CZ SKORPION 61 S



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#196 » úte 21. lis 2017, 20:38

Díky, máš pravdu, she je značka fabriky v UH. To mě taky mohlo napadnout. To ovšem znamená, že civilní škorpíky to tam mít nebudou. Číslo je tedy rok převzetí armádou.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#197 » stř 22. lis 2017, 00:03

vymenim pazbicku, nova za novou
nabizim tu s rybinou, chci original

Obrázek

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#198 » stř 22. lis 2017, 19:47

DJ Die píše:Díky, máš pravdu, she je značka fabriky v UH. To mě taky mohlo napadnout. To ovšem znamená, že civilní škorpíky to tam mít nebudou. Číslo je tedy rok převzetí armádou.

Do revoluce civilní škorpík? Něco jsem zaspal?
Škorpion byl primárně původně určen pro SNB armáda byla trochu na okraji. Ale teď si zaboha nejsem schopen vzpomenout,co všechno na nich bylo za značky.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#199 » stř 22. lis 2017, 20:46

No to co prodává UH by měly být složené z náhradních dílů, ne? Ty od ZS jsou z různých vojenských a policejních skladů, tzn. je převzaly státní složky. Moje má kromě she i meče.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#200 » stř 22. lis 2017, 22:57

Ty meče jsou kde?



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#201 » stř 22. lis 2017, 23:47

Vedle vybrání pro záchyt závěru v zásobníkové šachtě úplně dole na tom obrázku co jsem posílal.



HenryCZ
Příspěvky: 33

Příspěvek#202 » pát 8. pro 2017, 16:58

Ahojte, pokukuju po škorpiku. Máte někdo nějakou nedávnou zkušenost s nákupem? Myslím které prodejce zkusit. Jsem ze Zlína, ale dojedu si...
Mám dobře zkušenosti se zlatou puškou z plumlova, kde je taky mají, ale rád bych se podíval na více ks.. Nebo kde se sežene více příslušenství, zásobníky, pouzdra atd...
Předpokládám že tak bohaté příslušenství jak se dřív dávalo ke zbrani u CZUB už je utopie..

A dotaz, chtěl bych kousek co nejvíce kompletní, daji se sehnat kastrovane kousky se spomalovacem kadence? Ikdyž vím že v semi auto, to nemá velký vliv..
Je třeba pravidlem že od CZUB je obsahují a od ZS ne?



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#203 » pát 8. pro 2017, 17:24

HenryCZ: Co jsem viděl, tak CZUB ani ZS závažíčko a záchyt zpomalovače kadence nemají.

Ze Zlína by se možná dala zkusit CZUB v Brodu. Když nic jiného, tak mají levné zásobníky.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#204 » pát 8. pro 2017, 18:52

HenryCZ píše:...
A dotaz, chtěl bych kousek co nejvíce kompletní, daji se sehnat kastrovane kousky se spomalovacem kadence? Ikdyž vím že v semi auto, to nemá velký vliv..
Je třeba pravidlem že od CZUB je obsahují a od ZS ne?

Myslím, že vykuchání zpomalovače je podmínka překopávky na samonabíjecí.



HenryCZ
Příspěvky: 33

Příspěvek#205 » pát 8. pro 2017, 19:31

wigum píše:
HenryCZ píše:...
A dotaz, chtěl bych kousek co nejvíce kompletní, daji se sehnat kastrovane kousky se spomalovacem kadence? Ikdyž vím že v semi auto, to nemá velký vliv..
Je třeba pravidlem že od CZUB je obsahují a od ZS ne?

Myslím, že vykuchání zpomalovače je podmínka překopávky na samonabíjecí.


Našel jsem právě třeba zde (https://www.armyeshop.cz/1918-detail-sa ... ac-kadence) že se dá koupit samostatně ale ta cena...
Někde tady nebo na konkurenčním fóru jsem se dočetl že jen někteří mají již od prodejce, proto ten dotaz...



KCZ83
Příspěvky: 34

Příspěvek#206 » pát 8. pro 2017, 20:51

muj skorpik od ZS ho ma



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#207 » pát 8. pro 2017, 21:20

Můj originál z UB vyrobený jako funglovka semiauto zpomalovač nemá.

Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#208 » ned 10. pro 2017, 00:49

HenryCz - Více než dva roky mám Škorpíka jako tehdejší ,,novou neošoupanou prvoskládačku" z produkce CZUB. Je to bezproblémový kousek, vybraný tenkrát u ochotných a trpělivých prodavačů v Praze v Opletalce z povícero téměř rovnocenných kousků. Na Škorpíky od Zeleného sportu jsem od majitelů na střelnicích několikrát slyšel rozporuplné reakce hlavně kvůli údajnému humpoláckému způsobu ,,přepracování" na semiauto a z toho důvodu nějakých funkčních problémů... Ale k věci - taky jsem chtěl mít Škorpíka v maximálně možné legální sestavě. A právě ze Zeleného sportu jsem bez problémů na dobírku koupil z jejich tehdejší nabídky i kompletní sestavený omezovač kadence s příslušnou pružinou... Jen v současné době počítej s cenou možná i k patnácti stovkám (?)... Nevím, jaká je u nich nyní v tomto ohledu konkrétní nabídka, ale ZS jako takový můžu z vlastních zkušeností doporučit jako korektního a důvěryhodného partnera, jen je nutné se tam vhodně s detailnějšími požadavky domluvit...
Din



HenryCZ
Příspěvky: 33

Příspěvek#209 » pon 11. pro 2017, 11:32

Na tomto a konkurenčním fóru jsem se dočetl že byly problémy se scarabeem, že tam byly prasacke svary, ale úprava od ZS byla hodnocena dobře. Asi to je kus od kusu.

Mám rád používané, ale zachovalé zbraně... Takže vyloženě nestrilenou nehledám..

Zkusím kouknout do Brodu, ikdyz tam je cena už od 6tis., od ZS se dá sehnat i pod 5tis.



HenryCZ
Příspěvky: 33

Příspěvek#210 » úte 12. pro 2017, 15:04

Máte někdo zkušenosti např s tímto prodejcem?
http://zbranetobiasek.cz/ceska-zbrojovk ... sport.html

Cena je zde lákavá, stojí to i za cestu..

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů