takže zatím nechávám být a až se jednoho krásnýho dne naprdnu, tak půjde k puškaři na poladění. ;)



Magtech
Příspěvky: 3

Příspěvek#21 » úte 6. pro 2011, 13:54

Artifex píše:Rozebral bych to celé a vzal bych to od rzi mosazným kartáčem, prostě každou součástku ošetřit, pokud je rezavá tak mosazným kartáčem odrbat a naolejovat/případně vazelínu, pokud je v pořádku tak jen naolejovat. Vazelínu používám normální lékařskou ale dá se použít jakákoli.

Příspěvek rozdělen: CZ 82/83 rozborka a sborka P.



Vazelinu neee, WD



Magtech
Příspěvky: 3

Příspěvek#22 » úte 6. pro 2011, 14:16

Re: CZ 83 - pokud bude ještě někdo číst
Pokud někdo nenastřílí z této (ovšem musí být alespoň ve slušném stavu hlaveň) zbraně v r.7,65mm Brow. , tak má fakt "olšové"ruce ;) Tato pistole byla vyvinuta v r.83 a konstruktéři CZ UH.Brod se na ni vyřádili, neboť to tehdy dostali úkolem od strany a vlády :) , z toho důvodu se skládá z tolika součástek. Znám dost lidí, kteří s ní závody vyhrávají i jednoho který s ní vystřílel v 50-ti mistra ČR. Rám-pažbičky jsou samozřejmě na dospělou ruku, záchyt zásobníku-chce to trénink, jinak pohodová střelba s orginál nábojemi, oproti "mistrům", kteří střílí přebitým střelivem, kde je prachová navážka akorát na to, aby střela dorazila do terče - pro tyto střelce bych udělal závod s plnohodnotným střelivem a pak by se vidělo ..

Uživatelský avatar
voky84
Příspěvky: 97

Příspěvek#23 » stř 8. úno 2012, 23:27

Se ZP teprve začínám, ale vážně přemýšlím, že CZ 83 bude moje první pistole a vzhledem k fin. otázce bude z druhé ruky. Jen si nejsem jistý nejlepší ráží. Určitě 9ítka, ale jestli Br. nebo Makarov ???

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#24 » čtv 9. úno 2012, 11:37

Makarov. Takže spíš ne 83 ale 82.

Uživatelský avatar
voky84
Příspěvky: 97

Příspěvek#25 » čtv 9. úno 2012, 13:35

Mohl by si to trochu rozvést. Proč právě Makarov. Vím, že u ráře Makarov je polygonální vývrt hlavně což je u starší zbraně určitě výhoda nebo ne? Jo a ještě s tím označením- já měl za to, že CZ 83 byly označeny pistole všech tří ráží tedy 7,65 mm Browning, 9 mm Browning a i 9 mm Makarov. A v armádě označena jako vz. 82 v ráži 9 mm Makarov, ale nevěděl sem, že v ráži 9 mm Makarov byla pistole označena CZ82. No ale jak říkám teprve začínám :-)

Mimo toho moc se mi líbí tvůj návod na rozborku a sborku CZ 82/83 i ten seznam míst zbraně ke kontrole při koupi staršího kusu. Určitě využuju :-)

Uživatelský avatar
Reyes
Příspěvky: 91
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#26 » čtv 9. úno 2012, 15:56

Je to tak že CZ82 je armádní pistole v ráží 9mm Makarov s polygonálním vývrtek do který můžeš ládovat i náboje vz.82 z ocelových pylin.
CZ83 je civilní pistole ve všech třech rážích a s drážkovým výrtem, myslím že má drážky i v ráži 9mm Makarov. Do tý nemůžeš používat náboje vz.82, ale jen klasický splňující CIP.

Jinak za ten návod na co koukat při nákupu, taky děkuji, řídil jsem se jím a jsem spokojenej...

S výběrem ráže se asi hlavně podívej co jsi za kolik schopnej kupovat, možná pak budeš mít mezi Mak. a Br. snazší rozhodování (myslím že Mak je obecně levnější). Já jsem ale vzal 7,65, protože na blbnutí na střelnici mi slabší náboj v ničem nevadí a jsem rád že to míň kope :mrgreen:



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#27 » čtv 9. úno 2012, 23:17

Pokud CZ tak rozhodně 82, je spousty nábojů z armády za malé peníze, ráže pochopitelně 9 Makarov. Pokud levná pistole tak Makarov PM, nová uloženka za 4000 Kč, ale o tom čti jinde. To není jenom můj názor.



jack-3d
Příspěvky: 155

Příspěvek#28 » čtv 9. úno 2012, 23:47

Asi záleží na co to chceš, jestli jak Reyes na blbnutí na střelnici (7,65 - méně kope, více nábojů v zásobníku), nebo na nošení a ochranu (9 Mak - měl by mít lepší zastavovací účinek).

Moje volba je CZ 82.

Uživatelský avatar
voky84
Příspěvky: 97

Příspěvek#29 » pát 10. úno 2012, 13:41

Takže s tím co tady čtu a i z jiných zdrojů tak asi nejlepší volbou pro mě bude CZ 82 9mm Makarov.

Teď ho už jenom sehnat ve slušném stavu :-)



jack-3d
Příspěvky: 155

Příspěvek#30 » pát 10. úno 2012, 14:28

Po CZ 82 je velká sháňka (tady v Brně téměř nesehnatelná), jisto jistě ho mají u Brymové v Praze, což by pro tebe neměl být problém.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů