ALFA - první zbraň - údržba atd

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#211 » čtv 19. bře 2015, 13:56

Ten hadrák si pořiď. Je sice jen "dostatečný" (čili 4 ;-)), takže jej brzy na pravidelné nošení nahradíš. Ale je univerzální prakticky na libovolnou pistoli, můžeš ho půjčit někomu, koho bereš na střelnici s sebou, možná budeš někdy nacvičovat s gumovým glockem či airsoftkou...



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#212 » čtv 19. bře 2015, 13:57

Co se týče "zabíhacího" střeliva pro Alfu (Defender v mym případě), přebíjený bych nedoporučoval do prvních řekněme 1000 výstřelů. Mě v tom skoro všechno krom továrních SB FMJ a Magtechů nelezlo do komory. Prostě se nedovřel závěr. U některých nábojů to šlo dorazit, u některých ne. Problémy dělala veškerá munice kromě SB FMJ a Magtechů, tzn. nefungovaly ani SB Subsonic, SP, Limity tovární ani přebíjený a mam pocit, že se mi v tom zaseknul i jeden SB Nontox (ale tim si nejsem jistej). Zhruba po 1000 výstřelech už papá všechno - naposled 100 Limitů přebíjených v kuse a pár subsoniců. Dlužno dodat, že Limity sviní jak sviň.

Jako pouzdro mám vnitřní Dastu za nějakých bratru 240 kreditů. Zatím spokojenost.



Otik Platenik
Příspěvky: 82

Příspěvek#213 » čtv 19. bře 2015, 14:32

to Mikky můžeš sem hodit odkaz na to pouzdro. Vnitřní to znamená, že je zbraň mezi kalhotama a tělem? Já zatím nechci nosit, spíše uvažuju o něčem když jdu na střelnici a nebo se pohybuji na střelnici tak ať nemusím tahat zbraň v brašně nebo ji někde odkládat.

Včera jsem zkoušel první 60 z toho 10 přebíjené ALSA a 50 SaB FMJ a vše bez problémů. Horší bylo napáskovat zásobník, ale pružina už se trošku poddala.



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#214 » čtv 19. bře 2015, 18:44

Ono to nebylo tak, že by se zasekávaly úplně všechny hlizny. Ze začátku to byly tak 3-4 v zásobníku, postupem času se to snižovalo až do posledního stavu, kdy se ze stovky nesekla žádná :) Přeměřoval jsem je a nepřišlo mi, že by tam byly nějaký zásadní rozdíly, tak nevim, ale už je dávno nemam, takže sem možná měřil blbě a už to nemam jak ověřit.

Tvrdou pružinu v zásobníku sem vyřešil naládováním na plno přes noc a teď vlastně už skoro permanentně. Musim si koupit ještě jeden zásobník, ale 600,- co mi říkala Brýmová mi přijde moc.

Pouzdro: http://www.armed.cz/vnitrni-pouzdro-na- ... 2/d-95006/
variana č.3

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#215 » čtv 19. bře 2015, 18:55

Já míval jako svoji první Defendera a potom Police. Nekupoval jsem je nové, ale spolehlivě mi žraly všechno. Přebíjené Alsy tehdy ještě nebyly a přebíjené Limity někdy zlobily stylem: Občas rána jak kráva s velkým ohňostrojem a sem tam slabý pšouk. Ale to byl podle mne problém střeliva. Ale přebily.
Jediný problém jsem zaregistroval, že se mi u obou pistolí po čase (po cca 2-3 návštěvách střelnice) začal vysunovat do strany z uložení v plastovém rámu ten pružný kolík, který tvoří osu spouště. Když jsem to zjistil poprvé, byl už venku tak 2mm. Dost mě to vyděsilo, protože možná chybělo už jen pár desetin a z druhé strany kde zalézal dovnitř by asi mohl úplně vyskočit z uložení. A spoušť by asi šla kvůli předepnutým pérům mimo osu. Zaklepl jsem ho zpátky, ale od té doby jsem si to už prsty hlídal. Stalo se vám tohle někomu také?



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#216 » čtv 19. bře 2015, 22:47

U mé police po 3 letech střílení se zdá kolík na jedné straně o kousek posunutý, nicméně nikdy jsem ho nevracel zpět a co se dívám na starší fotky, tak v tomto stavu byl od koupě. Předpokládám, že se tedy "usadil" a hýbat s ním nebudu.



Otik Platenik
Příspěvky: 82

Příspěvek#217 » pát 20. bře 2015, 07:45

mikky píše:Tvrdou pružinu v zásobníku sem vyřešil naládováním na plno přes noc a teď vlastně už skoro permanentně. Musim si koupit ještě jeden zásobník, ale 600,- co mi říkala Brýmová mi přijde moc.


Měl by pasovat zásobník z CZ 75, starší jsem viděl za 100-250 kč, ale asi tam bude chybět plastová patka.



Otik Platenik
Příspěvky: 82

Příspěvek#218 » ned 22. bře 2015, 17:52

Dnešní příhoda ze střelnice. Stříleno se slovenskými ZVS 9mm LUGER, hned první náboj se jako by seknul při natahování závěru (myslel jsem, že jsem špatně natáhl závěr). Tak jsem náboj vytáhl ale nešlo to úplně lehce a zkusil další. Natáhnul jsem závěr a zkusil vystřelit, pistole vystřelila, ale závěr se při vratném pohybu nedorazil až do roviny s hlavní, ale zůstal viset o několik mm vzadu (mám pocit, že podobný problém se tu už řešil). Po rozebrání zbraně jsme zjistili, že náboj ZVS je těsný v nábojové komoře a vyčnívá o cca 2,5 mm z nábojové komory. Zkusili jsme to porovnat s továrním nábojem SaB. Tovární SaB do komory krásně vklouznul a šel lehce vyjmout. Náboje ZVS tam byly na těsno a ještě to chtělo o 2,5 mm více zasunout do komory. Zbytek cca 100 výstřelů jsem dostřílel s nějakými přebíjenkami 50ks a továrním SaB 50ks vše bez problémů. Doma jsem si všimnul že ty náboje ZVS v místě kde střela zasahuje do nábojnice jsou bachratější u SaB není ten přechod tak výrazný.



McGoff
Příspěvky: 37

Příspěvek#219 » pát 3. dub 2015, 11:34

Bachratější v místě usazení střely do náboznice znamená, že nejsou zažehlený. Vysvětleno je to hezky zde: https://www.youtube.com/watch?v=u5oa3D4SDzs Já s Alfou vystřílel prvních cca 300 ran továrníma SB a teď střílím přebíjený Alsy (jsou zažehlený) nebo přebíjenky z Dersolu v Brně. Používájí Vectan BA9 a střely berou od Alsy, takže jsou to v podstatě nezažehlený Alsy s vyšší navážkou (tuším, že rozdíl je 0.3 grs). Zatím jsem neměl jedinej zásek a vše bez problému.



Otik Platenik
Příspěvky: 82

Příspěvek#220 » úte 7. dub 2015, 11:48

Fakt je ten, že když sem šuplerou měřil rozměry náboje tak byly stejné jak origo SaB, ale ZVS stejně nezajel do komory úplně, ale cca 2 mm trčel ven a byl tam dost na těsno. Origo S a B a jiné přebíjenky tam krásně zapadly celé. Vystřílel jsem zatím asi 150-200ks většinou origo SaB pak asi 50 nějakých přebíjenek a pouze u těch ZVS sem měl výše popisovaný problém asi 3x po sobě, pak už jsem ty náboje vyřadil a střílel jiným střelivem. Takže mám doma balení s 47 kusy ZVS nábojů co mi zbylo :-) a nemám odvahu s tím střílet.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#221 » úte 7. dub 2015, 12:15

Nejdřív je potřeba zjistit kde váznou a pak to řešit. Tipoval bych to na jiný tvar střely u ZVS a opírá se v přechodovém kuželu.



Otik Platenik
Příspěvky: 82

Příspěvek#222 » čtv 4. čer 2015, 09:19

Bude to asi jiným tvarem střely u ZVS, zatím jsem to nijak neřešil,ZVS náboje jsem dal stranou a střílím přebíjenkama Alsa pro, a zatím bez problémů.



Otik Platenik
Příspěvky: 82

Příspěvek#223 » úte 9. čer 2015, 06:29

Když tak nad tím přemýšlím, je to to na reklamaci?



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#224 » úte 9. čer 2015, 22:57

Nábojů nebo zbraně? :-D



Otik Platenik
Příspěvky: 82

Příspěvek#225 » stř 10. čer 2015, 06:26

Toť otázka :-). Pokud s tím nemají ostatní problémy tak bude asi problém ve zbrani.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů