ALFA - první zbraň - údržba atd



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#181 » úte 17. pro 2013, 00:10

Ano, myslel jsem to obecně, že lehké zbraně kopou víc. Když jsem začínal střílet s CZ75 (půjčovanou), tak jsem trefil terč docela dobře, poté jsem si koupil Police, která má o nějakých 250 gramů méně a ačkoliv jsem věděl, že je správně nastřílená a předchozí vlastník s ní trefoval velmi dobře, tak mě to nešlo a strhával jsem. Stačilo však vylepšit úchop a po pár krabičkách si člověk zvykne nestrhávat a zároveň větší ráz krotit.
Je to o tom, že těžiště je díky lehkému rámu výš a víc s ním zacvičí. Mimochodem, subjektivně ten ráz a jeho průběh velmi podobný glocku 19.
Ad lokace: Tak to bohužel, k MS kraji se dostanu nejblíž do Olomouce.



kubi
Příspěvky: 15

Příspěvek#182 » úte 17. pro 2013, 18:16

Jojo tak nějak jsem to myslel. No ještě to zvážím. Do Olomouce se občas dostanu tak bych se event. ozval kdyby se někdy něco rýsovalo. Já právě nenastřílel úplně zle ani s tou CZ75D Compact ale tam je to přecijen i o materiálu a ne jen o velikosti jako takové... Ale ono je stejně prd pravděpodobný, že člověk první zbraň zvolí správně aby mu sedla.... 8-)



vlno
Příspěvky: 114

Příspěvek#183 » sob 21. pro 2013, 11:42

Mám Police a potvrzuju, že úchop je parádní. Taky, kdo ji vzal do ruky, tak byl mile překvapenej jak se to dobře drží. S tím kopáním to není zas až tak hrozný, kope to tak nějak normálně, podle mě srovnatelně s 75 compactem a G19. Jen ta spoušť by mohla být hladší, jinak max. spokojenost ;)
Mám ji asi 1,5 roku, cca. 2 tis. včelek ani jeden selhač, asi 2x se sekla hilsna v okýnku, stačilo cuknout závěrem a střílelo se dál, zásobníky bez problémů i při ládování do plna (16) :)



david33
Příspěvky: 179

Příspěvek#184 » sob 21. pro 2013, 11:57

taky po ní pokukuju po tom co sem četl tak všeobecna spokojenost bude moje první :lol:



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#185 » sob 21. pro 2013, 13:27

Ke spoustaku: Na SA je trochu lepsi, nez tovarni SA u 75ky bez decockeru. Je to diky tomu, ze nemusite prekonavat odpor blokace uderniku, ktery se zde uvolnuje, u CZ se macka.
Naopak DA je hrubsi, ale je to o zvyku. Nevim, jake jsou moznosti ladeni spouste, ale urcite by sla zasahem zjemnit.



kubi
Příspěvky: 15

Příspěvek#186 » pát 27. pro 2013, 19:02

Ahoj měl bych ještě jednu otázečku k Alfe Combat, nikde jsem na to nenašel odpověď. Je možné na Alfy dokoupit nějaké příslušenství? Zdá se mi, že ani na webu Alfa Proj ani nikde jinde jsem nic nezahlídl.... Jde mi o střenky, hřbety rukojeti, pokud se dají měnit případně mířidla atp? Resp. jestli něco třeba pasuje z CZ75? Díky :)

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#187 » pát 27. pro 2013, 19:28

Míval jsem Defendera (13+1) a pak Police (16+1), ale na plastový rám se mohl přidat pouze návlek. S kovovými rámy, kde se dají měnit střenky, zkušenost nemám. Snad něco z Tanfoglia?



KubaDostal
Příspěvky: 200

Příspěvek#188 » pon 30. pro 2013, 08:05

kubi: ja jsem si na plastovy ram Alfy poridil tohle http://www.glockshop.cz/product_info.php?cPath=91&products_id=387 Sedi perfektne. Jinak z CZ 75 toho moc pasovat nebude. Jak pise Kalic, spis bych se dival na Tanfoglio.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#189 » čtv 26. čer 2014, 13:43

McFly píše:Ahoj a vítej mezi majitele zbraní "ALFA" :) Já nakupoval v Brně všechny, u mě je to dané navíc tím, že tam chodím na policii přihlašovat páč jsem bydlištěm stáje Brno-venkov. Ale ochota a odbornost na firemní prodejně ALFA za to jednak stojí a druhak mi Brňáci dávají jak povolení tak průkaz zbraně na počkání po předchozí dohodě a to je pro mne neocenitelné..
Každopádně si s ALFou užij jako já a ostatní - můj poslední počinek je ALFA LIMITED CUSTOM což už je třetí "alfina" v řadě a ničeho nelituju :) Kdyby jsi někdy měla čas, rád bych Combata vyzkoušel. Naoplátku mám revolver, ocelovýho defendra a customku :)
download/file.php?id=4246&mode=view
Kdyžtak asi do SZ.

Sakra, ten Tvůj poslední počinek je ale po čertech pěkná pištol...to zase dneska neusnu :mrgreen:
Až budu velký, pořídím si taky takovou...ne teď vážně, jsem mezi Vámi střelci teprve chvilku, tak se rozkoukávám, prozatím s Glockem 17. Ale tohle už od pohledu splňuje moje kritéria (aspoň tedy designem) krásného "železa". Ostatní zatím nemohu posoudit, nýbrž jsem konkrétně pistolí vyzkoušel teprve pár. Možná se ve Vašich očích budu ptát přihlouple, ale k jakému využití se tato Alfa nejvíce hodí? Vypadá provedením celkem takticky, nebojím se říct i mafiánsky, ale mířidla zas vypadají na mířenou střelbu, při nošení by jí měl člověk asi brzo píchlou v boku...nebo se mýlím? Berte to jako domněnky nováčka, dík.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#190 » ned 13. črc 2014, 16:32

Ahoj, díky. Těžká polygonální hlaveň 5", mikrometrická mířidla, SA stavitelná spoušť a další. Osobně s tím střílím LOS a plánuju zkusit ipsc. Ale je to použitelné na miřenku když prehodis svetlovodnou mušku za ocelovou kterou též dostaneš. Tož tak. Jinak me se taky libi a i to jak funguje ;)



pecuch
Příspěvky: 2

Příspěvek#191 » pon 21. črc 2014, 13:30

Ahoj,
v pátek jsem se po delším vybírání první zbraně stal majitelem nové pistole Alfa Police z brněnské prodejny Alfaproj. Pistole je super, jsem rád, že jsem nakonec koupil novou, ve středu ji jdu přihlásit a pak na střelnici. Doma jsem si zkoušel naplnit zásobníky, ale náboje tam jdou dost ztuha. Při desátém náboji jsem to vzdal, bolely mě snad všechny prsty. Mělo by se tam vejít 16 nábojů, chápu že je to nový, pružina nevychozená, ale přesto nevím jak to naplním. Brácha má Glocka 19 a tam to jde výrazně líp. Nedělá se na to nějaká plnička, nebo pomůcka na stlačení té pružiny? Četl jsem, že je dobré zásobníky naplnit na plnou kapacitu a pár týdnů nechat si zvyknout. Ale já chci začít střílet co nejdřív a stejně je musím poprvé napásovat nové.
Co s tím? Díky moc. Radek



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#192 » pon 21. črc 2014, 14:42

Pokud jdou oba zásobníky stejně ztěžka, tak to je normální. Napáskovat co se vejde a nechat být, ony se vychodí.
Sice 10 kusů mi přijde málo, obvykle dělaly problém poslední 2 náboje, ale možné to je.
Mimochodem nic nebrání střelbě, maximálně se zasekne závěr o náboj.



Biermann
Příspěvky: 121

Příspěvek#193 » pon 21. črc 2014, 21:20

No tak až půjdeš střílet, tak přece nemusíš pálit s plným zásobníkem. Vždycky si nabij 5 kousků, vystřílej, nabij, vystřílej a tak dál. No a doma si víc zacvič a nacpi to plný, ať pružina povolí.



Shras
Příspěvky: 171

Příspěvek#194 » pon 21. črc 2014, 21:31

OT: mam novej zasobnik dvojradej. a kdyz jsme ho skusil vybit tak to de lehce az do poslednich 4. , vi nekdo duvod?



pecuch
Příspěvky: 2

Příspěvek#195 » úte 22. črc 2014, 10:53

Tak včera jsem se sebezapřel a narval do obou zásobníků 16 nábojů. Pomáhal jsem si druhým palcem a u posledních nábojů propiskou. Ještě teď mě bolí palec pravé ruky. Snad se to tedy zlepší a pružina si trochu sedne. Stejně se ale dívám po nějaké nabíječce, ale doporučovaná Uplula je nějaká drahá, přes tisíc korun. Nedá se koupit něco levnějšího..

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů