CZ 75 P-07 DUTY Vs. CZ 75 D Compact



speedee82
Příspěvky: 94

Příspěvek#16 » sob 19. kvě 2012, 15:28

Já šel do compactu,který je označený CZ P-02. Má stejný spoušťák jako Dutyna,takže jsem si jí nechal poslat s vypouštěním kohoutu. Naprostá spokojenost. Původně jsem chtěl full v nerezu,ale nosím a moc by se pod sakem blískala. :)



speedee82
Příspěvky: 94

Příspěvek#17 » ned 20. kvě 2012, 21:29

Oprava: Přesné označení je CZ 75 P-02 V katalogu není a ze stránek czub.cz taky zmizela. Ale mají ji skladem v podnikovce. Trošku mě rozhodilo,že jí stáhli ze stránek,tak jsem volal do zbrojovky a tvrdili mi,že žádný problém není jen se bude vyrábět pod jiným označení. Tak doufám,že nekecali. :)



Ma_ra1
Příspěvky: 1

Příspěvek#18 » ned 20. kvě 2012, 22:14

Zdravím všechny,
jsem také čerstvým držitelem ZP a právě jsem si pořídil CZ 75 D compact, který nosím a skrýt se dá v pohodě. Trochu mi překáží při řízení, ale to by mi překážela asi každá zbraň. Na střelnici se z něj střílí perfektně, hlavně mi vyhovuje držení. Duty jsem jen držel, ale moc mě neoslovila.....

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#19 » pon 21. kvě 2012, 11:51

trochu překáží při řízení? to nebude velkou zbraní, ale špatně zvoleným nebo umístěným pouzdrem.
jedině, kdy mi zbraň trochu vadí, je v případě venkovního kydexového pouzdra. u vnitřních bez problémů (snad jen někdy trochu tlačí, když ho dám na špatné místo) a to i při cestách několik set kilometrů (někdy si musím "šáhnout" že ji mám :D ). nositelné jsou bez problémů i větší zbraně než CZ75 comp. (já tedy G19).



speedee82
Příspěvky: 94

Příspěvek#20 » pon 21. kvě 2012, 12:39

Souhlasím,že špatně zvolené pouzdro je v autě nepříjemné. Do auta je ideál rotační bez pádla. Tošku posuneš,trošku natočíš a ani nevíš,že ji máš sebou. :) Ale to je asi do jiného vlákna.

Uživatelský avatar
AEndy
Příspěvky: 132

Příspěvek#21 » pon 21. kvě 2012, 12:45

Už jsme teda "trochu" mimo původní téma, on to brzo někdo přesměruje...já nosím (180cm/70kg) pouze full size CZ75 nebo 1911. Kompakty mě neoslovily. Mám vnitřní pouzdra Falco ( http://www.falco.sk/cs/e-obchod/pouzdra ... 433-4.html ) a naprostá spokojenost. Nepotím se pod tím, v autě nepřekáží (i když pravda, na delší cesty si poudro sundavám) a je krytá celá hlaveň, což je podle mě dost důležitý. U dasty (nevím jestli u všech, ale u tý co jsem měl) čumí půl hlavně dole a nejen že je v kontaktu s agresivním potem, dost nepříjemně řeže do nohy.



mezonek
Příspěvky: 41

Příspěvek#22 » pon 21. kvě 2012, 14:20

Diky za tip - i kdyz je to off-topic. Shanel sem nejake pohodlne vnitrni pouzdro a tohle vypada hodne dobre.



Valda83
Příspěvky: 150

Příspěvek#23 » sob 16. úno 2013, 00:29

At ctu jak ctu nejsem s toho ani moudrejsi ani rozhodnuty. Potrebuju zbran ktera neni tezka, nekazi se. Rozhodoval jsem se mezi Duty, Compact a Glockem. Zatim mam cas tak nespecham. Bavil jsem se na strelnici se spravcem a on me rekl ze Duty ne, ze nemaji vychtany ten plast a ze se delaji "boule" nevim co tim myslel. Jinak z duty jsem strilel asi 50 a libila se me. Ale je rozdil 50 a 500. S compactem jsem strilel na pripravce a neni spatna, je to klasika, ale zase ta vaha, je to celokov a nakonec muj neoblibenec glock. Ani jedna zbran se me nelibi ale kazdej to vychvaluje. Ted maji v Triggeru akci tak si tam skocim a provetram par kousku a treba zmenim na ne nazor. Ale jsem clovek co popdporuje ceskou znacku :( .

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#24 » sob 16. úno 2013, 12:27

Valda83 píše:...
Bavil jsem se na strelnici se spravcem a on me rekl ze Duty ne, ze nemaji vychtany ten plast a ze se delaji "boule" nevim co tim myslel.
...

Na pravej strane tela zbrane, v jeho strednej časti v mieste kde je čap páky záchytu záveru a čap spúšte, sa zrejme tlakom pružiny istiacej čap záchytu telo pištole "vydúva" či "vlní". Riešenie - výmena tela v rámci záruky. Po záruke to brať ako kozmetickú vadu... ;)
Valda83 píše:...
Ani jedna zbran se me nelibi ale kazdej to vychvaluje.
...

Život je príliš krátky na to, aby sme ho zdieľali so škaredou zbraňou... :D



Valda83
Příspěvky: 150

Příspěvek#25 » sob 16. úno 2013, 12:53

Igrlik dik za vysvetleni s tou zavadou na duty. Ja uz jsem psal i do zbrojovky a tam me to vysvetlili takhle : Dobrý den Stanislave, je pravdou, že první kusy P-07 měly s touto kosmetickou závadou své zkušenosti. Změnou technologie rámu byl tento problém zažehnán. Nákup P-07 doporučujeme! Odpoved je ze stranek Facebooku. Jinak si vezmu od tebe to prislovi : Život je príliš krátky na to, aby sme ho zdieľali so škaredou zbraňou... :D :D to me pobavilo. Asi nakonec pujdu do duty :) dam ji co proto a kdyz se tam bude neco kroutit tak 3x stejna zavada a vrati me penize a koupim si jinou :) jeste se zeptam, je ta kosmeticka vada znacne viditelna, jde me o pripadnou reklamaci, aby me prodejce nerekl: Pane ja tam nic nevidim. Vim jak to prave funguje na reklamacich uz 7 let :D



J0I-INY
Příspěvky: 20

Příspěvek#26 » stř 5. bře 2014, 20:13

Zdravím,
dnes jsem se u puškaře radil ohledně první zbraně ke koupi. Z produkce České zbrojovky mi byla doporučena jednoznačně P-07 DUTY.

1) Plast - nižší hmotnost na nošení
2) Agresivní vzhled - psychologické "odstrašení" útočníka
3) Chod spouště - omega, tedy snadná

Zajímalo by mě, jaké jsou vaše zkušenosti s těmito údajnými výhodami.

Chtěl bych zbraň na nošení a samozřejmě trénink na střelnici.

Poslední věc: DUTY se mi nelíbí!

Mým druhým (a právě dodnes jediným) favoritem je CZ 75 D (k porovnání).

Díky za názory.

Odesláno z mého GT-I9100 pomocí Tapatalk



mocima
Příspěvky: 227

Příspěvek#27 » stř 5. bře 2014, 20:20

A co zkusit produkci jine zbrojovky? Ja osobne bych na rady puskare nedal, ale u prvni pistole se ridil "srdcem".
Nebo chces byt vlastenec a musi to byt CZUB? Potom bych sel do nejake "petasedmy".

Btw. bod 2 me dost pobavil. To jsem jeste neslysel.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#28 » stř 5. bře 2014, 20:25

1) ano ale lehčí zbraň zas víc kope
2) blbost
3) Omega spoušť není žádná výhra ale od CZUB si stejně asi už jinou nekoupíš. (kromě SA na TSku)

Jestli se ti Dutyna nelíbí a chceš mermomocí Čízu tak jdi di 75my z druhé ruky, vyprdni se na novou ;)

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#29 » stř 5. bře 2014, 21:25

sided, P-01 D compact snad nema omegu... nikde se zadna takova informace neuvadi a spoust po resetu je kratoucka

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#30 » stř 5. bře 2014, 21:48

Tim líp, myslel jsem že tu potvoru už cpou všude.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 12 hostů