CZ SKORPION 61 S



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#226 » stř 17. dub 2019, 13:10




HenryCZ
Příspěvky: 33

Příspěvek#227 » stř 17. dub 2019, 13:50

Jj už jsem na to narazil na netu. Máš osobní zkušenost?



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#228 » stř 17. dub 2019, 14:43

Mám, mám ho doma ale zkoušel jsem to jen jednou, on Zlý dělá perfektní pouzdra ale škorpík pro skryté nošení není. Zkus jednou si udělat tůru a pochopíš, lepší je klasika pouzdro na opasek a to pak hodit do báglu ale zase za mě ráže 7,65 k ničenu a nemá dobrej zastavující účinek takže ZA mě je to dobrá hračka na střelnici.
Ale zkus si jako jsme to měly my, Mj sklopenou zbraň a při povelu pal do třech vteřin zamířit a vystřelit, ( bez opěry , z ruky ) jako policajti jsme to měly na střelbách normální dnes už je to o ničem a mladý neuměj tak dobře a rychle střílet hlavně na přesno.

A ještě k tomu pouzdru, stejně si ho koupíš dvakrát si ho oblíkneš a pak ho hodíš do komory kde ti na něj bude sedat prach páč ho nevyužiješ - ale to je jen za mě



HenryCZ
Příspěvky: 33

Příspěvek#229 » stř 17. dub 2019, 18:36

Díky za praktické zkušenosti. Tak koupim asi klasické podpazni ať si to vyzkouším. Stejně jsem to chtěl hlavně na nošení na střelnici..

A náboj v komoře je vpoho, nebo je tam nějaké nebezpečí?



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#230 » stř 17. dub 2019, 20:32

Náboj v komoře raději nenosit. Pokud dojde k lomu na záchytu kladiva, pak to umí vyprázdnit dávkou i celý zásobník.
Jinak sice mám cool pouzdro na škorpíka, ale vzhledem k tomu, že s ním nesoutěžím, tak leží léta ve skříni. Na střelnici ho nosím v pouzdru na pistoli (cca délky 30 cm - takový vypolstrovaný trojúhelník se zipem).

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#231 » stř 17. dub 2019, 20:51

Pre upresnenie - vnútornosti tohto "minisamopalu" sú naozaj "ťitěrné" a hlava bicieho kladiva v tvare "T" bývala náchylná na ulomenie drieku napríklad pri náraze - a potom pri náboji v komore nasledovalo vyprázdnenie zásobníka dávkou, v prípade zbrane položenej či dopadnutej naplocho doplnené aj rotáciou samotnej zbrane... dôsledky nechávam na predstavivosti čitateľa... :twisted:



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#232 » stř 17. dub 2019, 22:06

Konečně tu byl relativně nedávno na foru jeden z nešťastných majitelů, kterému právě ono Tčko na kladivu prasklo.



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#233 » čtv 18. dub 2019, 09:16

Mně se to stalo ještě v záruce, takže pohoda. Dávka byla naštěstí jen dvouranná, protože se to hned kouslo. Možná díky absenci zpomalovače.



odouda
Příspěvky: 66

Příspěvek#234 » pát 10. kvě 2019, 23:39

Zdravím. Chtěl bych poprosit ty,kteří v poslední době zakoupili CZ Scorpion 61 S,zda by uvedli jaké příslušenství k němu obdrželi. To co je na začátku tohoto vlákna je už asi utopie,že?



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#235 » sob 11. kvě 2019, 01:25

odouda: No kupoval sem přesně na Apríla a pokud vim tak sem k tomu dostal akorát 1x zásobník na 20 nábojů, papírovou krabici, návod a igelitový pytlík. Myslim že k tomu nebylo ani základní čištění.

Kupoval sem v podnikovce v Praze. Zase tam ale měly fakt levný zásobníky, krátký po 70,- Kč a dlouhý po 150,- Kč a akorát ten den co sem kupoval tak snížily cenu na 3990,- Kč, což sem prostě nemohl odolat.

Za ty prachy je mi fakt jedno že byl v igelitovym pytliku a papírový krabici. A je fakt sranda s tim střílet, takže za mě dobrý :)

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#236 » sob 11. kvě 2019, 04:25

Cisteni na skorpika mivala Brymova za 60-70 korun
Pouzite i nepouzite jeste v igelitu
Kupoval jsem tam i lacine sumky, ale je to uz pres rok



odouda
Příspěvky: 66

Příspěvek#237 » sob 11. kvě 2019, 08:47

Díky za odpovědi. Právě ta podnikovka v Praze s cenou 3990,- Kč mě zlákala a jdu do toho. Samozřejmě jsem si vědom ceny nabojů 7,65 Browning,ale možná v budoucnu se odvážím i přebíjet.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#238 » sob 11. kvě 2019, 17:49

Odouda: No já toho škorpíka původně nechtěl, šel sem tam koupit něco jinýho (což sem koupil taky) ale když sem ho tam viděl za ty peníze, to prostě nešlo ignorovat :) Holt tak to dopadá když jdete do prodejny se dvěma nákupkama že ano...

Taky je o dost přesnější než sem čekal, na 25M "polorychlou palbou" v podstatě všechno v černym bez velký snahy.

A to sem s tim střílel podruhý v životě. Ty náboje sou průšvih, to je fakt. Já střílel přebíjenkama protože na tý konkrétní střelnici se smí střílej stejně jen olovem, ale já je nepřebíjel.

V Opletalce doporučuju vzít rovnou hodně zásobníků, sou tam nejlevnější co sem koukal. Já vzal rovnou 10 dlouhých a 2 krátký. Ty dlouhý byly ještě origo zabalený ze skladu, doslova naložený v oleji.



HenryCZ
Příspěvky: 33

Příspěvek#239 » sob 11. kvě 2019, 20:23

ToF píše:Odouda: No já toho škorpíka původně nechtěl, šel sem tam koupit něco jinýho (což sem koupil taky) ale když sem ho tam viděl za ty peníze, to prostě nešlo ignorovat :) Holt tak to dopadá když jdete do prodejny se dvěma nákupkama že ano...

Taky je o dost přesnější než sem čekal, na 25M "polorychlou palbou" v podstatě všechno v černym bez velký snahy.

A to sem s tim střílel podruhý v životě. Ty náboje sou průšvih, to je fakt. Já střílel přebíjenkama protože na tý konkrétní střelnici se smí střílej stejně jen olovem, ale já je nepřebíjel.

V Opletalce doporučuju vzít rovnou hodně zásobníků, sou tam nejlevnější co sem koukal. Já vzal rovnou 10 dlouhých a 2 krátký. Ty dlouhý byly ještě origo zabalený ze skladu, doslova naložený v oleji.

Ty zásobníky jsi kupoval teď v dubnu v podnikové prodejně v Praze? Takže teoreticky by je mohli mít i v podnikovce v Brodě.. Cena je více jak pěkná



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#240 » sob 11. kvě 2019, 20:32

11. dubna jsem koupil poslední dva 20r. Už je budou podávat jen při nákupu nového S61.
Prý je šmelináři vykoupili a mají tam už jen zbytek. Tak aby zbylo na kupce celé zbraně.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů