Dotaz: upravy 97 na zavody mirenka i akcni



Radomir
Příspěvky: 53

Příspěvek#1 » ned 31. bře 2013, 18:19

Chtel bych provest upravy na zavody jake miridla a muska je vhodna na mirenku a akcni discipliny

Uvazuju o svetlovodnem vlaknu a lpa co maji v ub. Nebo co je lepsi?

Jakou silu vlakna zvolit? Jak je to zarenim musky ve slunku?

Predelat 97 na SA?



Návštěvník

Příspěvek#2 » pon 1. dub 2013, 22:22

Svetlovod si napred zkus, jestli ho vubec sneses. Btw. je to na akcni strelbu. Na mirenku jsou pokazde jinak svitici svetylka na dve veci, kdyz potrebujes precizni, porad stejny obraz.

SA je lepci, pokud nepotrebujes DA, tedy pokud je takova uprava vubec dovolena pravidly dane discipliny... Taky je dobre vyhodit blokaci uderniku, ale pak te chran ruka pane nosit v komore.



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#3 » pon 1. dub 2013, 22:37

No.. třeba na LOS bych neviděl vyhozenou blokaci úderníku jako povolenou úpravu. Tam myslím vyřazování pojistných mechanizmů montovaných výrobcem je výslovně zakázané.



Návštěvník

Příspěvek#4 » stř 3. dub 2013, 22:42

Samozrejme v ramci pravidel vybrane discipliny. Ono zadani "na mirenku a akcnejsi strelbu" neni z nejspecifictejsich :)



Radomir
Příspěvky: 53

Příspěvek#5 » sob 6. dub 2013, 21:57

Mel jsem na mysli los a pak vojaky v zaloze

Mam ted tritia a chci to predelat na vlakno a stavitelne hledi - nemuzu se porad rozhodnout nekteri na strelnici vlakno chvali jini zase tritia - 97 i nosim...

Ale urcite poladm spoust necam dat sa... Aby nebyl ak dlouhy chod



Návštěvník

Příspěvek#6 » sob 6. dub 2013, 22:39

Zrovna dnes jsem svetlovod zkousel na predvadeci akci vuci zbranim bez. Pri pomale, co nejpresnejsi strelbe me to rusilo, pri snaze mackat to co nejrychleji po zachyceni obrazu miridel to zase bylo prijemne. Za mne se to tedy vylucuje, sam bych si nechal klasiku. Ta se navic neda snadno rozbit (i kdyz tritium je jina kapitola. A na zbran jen na strelnici a sport stavitelne hledi a vysokou sportovni musku, co se neleskne.

Edit: pises, ze nosis, takze sportovni stavitelne radeji ne - leda nejake ty odolne, dela to snad nowak.

Edit2: a co vlasne myslis tim dlouhym chodem a co ti na nem tak vadi, ze jsem tak zvedavy (bez ironie)?



Radomir
Příspěvky: 53

Příspěvek#7 » ned 7. dub 2013, 10:56

Ja jsem uvazoval o tomto http://shop.czub.cz/stavitelne-hledi-lp ... 3/d-70737/ co je na tom krehke?

Nowak dela neco na 97? Bez uprav ramu...

Kdyz natahnu kohout tak myslim to namacknuti nez to vystreli....



Návštěvník

Příspěvek#8 » pon 8. dub 2013, 18:08

S tím Novakem na CZ máš možná pravdu, popravdě nevím.

Ad to odkazované hledí - měl jsem na revolveru, na pomalou střelbu na světlé pozadí s normální muškou super. Na rychlost s vláknem na jiných zbraních taky (viz dále). Ale bez kryjícího pouzdra rozdírá oblečení, zachytává se a copak se stane, až se pořádně chytíš o futra nebo s ní vezmeš útočníka na čelo? Píšeš, že ji chceš nosit. Podívej se, jak je plátkové hledí pečlivě chráněné na vojenských zbraních. On to taky skoro nikdo nikdy na služební krátké ve fabrice nepoužil. Výjimkou jsou snad jen US revolvery od k-frame nahoru, které byly zamýšlené pro kryjící pouzdro (uniformovaní, lov, sport...).

Zkus sis ujasnit, nač to chceš, dohromady je to jako dávat slicky na bagr i kamion, protože na formuli jsou přece nejlepší. Kombo světlovod a LPA je super na IPSC a podobné, kde se střílí na světlý terč, nastřelení na horní hranu nebo tečku vlákna. Co nejrychleji, milimetry sem-tam, zářícího bodu se oko snáze drží. Mířená bude asi 50/20 s černým středem, na kterém se ti mířidla ztratí, pokud si je nepřeklikáš, aby byl černý střed "položený" na mušce. Vlákno pak stejně ruší, budeš chtít černou mušku. A na nošení něco, co se nechytá a neupadne. Btw. Ještě můžeš zkusit kombinaci na tři vlákna, někomu to vyhovuje, zatím jsem neměl možnost zkusit.

Výběr je otázkou efektivity pro dané použití a preference, popřípadě snahy vypadat hustotakticky nebo krutosportovně :). Na tvém místě bych poděkoval prozřetelnosti za tritia.



Radomir
Příspěvky: 53

Příspěvek#9 » úte 9. dub 2013, 10:54

no a co "intermediate" (když už jsem u těch aut) nechat tritiovou mušku a dát stavitelné lpa - nosím v pouzdře - kryje celou zbraň nebo v tašce od falca...



Návštěvník

Příspěvek#10 » úte 9. dub 2013, 20:07

Jestli je to ve futralu fakt schovane, muze to byt kompromis. Urcita zranitelnost tam zustane, ale zase mas lip citelne a stavitelne hledi. Pro mne osobne je favorit stavitelny novak s teckama nebo tritiem, ale to jsou s spolu s montazi trochu jine love...



Radomir
Příspěvky: 53

Příspěvek#11 » čtv 11. dub 2013, 06:17

Muzes semkaj dat odkaz co presne myslis?



Návštěvník

Příspěvek#12 » pát 12. dub 2013, 12:55

Google "novak adjustable sight"

Konkrétně ty, co mají vlastní hledí zakrojené dovnitř, aby odráželo co nejmíň světla.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů