CZ SKORPION 61 S

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#316 » sob 20. lis 2021, 11:21

Jak jsou na tom u Vás prodejny se střelivem 7,65 Br ?
Chtěl jsem dokoupit a nebylo co :-(



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#317 » sob 20. lis 2021, 11:51

Není vůbec nic, ani SB ani Fiocchi. Ani objednávka není jistá.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#318 » čtv 25. lis 2021, 16:48

No, včera něco přišlo, když jsem volal, tak jich měli 8 krabiček a když jsem tam dojel, tak už jen 5.

Ale už zase mám a můžu na střelnici :-)



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#319 » pát 26. lis 2021, 08:48

Tak ti gratuluju. :) Zkusím to taky, protože je to celkem špatné.



hunter240
Příspěvky: 230

Příspěvek#320 » čtv 10. lis 2022, 11:13

Ahoj, máte někdo zkušenosti s tímto?
https://www.fusews.cz/product-page/mode ... 61-ng-mk-1



Lonestar
Příspěvky: 180

Příspěvek#321 » úte 21. bře 2023, 21:18

hunter 240 Když nikdo nic, tak přidám svou (doslova nejčerstvější) zkušenost...
Sada dorazila dnes, obratem namontována a vyzkoušena (50 ran). První dojmy:
- montáž bezproblémová, zabrala asi 15 minut (včetně zvětšených hmatníků Navrátil Arms)
- delší pažba (Standard) mi konečně umožňuje zapřít do ramene (s původní drátěnkou jsem si při opření do ramene skoro škrábal brejle hledím)
- subjektivně se mi zbraň drží lépe než origoš - nejen díky té delší pažbě, ale i díky tomu předpažbí (i když tam asi dám ještě nějaký foregrip)
- na 15 metrů s mýma začátečnickýma rukama a neseřízeným kolimátorem vše v černém (na 25 m sice taky vše pohromadě, ale vlevo nahoře - musím (si nechat) seřídit a nastřelit kolimátor
- trochu mínus je to, že přední hrana konverze je zároveň s hlavní ( = dopředu nic netrčí) - trochu jsem se bál, že si v zápalu boje ustřelím prst :lol: Chci to řešit závitovou redukcí Navrátil Arms (na tu ještě čekám, nebyla v době objednání sady skladem) - nejen kvůli případnému tlumiči (jednou, někdy), ale chci na ni dát nějaký flash hider (nebo aspoň ten trychtýřek z kosy - prostě ať dopředu něco trčí ).
Moje první dojmy tedy jednoznačně pozitivní až nadšené 8-)
Jak to bude dál (odolnost, výdrž), ukáže čas...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#322 » stř 22. bře 2023, 02:28

Ing. Rybar se obraci v hrobe !!



stip
Příspěvky: 279

Příspěvek#323 » stř 22. bře 2023, 09:38

Mě to přijde jako nesmysl. Sa61 je zbraň, která je malá, což je úmysl a její výhoda. Má kvůli tomu i z dnešního pohledu pro samopal nešťastnou ráži 7,65 Br. Ta konverze tu zbraň zvětšuje, takže se sice drží lépe, ale přichází tím o tu původní skladnost. Otázka je, proč si tedy rovnou nepořídit nějaké moderní "SMG" v 9x19. Rozdíl v ceně a dostupnosti střeliva by brzo mohl vyvážit vyšší počáteční investici. Berte to jenom jako názor a námět k zamyšlení...



Lonestar
Příspěvky: 180

Příspěvek#324 » stř 22. bře 2023, 10:19

Tak já si Škorpíka pořizoval vysloveně na hraní 8-) A tu konverzi na vyzkoušení střelby s kolimátorem a přesvědčení sebe sama, že potřebuju "nějakou moderní PDW v 9x19" :D
Navíc zpětné uvedení do původního historického stavu zabere čtvrt hodiny (ze kterých většinu času budu pátrat kam jsem zašantročil tu původní ručku :lol: )



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#325 » stř 22. bře 2023, 13:44

Copak takový obrovský díl se hledá dobře ;)
Já jsem kdysi dávno, pradávno z blbosti rozpojil horní díl (pouzdro závěru s hlavní) od dolního těla, abych zjistil, že v tom kloubu je miniaturní kolíček, odpružený dlouhatánskou tenoulinkou pružinkou.
Tedy to jsem zjistil až po několika dlouhých týdnech, když jsem konečně sehnal náhradní. Ten původní odletěl mírně podsvětelnou rychlostí někam do přilehlé oblasti vesmíru a od té doby je nezvěstný.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#326 » stř 22. bře 2023, 15:23

Já našel jak kolíček, tak pružinku :-)



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#327 » stř 22. bře 2023, 15:51

Ten 3D tisk je fakt ohyzdnej. Ale jestli to plní účel, proč ne. Ale čekal bych zabroušení a zaleštění aspoň u pohledových částí.



Tomik_83
Příspěvky: 8

Příspěvek#328 » čtv 23. bře 2023, 10:32

Ahoj, měl bych dotaz na Lonestar,
1) jde s toutou montáží stále sklopit "upper" za účelem čištění nebo to již není možné?
2)jakým způsobem je zajištěna souosost hlavně a případného úsťového zařízení? Je v této montáži vytištěno nějaké prizma, do kterého hlaveň dosedne?
3) Mohl bych se zeptat, zda by bylo možné někde zbraň vidět? Jsem z Liberecka a v nějakém rozumném okruhu bych i dojel. Když tak klidně PM



Lonestar
Příspěvky: 180

Příspěvek#329 » čtv 23. bře 2023, 10:51

1) ano, jde - vyndá se ten čep (vpravo nahoře) a dál se postupuje jako s klasickým škorpem
2) hlaveň není v přímém kontaktu s montáží (přední část montáže "sedí" na tom "válci" - viz návod https://www.fusews.cz/_files/ugd/abec70 ... 278dce.pdf )
Pro případné úsťové zařízení je třeba dokoupit redukci/prodloužení (není součástí sady) - buď přímo na originální škorpovský tlumič na kleštinu ( https://www.fusews.cz/product-page/prod ... o-varianty ), nebo závitovou Navratil Arms ( https://www.fusews.cz/product-page/z%C3 ... o-varianty ) - já mám objednanou tu závitovou (ale nebyla aktuálně skladem, prý do dvou týdnů bude)
3) no já jsem od Ostravy 8-) Zkuste třeba FB skupiny k vz.61 - nejsem jediný, kdo tu sadu má, a třeba bude někdo blíž k Liberecku...



Tomik_83
Příspěvky: 8

Příspěvek#330 » čtv 23. bře 2023, 11:10

Perfektní, moc díky za vzevrubnou odpověď. V montážním návodu je princip viditelný.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů