CZ 50/70

von040

Příspěvek#61 » pon 6. kvě 2019, 10:00

já bych u 50/70 vůbec neřešil rok, ale stav konkrétního kusu....
najde se jistě hromada strakonických 50tek "po tuningu" které je strach vzít do ruky a naopak hromada 70tek v dobrem stavu bez zásahů "kutila domácího", které se s klidem se dají nosit ;-)

Střelec

Příspěvek#62 » pon 6. kvě 2019, 10:48

Je to tak, kamarád ji chtěl z nostalgie koupit, protože to byla první zbraň, co kdy vlastnil (CZ70) a do teď ji nemá, nesehnal zkrátka 100% stav...

vgj

Příspěvek#63 » pon 6. kvě 2019, 11:18

Sehnal jsem náhodou 50, NB 50, darovací, nestřílenou, provedení v chromu. Ale bylo to za skoro 6000 a hned k ní byly nutné hezké střenky za 1400 ;-) a kožené pouzdro za 1200.
Takže je mám v řadě tři darovací 50 NB 50, jetou 50 1967 a jetou 70 1981.

Na další takto pěknou 50 jsem nenarazil.

Din

Příspěvek#64 » pon 6. kvě 2019, 13:33

Vlastním CZ 50 z roku 1950 s vyraženým symbolem NB50 ještě z výroby ve Strakonicích, s hnědým brynýrem a ve velmi dobrém vzhledovém i funkčním stavu, ale mám ji hlavně z úcty k historii a v trezoru nepřekáží... Občas ji vezmu na střelnici, ale na pravidelné střílení mám jiné zbraně. K obraně a nošení bych CZ50 použil jen v nouzi a ta se u mě nekoná... Jako levná pistole je pro někoho na začátek vhodná k nácviku základních střeleckých dovedností, ale kdo to se střílením a případnou obranou myslí vážně, měl by se poohlédnout po zbrani z vyššího levelu...
Din

Herman

Příspěvek#65 » čtv 25. črc 2019, 08:04

[img]Zdrávím kolegové,

mám na takový problém se svou CZ 50 r.v. 1951. Zbraň mi dělá to, že když "ubytuju" náboj do komory a poté ho vyjmu ven, tak na náboji je vidět malej otisk od úderníku.....viz přiložené foto. Nemám z toho moc dobrej pocit, aby náhodu někdy při "ubytování" náboje nedošlo k výstřelu. Ten otisk je tam stoprocontne od úderníku, neboť když jsem ho vyjmul úderník a ubytoval náboj, tak tam ten otisk není. Tak jsem tedy vyměnil pro jistotu pojistku úderníkua i úderník a je to pořád stejný :-(. Jediný co jsem nevyměnil, tak je pružina pojistky zápalníku, ale to se chystám udelat co nejdříve. Děkuji za odpovědi.

P.S. Nejde mi vložit foto
Herman

vgj

Příspěvek#66 » čtv 25. črc 2019, 08:38

Herman: Pokud to dělá stále, pak bych vyměnil celou sestavu zápalník/pojistku zápalníku/pružinu pojistky zápalníku. Bepečnost nadevše.
V Tvém případě tedy zbývá ona malá pružinka. Tu totiž často domácí ladiči spouště zkracovali, a to až tak, že přestala fungovat, blokace zápalníku potom nefungovala.

MRBLUE

Příspěvek#67 » čtv 25. črc 2019, 10:24

Ja by som to neriesil. Nepocul som este ze by niekomu odpalilo pri nabijani zotrvacnostou udernika. Akurat u niektorych "vycvakanych" pistoli odpalovalo pri vypusteni packou poistky. Ale to bol problem CZ 50/70 ktore boli menej kvalitna ako 50ky.

Herman

Příspěvek#68 » čtv 25. črc 2019, 20:16

Moc děkuji všem za rady. Po výměně pružiny pojistky zápalníku je to lepší, i když malinkej otisk (ale opravdu nepatrný) tam je stále. Ale možná to moc prožívám. Ještě jednou moc díky :-)

Zpět na