ALFA - první zbraň - údržba atd

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#166 » čtv 25. dub 2013, 08:35

;) není zač..



KubaDostal
Příspěvky: 200

Příspěvek#167 » sob 11. kvě 2013, 20:50

Zkousel nekdo davat na alfu s plastovym ramem gumovy navlek na pazbicku? Chtel bych to vyzkouset, mam subjektivni pocit ze sirsi a mekci uchop by mi sedel lepe. Poradi nekdo jestli se da sehnat neco co padne na Alfu. Diky.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#168 » ned 12. kvě 2013, 14:05

Taky jsem uvazoval o nejakem gumovem navleku na pazbicku, ale pak jsem zkousel zbran (cz 75) s gumovyma strenkama a vadilo mi to pri noseni - taha to obleceni vic nez plast, ktery klouze.
Pokud byste neco sehnal, dejte sem klidne fotku nebo tip, ktery navlek se na alfu hodi.

Uživatelský avatar
Luca_69
Příspěvky: 35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#169 » ned 12. kvě 2013, 15:07

Co se týká návleku tak podobný problém se řešil na K100 a tam se podařilo levně vytvořit plně funkční návlek z duše od kola... a sestřihneš si přesně jak potřebuješ. Duši ti dají (aspoň já dostal grátis) nějakou starou použitou v cyklo servisech Hledej spíš širokou na horala.. a je fuška to tam natáhnout. ;) :mrgreen:



otta
Příspěvky: 58

Příspěvek#170 » pon 13. kvě 2013, 06:10

Jo jo duše z kola je fajn,mám ji i na KEVINOVI a je to paráda,zbraň tak neklouže v ruce ;)



otta
Příspěvky: 58

Příspěvek#171 » úte 13. srp 2013, 06:15

Ahoj
Tak jsem po delším čase vzal Defendra na střelnici a nestačil jsem se divit.Z 80 ran mě pětkrát přetáhl závěr jinak se sekl a to na naboji v zasobníku.Když jsem z této pozice znovu natahl závěr tak už naboj zasunul.Do zásobníku jsem daval po 5 nábojích. Při minulých návštěvách střelnice se toto nestalo ani jednou.Co to může být za závadu?Defendr už je na reklamaci.Dik



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#172 » úte 13. srp 2013, 14:16

To bude v zasobniku, kolik toho ma nastrileno? Novy zasobniky takhle blbnou, chce je to nechat odlezet par dni (tydnu) plny a bude to v pohode.
Nebo vymena vratne pruziny, pokud to je ten zasobnik, co driv fungoval dobre.



otta
Příspěvky: 58

Příspěvek#173 » stř 14. srp 2013, 06:37

Ahoj
No když jsem daval pistoli na reklamaci tak mě taky bylo řečeno že to vypadá na zásobník,zajímavé ale je že to předtím nedělalo.Zásobník má nastříleno cca400 ran.Po vyřízení reklamace sem hodím jak sem dopad.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#174 » stř 14. srp 2013, 11:23

Tak to je hodne malo, to pruzinou asi nebude, naopak zasobnik je sotva zajety. Pokud jiz reklamujete, tak uvidite vysledek, ale jinak to odlezeni zasobniku neni od veci.



otta
Příspěvky: 58

Příspěvek#175 » úte 27. srp 2013, 06:21

Ahoj
Tak Defender už je doma.Vyměnili vratnou pružinu a pružinu v zásobníku,zbraň se už neseká.Reklamace proběhla naprosto v pohodě.



kubi
Příspěvky: 15

Příspěvek#176 » pon 16. pro 2013, 21:45

Ahoj, mám takový technický dotaz. Vybírám si svou první zbraň a zalíbily se mi brněnské Alfy. Můj dotaz je v podstatě velmi jednoduchý - koupit Defendera nebo Combata?

Nosit zatím nemám v plánu ale tak nějak se mi víc líbí kompaktní pistole, nevím přesně proč :D Závody taky zatím asi ne. Potřebuju si nejdřív vytvořit nějaké návyky a něco odstřílet. Otázka tedy zní - jak moc se liší tyto dvě rozměrové verze co se týče zpětného rázu a potažmo přesnosti? Logika říká, že kratší zbraň asi bude trošku víc kopat ale bohužel nemám tolik odstříleno abych mohl porovnat.

Díky



KarlosP
Příspěvky: 194

Příspěvek#177 » pon 16. pro 2013, 22:52

Měl jsem obě pistole a rozdíl je značný.
úchop - Defendr má spodní část rukojeti agresivně prohnutou dopředu a ačkoliv nemám tlusté prsty skládal jsem je tam obtížně, teď mám Rami, ta má rukojeť ještě kratší ale né tak prohnutou a je to lepší. Combat je v tomto mnohem lepší, obzvláště pro větší ruce.
Zpětný ráz Defendra je větší, víc se zvedá, ale pokud s tím nechceš střílet IPSC nebude tě to asi nijak výrazně obtěžovat.
Větší nevýhodou než kopání je délka záměrné, tam mi přišel rozdíl výraznější, s Combatem se mířilo mnohem lépe.
Pokud nechceš nosit, vzal bych rozhodně Combat.
Ještě si s tím ale zkus někde cvaknout, hlavně DA a pak to srovnej s CZ75, DA u Alf je nepříjemný, Odopr spouště se ke konci silně zvyšuje. Je to, myslím si, kvůli krátké bicí pružině a nedá se s tím nic moc dělat.



kubi
Příspěvky: 15

Příspěvek#178 » pon 16. pro 2013, 23:33

Paráda, díky za odpověď. Ještě se zeptám. Alfa Police je na tom s tím kopáním stejně jako Defender? Koukám, že to je něco mezi Defenderem a Combatem že? Měla by mít delší rukojeť a rám až k ústí. Délkově to ale asi bude totéž jako Defende... Z té jsi náhodou nestřílel? Bohužel u nás na střelnici mají jen CZ75 a 83 takže si z toho nebouchnu :cry:



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#179 » pon 16. pro 2013, 23:51

S tim z 99 % souhlasim. Osobne bych bral Defendera (ovsem pozor na starsi typy bez listy picantinny a hlavne bez miridel novak). Pokud ti nebude vadit kratsi rukojet (to se musi zkusit) a pocitas s teoretickou moznosti nosit ji, tak Defender je vhodnejsi.
Mimochodem, co semi compact Police? http://www.strelivo-zbrane.cz/zbrane-na ... -s34866826

edit:
Mezitim přibyla nová odpověď a právě na Police :)
Police je relativně lehká a tedy kope, ale díky dobrému úchopu se to velmi rychle naučíš udržet a vzhledově je z nich nejhezčí (vynechám-li verze iron). Odkud jsi?



kubi
Příspěvky: 15

Příspěvek#180 » pon 16. pro 2013, 23:58

MSK - Ostravsko. Me se ten Police z nich taky nejvíce líbí... Ještě mě trošku láká GP K-100 ale těch pistolí se zas tolik netočí jako Alf které se občas mihnou.(chtěl bych starší jelikož začínám, nemám ještě úplně utřepané co mi sedí a tak je blbost kupovat novou)

Jinak k té poznámce - že je lehká a tudíž kope - to asi bude "deviza" všech plasťáků ne, že si kopnou o něco víc než průměrná ocelová pistole... rozumím tomu dobře? Chápu, že to asi nelze takhle zobecnit ale logicky mi to z toho vyplývá...

Nuže musím se snažit uhnat někoho z MS kraje aby mi ju půjčil na osahání a uvidíme... třeba rozšířím řady spokojených majitelů Alf...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 42 hostů