Co byste vybrali? CZ 75 compact nebo CZ75/85 D PČR



Hilly
Příspěvky: 54

Příspěvek#16 » úte 19. úno 2013, 06:08

Vlastním CZ 75 Compact z 98 roku. Jsem s tím spokojený .... střílím jak přebíjenky tak originály. Nikdy žádný zádrhel. Myslím si že je to poctivá zbraň. Známí si chce koupit časem CZ75/85 D PČR tak na střelnici potom musím porovnat. ;)

Jediná věc jsou zásobníky. Na stránkách CZ Uherského brodu mají že nejsou skladem, tak nevím kde seženu .....



Phil
Příspěvky: 90

Příspěvek#17 » stř 6. lis 2013, 17:02

Zdar chlapi. Prosím vás o názor - CZ 75 vs. CZ 75B. Na pistoli v kufříku je to asi fuk, ale na nošení je (by byla) bezpečnější Bčko neb má blokaci? Je má úvaha správná? Resp. když byste se měli vyjádřit o bezpečnosti nošení 75 / 75B tak byste se citili lépe s B nebo by vás to netankovalo?



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#18 » stř 6. lis 2013, 21:29

Tvá úvaha je správná.

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » čtv 7. lis 2013, 11:13

Nosit můžeš obě dvě , ale s tím rozdílem , že CZ 75 bez náboje v komoře což není úplně ideální pro rychlou obranu a CZ 75B lze už mít náboj v komoře což je ideální stav :D



Phil
Příspěvky: 90

Příspěvek#20 » čtv 7. lis 2013, 12:00

Díky :thumbup:

Uživatelský avatar
Ikewoo
Příspěvky: 75

Příspěvek#21 » čtv 7. lis 2013, 12:15

Já bych řekl, že tvá úvaha je sice spávná, ale neviděl bych to tak markantně... lidi nosí klony 1911, PM, PP/K bez blokace úderníků nadrcnuté a nic se neděje... jenom to nesmíš házet z okna nebo pouštět ze 2 metrů na čumák... já s ní za pasem teď o víkendu skočil do metrové jámy a kýtu mi neprostřelila (nojo, má jenom 1,5 kila, tak jsem na ni zapomněl)... chce to být opatrnější, ale není to tak, že by se nedala nosit s nábojem v komoře



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#22 » čtv 7. lis 2013, 12:26

Taky jsem běžně nosil CZ85 bez blokace nadrcnutou... Nejsem žádnej akrobat, nebo člen speciálních jednotech, abych vyváděl běžně nějaké krkolomnosti, abych se měl bát náhodného bácnutí. Naopak mě pár lidí varovalo, že Béčko je potenciální zdroj potenciálních selhání, nebo poruch, navíc mírně, ale prý znatelně měnící chod spouště (s ohledem na nutnost přemožení další, byť malé pružinky).



Phil
Příspěvky: 90

Příspěvek#23 » čtv 7. lis 2013, 13:48

Ještě se zeptám - spoušť omega - je to dobrý, špatný nebo jaký? Hladší chod, pecka a fakt supr nebo nic co by stálo za řeč. Ptám se neb jsem neměl možnost si omegu vyzkoušet. Jen klasiku. Nicméně CZUB o omeze píše že je to radikální zjednodušení spouště a kdesi cosi..



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#24 » čtv 7. lis 2013, 17:03

Strilel jsem s Duty, ktera ma omegu a muzu rict, ze se mi to moc libilo. Opravdu nadherne hladky chod, nikde nic nedrhlo. Na me GP P45 tak hladky chod nemam, ale tak jeste ji nemam zabehnutou a kazdou dalsi navstevou strelnice se chod spouste zlepsuje. Jinak lidi nadavaji na omegu, ze ma strasne dlouhy reset a neda se to moc ladit. Takze pro sportovni strileni to neni, ale na normalni strileni sem tam na strelnici to bude vic nez dobre.

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#25 » čtv 7. lis 2013, 18:39

Mám a střílím s Duty omega spoušť a musím říct že super. Krásný hladký chod a i když je delší reset tak se vrací velmi rychle že to vůbec nevadí. Navíc nepouštím při dalším výstřelu spoušť až dopředu a tím se celý pohyb spouště ještě víc zkrátí. Omega určitě stojí alespoň za vyzkoušení.



Phil
Příspěvky: 90

Příspěvek#26 » čtv 7. lis 2013, 19:27

Uplně nejradši bych si ošahal a vyzkoušel CZ 75 compact omega (P-02)



michal3245r
Příspěvky: 43

Příspěvek#27 » čtv 2. říj 2014, 21:52

Phil píše:Uplně nejradši bych si ošahal a vyzkoušel CZ 75 compact omega (P-02)

Dobrý den, neměl jste již možnost si ji vyzkoušet?
Děkuji, Michal

Uživatelský avatar
Czgunova
Příspěvky: 142

Příspěvek#28 » čtv 18. říj 2018, 23:40

Dotaz na "klasického Compacta" má nebo nemá blokaci úderníku ??



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#29 » pát 19. říj 2018, 05:39

Samozřejmě má blokaci zápalníku a to jak starší - původní provedení s kratším rámem, tak nové provedení D s rámem v délce závěru.
Jinak k otázce vyplývající z názvu tématu, nevybral bych ani jednu.

Uživatelský avatar
Czgunova
Příspěvky: 142

Příspěvek#30 » pát 19. říj 2018, 18:50

Nejde mi o zbraň na "nošení" na to mám jiné... SW, HK.
Možná občasná záložní v Maxpedition...
Takže úderník je asi stejný jako v 75B?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 hostů