CZ Shadow 2 Compact



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#136 » pát 6. říj 2023, 15:46

SP-01 Compact Shadow Line je uplne rovnaky koncepr vychadzajuci z celooceloveho sportoveho/sluzobneho modelu. A urcite to nebol leziak. Ani v USA ani v CZ/SK. Prave compacty sa u nas z rady Shadow Line vypredali ako prve.Nemyslim si ze u S2C to bude ine. Skor naopak.



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#137 » pon 9. říj 2023, 06:17

Pro zájemce z Prahy a okolí, CZ Shadow 2 Compact mají na střelnici AVIM Praha.

Uživatelský avatar
Tomcat68
Příspěvky: 40

Příspěvek#138 » pát 13. říj 2023, 19:14

CzechJoker píše:Otázka je, jestli je to na základě požadavků žadavků z CZ-USA. Když chtěli modifikovat EVO, brodští to odmítli a museli si to udělat sami.


Otázka poměrně zevrubně zodpovězena v letošní Střelecké revui č. 10. O tenhle kompakt se přednostně zasloužil Rich Huff, product manager CZ-USA. Vedení CZUB se k tomu stavělo skepticky, ale v US prostě poptávka po kompaktním Shadowu je a Huff si to nakonec prosadil.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 866

Příspěvek#139 » pát 13. říj 2023, 20:25

Jo, dneska jsem to četl. Vtipná je v tom článku vysvětlení absence blokace úderníku (strana 14, vlevo dole).

Uživatelský avatar
Tomcat68
Příspěvky: 40

Příspěvek#140 » sob 14. říj 2023, 10:39

Tam není článek od Peroutky? :lol:
Ne, je to úsměvné. Něco jako argumentovat tím, že brzdy v autě jsou spousta součástek navíc, které se mohou pokazit, a když budu jezdit pomalu, tak je nepotřebuji. Asi je to známka punku, aneb každé zboží má svého kupce.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 866

Příspěvek#141 » sob 14. říj 2023, 11:26

Autor článku redakce + Česká zbrojovka, takže neoznačené PR? Úsměvné je, že podsouvají čtenářům, že "řada zkušených uživatelů mu nikdy nepřišla na chuť", míněno blokaci úderníku. Tak určitě, u sportovní zbraně to pochopím a ano, beru na vědomí, že se už více než sto let dělá 1911, která v normálním provedení (tedy ne v osmdesátkovém) taky blokaci nemá a řada lidí bude přísahat na to, že cocked&locked je prostě nejvíc, protože co bylo dobré v první nebo druhé válce, to je dobré i dnes.
Na druhou stranu si přiznejme, že i pan Koutecký byl k blokaci úderníku skeptický (viz monografie CZ75).

Uživatelský avatar
Tomcat68
Příspěvky: 40

Příspěvek#142 » sob 14. říj 2023, 11:37

Já to pochopil tak, že se tím míní uživatelé v US, kde bych tomu kvůli železné košili návyku na 1911, jak zmiňuješ, klidně věřil. Jinak o tom, že články v SR o produktech CZUB jsou přinejmenším barter, by asi nikdo soudný neměl pochybovat...



Willda1
Příspěvky: 1

Příspěvek#143 » úte 7. lis 2023, 14:53

Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli nemá někdo informaci o tom jestli je v plánu na cz75 shadow 2 compact prodávat adapter KADET R.22LR??



hunter240
Příspěvky: 231

Příspěvek#144 » stř 3. led 2024, 22:46

Zajímavé video ohledně pádové bezpečnosti
https://www.youtube.com/watch?v=7V71-HetWLs



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#145 » čtv 4. led 2024, 06:24

Zajímavé video. Přestože tloukl obráceně, navíc na kohout ležící na závěru, vyrobil důlek v zápalce. Asi proto, že mu zbraň ve svěráku moc nedržela. Kdyby zbraň uložil měkce a tloukl zepředu, mohlo to být ještě lepší...

Těžko ale z takového tlučení nejasnou silou usuzovat, co by se stalo při pádu zbraně a jaký vliv by měla poloha kohoutu a směr dopadu.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 866

Příspěvek#146 » čtv 4. led 2024, 07:14

.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#147 » čtv 4. led 2024, 08:57

Test by poněkud podivný, obvykle se to zkouší pádem na hlaveň, nebo aspoň poklepáváním s hlavní namířenou k podlaze, nicméně i tak se nejedná o závažný problém. Ten otisk je běžný a nevede k iniciaci zápalky.



rain
Příspěvky: 53

Příspěvek#148 » čtv 4. led 2024, 11:35

Dlužno říci, že ten otisk tam byl s prodlouženým zápalníkem a odlehčenou pružinou zápalníku, s továrním nic...



deewy
Příspěvky: 42

Příspěvek#149 » ned 21. led 2024, 20:32

Zdravím,

tak od minulého týdne vlastním tuhle krasavici. Ze všech zbraní, co jsem doposud vlastnil a ze kterých jsem střílel, je tenhle kousek naprostá špička.

I dynamickou střelbou na 15 m, se to dá na terč sázet až překvapivě snadno. Přiložil bych obrázek, ale nevím jak se to tady dělá.

Zbraň padne skvěle do ruky. Chod spouště je čitelný, hladký. SA/DA je od teď můj preferovaný typ zbraňového ústrojí.

Teď zvažuji, jestli jít cestou kolimátoru, nebo zůstat u mířidel(popravdě, takhle dobře jsem nenastřílel několik let). Zbraň mi připomněla dobu, kdy jsem ještě sloužil a opravdu často sušil. Najednou mi to všechno naskočilo a jsem zase, ve formě. Tedy alespoň částečně.

Je jedna věc, která mi na zbrani neseděla, musel jsem malinko upravit úchop. A to sice, vypouštění zásobníku, které má ostré rany a malinko mi řezalo do ruky. Lehká korekce uchopu to vyřešila.

Zatím spolehlivost 100%, vypáleno 250 ks SaB 115gr FMJ.

Zbraň splňuje vše, co si od zbraně na ochranu života, zdraví a majetku představuji. A vlastně jde o poznání dále.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 866

Příspěvek#150 » pon 22. led 2024, 07:35

deewy píše:...vypouštění zásobníku, které má ostré rany a malinko mi řezalo do ruky...

Zase v pátek někdo spěchal na pole a neudělal svoji práci pořádně? Zbraň za tolik zlaťáků prostě nesmí mít podobné nedodělky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti