CZ 2075 RAMI



KarlosP.
Příspěvky: 63

Příspěvek#16 » pon 16. led 2017, 13:48

S mířidly neporadím. Uniká mi účel světlovodů na obrané pistoli, ty tritia mi příjdou mnohem vhodnější.
Za 4 roky jsem pružiny v RAMI neměnil (v SP01 2krát), ale pokud bys po tom toužil, zkrať si klasické do 16kových zásobníků.
Pouzrdo mám: http://copshop.cz/index.php?route=produ ... uct_id=140 a vyhovuje.



Evais
Příspěvky: 12

Příspěvek#17 » ned 30. dub 2017, 18:35

Ahojte všem,

tak se mi podařilo udělat ZOZ a jestli mi doktorka dá potvrzení, tak šupajdím podat žádost o ZP :-) A už teda pokukuju, co bych případně pak koupila.
Dost mě láká právě RAMI, páč bych chtěla jako první zbraň něco menšího kvůli univerzálnosti (jak střelnice, tak skryté nošení).
Ale nejdřív bych si z ní ráda zastřílela. Nevíte, jestli je v Královehradeckém kraji nějaká střelnice, kde ji půjčují?
Díky

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#18 » pon 1. kvě 2017, 12:52

Nechci ti to rozmlouvat ale zkus se ještě kouknout na G26 s botkou zásobníku i bez. Dej si je na střelnici vedle sebe a testuj.



JoeBiden
Příspěvky: 77

Příspěvek#19 » pon 1. kvě 2017, 13:21

Rozhodně bych zařadil i jednořadé zbraně, ten rozdíl tam je. Zbraně jako RAMI jsou bezpečnější z toho pohledu, že při dávání do pouzdra je možné chytiti kohout (stlačit) a tak se jistit proti bordelu v pouzdře či zkolabovaným koncům opotřebených pouzder (u kůže), kdežto toto je u zbraní s přímoběžným úderníkem mimo Walther PPS a podobné nemožné. Vedlější nevýhodou může být poškrabání těla od decockeru/pojistky při nacvičování tasení a malinká mikro-šance na zachycení kohoutu v oblečení při obraně (ovšem katastrofické zachycení závěru v oblečení je u obou rešení stejně časté a u kombinace zimní budna/ne-zcela natažená ruka i jednoduše navoditelné).



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#20 » pon 1. kvě 2017, 15:01

Pokud zařadíš i jednořadé pistole, tak si rozhodně zkus G43, nebo pokud bude pocitově kopat, tak i G42 (slabší střelivo = komfornější zpětný ráz).
Glock není žádný výstavní kousek, ale spolehlivý pracant do nepohody.
Mezi plasťáky na nošení se najdou i jiné vhodné kousky.

Z "fešáků" bych si zkusil Kimber Micro v 9mm, ale tam bude jiná cenovka.

Teď dotaz @JoeBinden - jak jsi to myslel s tou bezpečností a tlačením na kohout při dávání do pouzdra?
Pokud jsem Tě pochopil, tak se bojíš zmáčknutí spouště při zasouvání do pouzdra o nějaký otřep koženého pouzdra apod.? Má dobrá rada zadarmo - vyhoď kožené a pořiď na pistoli kydexové. ☺

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#21 » pon 1. kvě 2017, 16:28

CZ 2075 RAMI



Evais
Příspěvky: 12

Příspěvek#22 » pon 1. kvě 2017, 16:43

@HV,
Já nevím, mě jsou ty Glocky nějak nesympatický:-) navíc mě se líbí, že RAMI dělaj i s vypouštěním kohoutu, na což jsem zvyklá.No ještě uvidím, třeba ji vezmu do ruky a zjistim, že to není ono.
Spíš jde o to, jestli někde poblíž je střelnice, kde toho mají na půjčování víc.U nás v Trutnově maj v 9 mm akorát CZ 75 co vím.

Jsi OT, o výběru různých zbraní si můžeš pokecat třeba tady

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#23 » pon 1. kvě 2017, 17:32

V pořádku, RAMIna je OK, mě se také líbila a chtěl jsem ji jako svoji první zbraň. Je to vlastně CZ zmenšenina, což je sympatické. Jen na denní nošení je dost těžká. Nebudu porovnávat, je to o RAMIně, TTD si jistě najdeš sama. První zbraň je dost srdcovka. Pokud ti sedne jdi do ní. Zbytek patří do tématu výběr první zbraně, ono možná i toto.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#24 » pon 1. kvě 2017, 20:15

Evais: pritelkyne dokud si nekoupila zasobnik s vetsi botkou tak rikala ze to neni ono v ruce ...



vlno
Příspěvky: 114

Příspěvek#25 » úte 2. kvě 2017, 18:57

Mám ji jako svoji třetí zbraň, vlastně to byla chvíli čtvrtá, ale nahradila jednu ve velikosti compact, kterou jsem prodal. Mám ji na nošení a na občasné střílení. Je překvapivě přesná, trochu víc kope (porovnávám se Shadowem a 75B), ale nic extrémního. Taky mám ten "prodloužený" zásobník (je to zásobník z compactu a k tomu plastový krček) s kapacitou 14+1. Většinou ani jiný zásobník nepoužívám, protože s tím se dostaneš do normálního úchopu...:), nebo použiju zásobníky ze Shadowa, pasuje vše. Za dva roky nebyl jediný problém a vystřelila vše co jsem nabil.
Za mě doporučuju, navíc je moc pěkná, ale v porovnání s G42, 43, je to macek...



Evais
Příspěvky: 12

Příspěvek#26 » stř 3. kvě 2017, 19:11

Díky všem za názory.Kdyby něco, tak budu pokračovat v tom navrhovaném vlákně.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#27 » stř 3. kvě 2017, 20:00

Rami byla moje první. Po zkouškách ZP to byla jasná volba, protože jsem měl zmáklou 75B a rami byla zmenšenina. Tehdá jsem měl problém do zásobníku narvat všech 10 nábojů. Na nošení byla těžká a dno zásobníku odstávalo od těla zbraně dost výrazně. Drhla mi citelně spoušť. Tak šla do světa za cca rok. Střílela ale bez závad. Nedávno si udělala ZP máti a šla taky do RAMI. I po těch letech slicování se zásobníkem nic moc. Jako první zbraň klidně doporučuju. Vzhledem k tomu, že je to baby 75B tak i na manipulaci je pro začátečníky dobrá, protože jsou si jistí tím co dělají a ty úkony mají, resp. by měli mít nadrilovaný. Až čas a nošení ti ukáže zda plně vyhovuje potřebám.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#28 » čtv 26. říj 2017, 19:51

Dotaz na vlastníky RAMI. Je nějaký fígl jak do deseti raného zásobníku narvat deset nábojů? Mám fungl nový a dostat tam poslední dva náboje je mise pro Ramba :-D



vlno
Příspěvky: 114

Příspěvek#29 » čtv 26. říj 2017, 20:58

Ahoj, když jsem ji měl novou, tak ten 10. náboj šel hooodně ztuha, ale dostal jsem ho tam vždycky.
Bylo to stejné u obou zásobníků, napáskoval jsem je doplna a nechávám to pořád plný. Cca. po roce už nepozoruju žádný problém, asi trochu změkla pružina...
Podobné to bylo u Shadowa, zásobníky 17+2. Když to bylo nové, tak to bylo taky dost těžký, a proto nechávám pořád napáskováno a po dvou letech už to není ani znát. :)

Zajímavý, že u zásobníku na 75B na 16 patron s tím nebyl jediný problém a i ten poslední tam šel "normálně" od začátku...



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#30 » pát 27. říj 2017, 06:40

Jo, u Shadowa to naskládám plný taky bez problémů. Tyhle jsou ale tak tvrdé že dostat tam poslední je fest makačka. A mám dojem že vršek zásobníku je nějak moc sevřený a náboj o něj drhne. Možná drobet polaboruju s pružinou.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů