CZ 75 SP-01 Shadow

Uživatelský avatar
j.v.
Příspěvky: 160

Příspěvek#346 » sob 21. kvě 2016, 11:31

Mně to přijde spíš jako nějaká pseudo sběratelská záležitost, ale pokud je u něj stejná výbava jako u Orange (a opravdu je spasovaný a leštěný a já nevím co ještě), nemuselo by jít o špatnou koupi. Jinak bych ale osobně šel do základního shadowa a ušetřené peníze vrazil do nábojů.

(Nehledě na to, že Champion stojí 25k, základní Shadow 23k. Že by byla ta pistole supervymazlenější jen za mrzké 2k navíc? No nevim...)

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#347 » sob 21. kvě 2016, 14:28

Odkud jsou ty střenky?

Uživatelský avatar
zdenys73
Příspěvky: 73

Příspěvek#348 » sob 21. kvě 2016, 16:49

Ano spasovaný údajně a nevím co ještě . Základ 23 k tomu nějaké ploché eloxové střenky ... a jsem na ceně CHampionu :-/ . Původ těchto střenek neznám .

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#349 » sob 21. kvě 2016, 17:02

[attachment=0]Screenshot_2016-05-21-17-58-25.png[/attachment]

Střenky vypadají jako z limitované edice Adam Tyc.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#350 » úte 14. čer 2016, 11:39

Dají se na Shadowa sehnat širší střenky, a pokudmožno v přijatelných barvách (resp. stejný odstíny jako to co se dá koupit přímo u czub?

Uživatelský avatar
zdenys73
Příspěvky: 73

Příspěvek#351 » úte 14. čer 2016, 16:58

To by mne také zajímalo , případně z jakého jiného typu Čízy to pasuje .



4R
Příspěvky: 91

Příspěvek#352 » úte 14. čer 2016, 20:40

Chip píše:...Vyhození blokace úderníku je čistě teoreticky, nedovolená úprava pro sport, protože v pravidlech IPSC a asi i LOS jsou zakázané úpravy snižující bezpečnost zbraně. Nikdo to ale nezjistí, protože zbraň ti při přejímce, která se stejně dělá jen na těch největších závodech, nikdo nerozebere. Maximálně ti změří odpor spoušti(production), nebo strčí zbraň do krabičky.( standart) :-)


Ahoj. Chtěl bych se zeptat, jak moc je to "vyhození blokace" složitá operace? Vyžaduje to vždy zásah puškaře nebo si to může udělat člověk doma bez velkých nároků na odbornost? Napadla mě myšlenka "střídání" - když ji budu chtít nosit, tak ji tam nechat a když půjdu na závody nebo trénovat, tak ji demontovat.
Potažmo je možné jít obráceným postupem - tedy do Shadowa blokaci namontovat, než z klasické SP-01 vymontovat?

Děkuji za odpověď i když může znít otázka třeba divně :)

Uživatelský avatar
j.v.
Příspěvky: 160

Příspěvek#353 » úte 14. čer 2016, 21:10

Do Shadowa nenamontuješ nic, v závěru na blokaci nejsou udělané díry atd. Z obyčejné SP-01 blokaci vyndáš, ale zahrnuje to opakované vytloukání a natloukání pinu, což bude za chvíli určitě děsná zábava.

http://img.ciscomethodist.org/2015/12/0 ... e276fd.jpg
58, 59 - blokace
pro její vyjmutí nutno nejdříve vyndat zápalník, který je držen na místě pinem 57

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#354 » pát 17. čer 2016, 08:27

Neznám ty správný termity, takže to budu formulovat jako tatar.
Dá se nějak upravit chod spouště, aby se zkrátila dráha, kdy jde spoušť naprázdno? V podstatě kohout spadne až když dotáhnu spoušť až úplně dozadu (cca centimetrová dráha), což není úplně pohodlný, a navíc mě to nutí táhnout prostředkem posledních dvou článků prstu, což u mně zase způsobuje strhávání doleva nebo doprava.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#355 » pát 17. čer 2016, 09:12

A proč tě to nutí táhnout prostředkem posledních dvou článků prstu? To se přeci dá nasušit abys měl automaticky na spoušti bříško posledního článku.
Jinak tu spoušť by měl zbrojíř asi zvládnout, imho to bude chtít nějakou sportovní spoušť s možností vymezení prázdného chodu a propadu, něco jako má TS.

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#356 » pát 17. čer 2016, 09:25

Protože spoušť zabere tak vzadu, že ten prst kroutím do nepřirozený polohy, a posunutím na prostředek je to výrazně lepší. Kdyby spoušť zabrala o půl cenťáku dřív, bylo by to ideální.

Takže v základu to u Shadowa jen nějakým zásahem (bez výměny součástek) do spouš'táku nejde?

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#357 » pát 17. čer 2016, 09:38

Ještě ad střenky. Dostat ze zbrojovky nějaký informace,to je lepší koupit křišťálovou kouli.
Na dotazy z webovýho formuláře zásadně nikdo neodpovídá.
Psal jsem do prodejny v UB, odkud odpověděli, že široký střenky nejsou v katalogu, protože došly (nebo co), ale mají nějaký zbytky z loňska, který mi můžou poslat.
Pak jsem volal do Prahy, kde mi řekli, že širší střenky neexistujou, a to co je na Shadowovi už je široký. Mají půl milimetru, takže ty údajný úzký si radši nechci představovat.

Leiko vypadá slibně, ale zase mají v nabídce úplně jiný barvy, než čeho mi poslali fotku.
Nečekal bych, že něco tak triviálního bude takovej problém :D



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#358 » pát 17. čer 2016, 11:51

Montuje se do SA Shadowa rovna spoušť, ale myslim ze se neda použít pro dvoučinnou zbraň. Jsem si ale víc než jistý, že pokud nemáš nějakou vyraznou anatomickou vadu, tak se naučiš pracovat a vyborne strilet s jakoukoliv zbrani. Je to jen o motivaci, snaze, suseni a vagonech munice... :-)

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#359 » pát 17. čer 2016, 14:00

Tak http://www.leiko.cz/ můžu jen doporučit. Eshop je sice trochu punk, ale lidi jsou to ohromně ochotný a přátelský.

Zdá se, že to je jedinej obchod, kde se ty široký střenky dají sehnat.

Tohle aktuálně mají:
Leiko strenky 1.jpg

Leiko strenky 2.jpg

Existují i zelený, ale ty teď nejsou.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Michal1
Příspěvky: 85

Příspěvek#360 » stř 3. srp 2016, 21:10

Máte někdo zkušenost se seřizováním pevných mířidel na SP-01 Shadow Line?

Když byl kvér nový, v závěru v objímce hlavně byl nějaký grot (dle rýhy na hlavni). Po 400 výstřelech se grot ošoupal. Kromě vzniku citelného vaklu hlavně v závěru se to projevilo i na směru střelby. Nová zbraň střílela v průměru na střed - na 25m rovnoměrně rozprostřeno v černém, přesněji to moje ruce neumí. Teď je i s vaklem soustřel stejný, ale v průměru 20cm vpravo od černého.

Výpočtem mi vychází, že když si posunu hledí o 1,25mm doleva, mělo by to střílet opět na střed. Plán je povolit červík v hledí, přiklepnout a kontrolovat mikrometrem proti přípravku.

Otázka je, nerozhodím si tím červíkem seřízení na výšku?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů