CZ 82/83 rozborka a sborka



Střelec
Příspěvky: 1666

Příspěvek#16 » čtv 20. črc 2017, 12:02

Tak jsem to pročetl, ale píšete tam, že "Plocha ozubu u tahla spouště na DA ozubu, byla napadena ladičem", je to možné i u zbraně, kde do spoušťáku údajně nikdo nevrtal od koupi? Na zásah jsem se ho ptal. Každopádně bude rád, až mu to řeknu :D .



mrkev
Příspěvky: 69

Příspěvek#17 » čtv 20. črc 2017, 17:21

Mám zcela tutéž, notně ostřílenou, ale nic takového určitě nepozoruji.
Co se týče pružiny záchytu závěru (mám starý typ do "U" místo do "L"), pomohlo mi přihnout a při vkládání lučíku otočit pistoli na levý bok, aby pružina držela při rámu.



jutu
Příspěvky: 1

Příspěvek#18 » čtv 20. črc 2017, 20:02

Josef Spetl: Měl jsem podobný problém. Stejná pružina, jako máte vy, mi volně chodila po čepu záchytu závěru a při sborce jsem ji musel vždy dát do správné pozice před zaklapnutím lučíku. Vyřešila mi to výměna pružiny za novou. Teď už perfektně drží na místě (u kraje čepu) i po několika rozborkách kvůli čištění. Napadá mě jen, jestli je správně vložený delší konec v otvoru v záchytu závěru. Neměl by být důvod, proč by nová pružina opět vypadávala.



Josef Spetl
Příspěvky: 19

Příspěvek#19 » ned 20. srp 2017, 14:05

Nakonec použita původní pružinka, mírně přiohnuta, podle mne vložena úplně stejně jako dříve, při sborce zvýšený dohled, aby šla do výřezu v lučíku, bez problému. Odstříleno, vyčištěno, vše OK. Nechápu. Uvidíme do po dalších střelbách a čistění. Asi ruce volšový. :-) Jinak díky všem.



pejtan17
Příspěvky: 1

Příspěvek#20 » pát 20. říj 2017, 19:32

Mě to taky lupe u všech. Mam 82 9mm Makarov, 83 7.65 Br a 9 mm Br a dělá to u všech. Zjistil jsem to při rozborce u 9 mm Br. a u toho jsem ohnul pružinu záchytu závěru. Hrozná práce...

Uživatelský avatar
DayHawkCZ
Příspěvky: 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#21 » úte 28. lis 2017, 17:26

Zdravím všechny.

Rozložil jsem již poněkolikáté svou 83 a nastal mi problém s pružinou odskoku. Ani za boha nejsem schopný ji umístit tak jak patří.
Zbraň mám rozebranou popáté a takovéhle problémy mám poprvé.

Ptám se tedy: je tu nějaký majitel 83 který má nějaký fígl jak na to? Protože já jsem ztracen.

Díky



mc.ready
Příspěvky: 103

Příspěvek#22 » úte 28. lis 2017, 20:09

Podivej se na youtube, je to tam ;)

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#23 » čtv 30. lis 2017, 11:50




Petr311
Příspěvky: 1

Příspěvek#24 » pát 26. led 2024, 00:39

Zdravím, je možno obnovit v textu obrázky?
Díky Petr311

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů