Cz 97 model 2013 nebo 75 sp 01 tactical



Radomir
Příspěvky: 53

Příspěvek#1 » úte 1. led 2013, 18:28

Chtěl bych jako jednu ze dvou zbrani, které si koupím na zacatek i něco v normální velikosti. Druha by měl byt compact. Ptám se v jinem příspěvku.

S čím se bude lepe střílet 97 nebo sp01?
Cenu streliva ignorujete.


Chtěl bych časem zkusit i LOS atd.



speedee82
Příspěvky: 94

Příspěvek#2 » stř 2. led 2013, 00:13

Myslím,že určitě se bude lépe střílet z SP-01. Nevidím důvod,proč jít do ráže 45,pokud jí nechceš na obranu. Zbytěčně velké prdy a kopance,při delším střílení,na komfortu střelby moc nepřidají.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » stř 2. led 2013, 01:11

Radomir: S čím se bude lépe střílet TOBĚ, to ti nikdo nemůže poradit. Je potřeba to vyzkoušet. Pokud nemáš z nějakého důvodu možnost (čas, chuť...) zkoušet různé zbraně v různých rážích, spíš bych se přikláněl k SP01. Ale když to má být zbraň na střelnici, tak spíš provedení Shadow.

Speedee: neber to osobně, ale mám pocit, že jsi toho s .45 ACP moc nenastřílel. Oproti devítce je to sice mohutnější rána a větší zdvih, ale je pozvolnější a díky nižším úsťovým tlakům není zpětný ráz tak ostrý. Mnoho lidí včetně mě považuje střelbu z .45 za příjemnější. V tom bych problém nehledal :) . Nevýhoda tkví ve velikosti náboje: z toho plyne menší kapacita zásobníku. No a v neposlední řadě náboj váží dvakrát tolik, co 9mm luger, takže se zásoby munice vezené na nějakou vícedenní střeleckou akci můžou pronést :mrgreen: .



speedee82
Příspěvky: 94

Příspěvek#4 » stř 2. led 2013, 17:39

Pravda,nenastřílel. Ale třeba krotit dvou výstřely,nevím,nezkoušel jsem. Až na pár vyzkoušení skoro vše 9L.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#5 » stř 2. led 2013, 19:24

Píšeš že máme ignorovat cenu střeliva... Osobně se mi náboj 45 velmi líbí ale výše uvedený výběr by u mě taky vyhrál SHADOW. CZ 97 je o poznání mohutnější a ne každému padne do ruky, kdežto SHADOW padne do ruky snad 90ti procentům lidí.



Radomir
Příspěvky: 53

Příspěvek#6 » stř 2. led 2013, 22:11

Protože chci i nosit tak bych rad aby zbraň měla blokaci zápalníku proto sp01, ale ne shadow

A podle rozměru je 97 a sp01 celkem stejna

Jak je to s dívají kvalitou čz - někde na foru jsem četl ze do USA jdou lepší než k nám?

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » stř 2. led 2013, 22:53

Netvrdím, že zbraň velikosti a hmotnosti SP01 nejde nosit, ale málokdo to považuje za pohodlné. Osobně se mi příliš neosvědčilo dělat kompromisy. Obzvlášť když píšeš, že chceš zbraň na střelnici a pak ještě jednu kompaktní. S SP01 zkušenosti nemám, ale spoušť Shadowa je už z továrny nadprůměrně dobrá a když se ještě nechá vyladit, ve své kategorii bude těžko hledat konkurenta.
SP01 Tactical má vypouštění kohoutu, stejně jako 97BD ("vylepšená" verze 2013 by měla být dostupná jak ve verzi B, tak BD). Vypouštěč chceš záměrně?



Radomir
Příspěvky: 53

Příspěvek#8 » čtv 3. led 2013, 07:46

V rámci přípravy na zp jsem střílel s 75 a s k100 - přijde mi bezpečnější vypouštět kohout přes vypousteč než ručně, ale jsem začátečník takže si nechám poradit

Nerad bych plast k100 byla plastová a pocitově se mi lepe střílelo s kovem.

Bohužel v okolí cca 160 km není žádná strelnice kde bych mohl různé věci zkoušet a mám pocit ze bych stejně nepoznal co je pro mě lepší 75 se mi držela dobře.

Jsem velký a mám i velkou ruku. Proto nemám obavu z nošení plne velikosti

Chci si nazacek koupit něco co mi par let vydrží jako jedina zbraň.

Četl jsem chválu na 97 i sp01 pozitivni nazory....

Jak je to s tou kvalitou existuje opravdu vývozní a domácí kvalita?



Raasi
Příspěvky: 51

Příspěvek#9 » pát 4. led 2013, 13:15

To o rozdílné kvalitně jsou jen řeči. Jak by to v praxi asi tak probíhalo? I obchodníci, kteří tvrdí, že mají výběrovky kecají. Jen chtějí víc prodat... :)

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#10 » pát 4. led 2013, 13:29

Pokud prodavač tvrdí, že je to výběrový kousek, tak se jedná o kus, který si sám vybral z několika kusů a který se mu pocitově zdál nejlepší pro jeho koupi a další prodej. S kvalitou a funkčností to nemá nic společného. Leda by se jednalo o několik desítek staré kusy, např. (nerad bych se někoho dotknul, tak to uvádím jen jako příklad) Mosinky. Co se týče mladších a modernějších zbraní, jde jen o subjektivní pocit samotného prodejce pro jeho nákup a prodej.



Raasi
Příspěvky: 51

Příspěvek#11 » pát 4. led 2013, 13:48

já bych to moc neřešil a jel přímo do podnikovky. Máš klid, záručák orazítkovaný od nich a v případě problému očekávám lepší přístup, než u nějakých prodejců...



TripleTap
Příspěvky: 62

Příspěvek#12 » sob 19. led 2013, 10:59

Cz 97 na Shot 2013
http://youtu.be/npJuh_JBkb4

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: KJ a 38 hostů