ALFA - první zbraň - údržba atd



hd1727
Příspěvky: 11

Příspěvek#226 » stř 10. čer 2015, 07:36

Jestli ti to ostatní náboje bez problémů bere, tak bych nic neřešil.

Já jsem takhle u Alfy Police vyřadil střelivo se střelou 115gr (7,5g). Prostě ta samonabíjecí funkce nebyla úplně hladká, musel bych asi laborovat se silnější pružinou.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#227 » stř 10. čer 2015, 20:21

Mě žere úplně všechno, ale je fakt, že komora se mi zdá volnější jako u CZ75 (možná byla rozšířena právě po těch událostech, kdy se určité náboje sekaly).
Mimochodem glock má také komoru spíš užší a s jistou sérií přebíjenek byly problémy.
Osobně bych si ověřil, jestli to bere kvalitní tovární střelivo a pokud ano, tak bych laboroval, které přebíjenky nedělají problémy na trénink a ty kupoval. Máte to jako s autem, některé motory také nerady určité (nekvalitní) palivo.



quajak
Příspěvky: 3

Příspěvek#228 » stř 15. črc 2015, 08:14

Zdravím, vlastním Alfu Defender a jsem s ní spokojený, ale po poslední střelbě jsem narazil na problém s povyjetým čepem spouště. Samostatné téma mi připadá zbytečné a sem se to dá relativně napasovat :)

Nejsem první majitel zbraně a ten původní se zmiňoval o opravě právě tohoto čepu, na kterém je to znát slezlým černěním. Ale za nějakých cca 2000 ran mi vylezl až nyní.

Obrázek

Co myslíte, má cenu tohle řešit nějak samoopravou, buďto doťuknutím čepu tak jak je, případně rozložením spouště (do čehož se mi teda dvakrát nechce), nebo dát zbrojíři ku opravě? Díky za rady.



KarlosP
Příspěvky: 194

Příspěvek#229 » stř 15. črc 2015, 09:03

Taky mi na Defenderu vylízal, normálně ho klepni zpátky.



Otik Platenik
Příspěvky: 82

Příspěvek#230 » stř 15. črc 2015, 09:14

Jeste k tem naboju. Prebijenky mi to bere. Problem zatim jen vy slovenske ZVS. Byl jsem s tim u prodejce a ze na reklamaci pistole to neni, ze by se jim tam ta zavada neprojevila (pouzivaji tovarni S&B). Ale naboje muzu klidne vratit.



quajak
Příspěvky: 3

Příspěvek#231 » stř 15. črc 2015, 11:58

Díky, zkusím to tam přes nějaké dřevo ťuknout.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#232 » čtv 16. črc 2015, 19:01

To není problém zbraně, ale tvaru střely v kombinaci s celkovou délkou náboje (OAL) řešením je nekupovat tyto náboje a ne reklamovat zbraň (není přeci + mít komoru volnou jak vjezd do pískovny). Typicky to umí ještě náboje se střelami LIMIT jelikož jsou ty střely "boubelaté" a nekopírují tvar přechodového kužele a tímpádem se o něj opře střela dříve než nábojnice stačí zajet do komory. Snad to popisuju srozumitelně. Jinak co se nábojů ZVS a Limit týče tak to co popisuješ se děje u mnohha značek pistolí s těmito náboji pokud mají délku na hranici 29.69mm



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#233 » čtv 9. čer 2016, 13:31

Podobně se chovají i náboje MAXXTECH z Beareky - ta hlizna je i při okoskopickém porovnání s vlašimí o fous delší.



Evais
Příspěvky: 12

Příspěvek#234 » pon 14. srp 2017, 18:03

Dobrý den majitelé Alf.
Pokukuju mimo jiné i po Alfě Defender v 9 Luger.Nebyl by tu někdo nejlépe z Královéhradeckého kraje, do by mě nechal pistoli ošahat nebo dokonce si zastřílet?
Pěkný den přeji.



jantar
Příspěvky: 123

Příspěvek#235 » čtv 14. zář 2017, 09:02

Dobrý den,nezkoušel někdo na Alfu iron hliníkové střenky od CZ?



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#236 » čtv 14. zář 2017, 13:38

Imho nebudou sedet, protoze Alfa Iron je dilama Tanfoglio. Osobne se mi osvedcili drevene strenky kupovane primo v podnikove prodejne v Brne.



igyx
Příspěvky: 3

Příspěvek#237 » ned 5. lis 2017, 15:17

Alfa Police 9 mm L, prvních 50 ks 3x zůstalo na skluzavce, následně důkladné promazání, rozleštění skluzavky a dalších 200 ks bez ztráty kytičky. SaB 124 jedou výborně, Limit várka 311 také bez závad. Tyčka spouště - nutno doklepnou po cca 50 výstřelech, přesnost dobrá ( zbytek je v rukách ) za cenu 9.900 Kč super nová zbraň.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#238 » ned 5. lis 2017, 17:14

To zaseknutí na skluzavce nezpůsobila skluzavka (která je aspoň u mé alfy lesklá jako psí koule), nýbrž tvrdá pružina v zásobníku. Vsadím se, že ty zásobníky byly naplněny přes 10 ks, když se to kouslo.
Aby se tomu předešlo, je dobré je nechat naplněné třeba dva týdny. Neunaví se, sám mám oba napáskované už 5 let 99 % času a fungují dobře. Podává pak spolehlivě i střely SP a placaté subsonic.



igyx
Příspěvky: 3

Příspěvek#239 » pon 6. lis 2017, 09:10

Napaskovano bylo pres vikend, na strelnici jich tam bylo 5. Je pravda, ze nasledne uz nedostatek nebyl. Jak resis vyjizdeni koliku nad spousti? Zatloukat to tam po kazde strelbe je smutne. Dekuji

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#240 » pon 6. lis 2017, 09:36

U sveho irona jsem to vyresil novym kolikem za 10 Kč..

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů