CZ 75: koupit novou nebo "jetou"?



Hackman
Příspěvky: 11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#31 » stř 11. čer 2014, 13:20

Dobrý den,
mám možnost od jednoho pána, kterého dobře znám, mít CZ 75 semi-compact, která má vystříleno zhruba 400 nábojů, za 8 tisíc, myslíte že je to dobrá cena?
Mám ZP 3 dny, v cenách se ještě moc nevyznám :)

Všude se píše o CZ 75 compact ale o verzi semi-compact skoro nikde ani vidu ani slechu..



BB
Příspěvky: 85
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#32 » čtv 12. čer 2014, 07:13

http://forum.gunshop.cz/rozdil-mezi-z-7 ... t2487.html
nejsem znalec, ale probírám bazary celkem pravidelně a cena která uvádíš u pistole s historií je dle mého názoru super.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#33 » pát 4. bře 2016, 10:21

Více než rok a půl po posledním příspěvku :) ale stejně přidám názor. Považuji se mezi držiteli ZP taky za embryo :) jak se tu říká. Toto dilema jsem řešil taky. Jsem trochu zaskočen, jak často tu někteří píšou, že koupě nové zbraně pro nováčka je nesmysl. Absolutně nesouhlasím - přestože nemám vystříleno tisíce nábojů, držel jsem už ledascos a mám pojem o tom, co mi sedí a co ne. O zbraně se velmi podrobně zajímám od svých 15-ti (prostě mě to chytlo) a načetl jsem toho zatraceně hodně. Když jsem v 28-mi dělal ZP, na zkoušky už jsem si jen letmo prošel otázky. (Na rozdíl od ostatních uchazečů, kteří u zkoušky neznali rozdíl mezi SA/DA/DAO jsem se s tím "zkušeným a ostříleným" konzervou, co nás připravoval celkem fundovaně před ostatníma pohádal, když prohlásil Glocka za plastovou nespolehlivou hračku, co se při desátém výstřelu rozsype xD) Na základě své teoretické přípravy jsem si napoprvé vybral novou zbraň a nespletl jsem se. Téma dlouhýma zbytečnýma řečma chci jen říct, že kupovat po získání ZP pouze střílené, střídat je a zkoušet jednu za druhou jak buchty v pubertě a za řadu let si koupit svou první novou není jediná cesta.
Slyšel jsem o chlápkovi, co si koupil jetýho Walthera, aby ji vyzkoušel na střelnici a u puškaře pak vyměnil a doladil ochozené části. Při třetím zásobníku se urval závěr a že měl štěstí, skončil pouze s natrženým obočím, utrženým uchem a šrámem na duši. A peníze tenkrát asi taky moc neušetřil. Když vídám na e-shopech jako nové Beretty, CZety apod. s vystřílenými 200 ranami a jinak prý nenošenými - uznávám, některým bych to podle fotek věřil. Ale i tak tam může být jiná výrobní vada, která je důvodem se jí zbavit a vy jí koupíte. A pokud jde o zbraň, která je evidentně střílená a hodně odsloužila, já bych do toho nešel. Zdraví máte jedno.
Osobně jsem položil na prkno pár tisíc navrch, mám novou CZ 75 B se zárukou, jak to má být, jsem první majitel a rozhodně vím, co má nastříleno a jak ;) takže pokud jako já trpíte po získání ZP euforií a nedočkavostí koupit si prvního vysněného mazlíka přímo z fabriky, jděte do toho. Nová je nová.



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#34 » pát 4. bře 2016, 10:59

Tvoji zkušenost a hlavně přístup nemůžeš aplikovat na všechny lidi. Většinou budou mít se zbraněmi méně zkušeností a nijak velký přehled o možnostech. Na bazarových zbraních jako takových není nic špatného. Samozřejmě, že podstatný je stav, takže nemůžes vzít kdejakou "super výhodnou" nabídku a to úplně nejlevnější. Však třeba zelený sport prodává použité zbraně a lidé je ve velkém kupují a určitě ne z hlouposti. Polovina mých zbraní je z bazaru a nikdy jsem neměl problém. Taktéž nestačí jen vědět jakou zbraň chceš a že se ti z ní dobře střílí, ale taky je potřeba vědět jak často chceš střílet a jak (mířenka, ipsc, los, jen tak pro zábavu). A to se také po čase může dost změnit. Koupil jsem bazarovou zbraň, střílel s ní, mnohem lépe zjistil co od zbraně chci a jak ji chci používat a tak po čase ji vyměnil. Finanční ztráta zanedbatelná. U nové zbraně by to tak nebylo.

A třeba když někdo zvyklý ze zkoušek koupí CZ 75, tak po čase zjistí, že na nošení moc pohodlná není a jsou mnohem lepší zbraně. Na sport jsou také mnohem lepší zbraně. Takže prodat s finanční ztrátou a pořídit jinou. Přitom bazarovka by do počátku stačila v pohodě.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#35 » pát 4. bře 2016, 11:40

Je to podobné jako u aut. Můžeš koupit ojetinu, která je udržovaná a v dobrém stavu a bude další dobu sloužit a stejně tak koupit "zánovní" vrak, co se vysype po pár kilometrech.

Nemyslím, že je zbraně hned kupovat a pak teprve zkoušet jak se mi z ní střílí. Ale rozhodně je lepší si je vyzkoušet, třeba na střelnici. Tam si vypůjčit x kousků a testovat,jak mi padnou. Což je asi lepší, než se upnout na jeden model a ten si hned po vyzvednutí ZP a NP běžet koupit a pak zjistit, že mi vlastně vůbec nesedí a blbě se mi z ní střílí.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#36 » pát 4. bře 2016, 12:49

Testovat zbraně můžeš jak chceš, ale problém s tím, že u jeté zbraně, až na vyjimky, neznáš historii, to prostě platí.

Tohle teď řeším taky a vzhledem k tomu, že rozdíl je cca 5-6 tisíc, tak asi budu dlouho vybírat, kterou novou. Leda bych padl na vyjimečný kus jeté ...

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#37 » pát 4. bře 2016, 13:06

Tak v podstatě na obou stranách bude pravda a každému sedne jiný postup :) u obojího bych více přemýšlel a méně chvátal. A hlavně konzultoval se zkušenými střelci. Já jeté zbraně neodsuzuju, určitě do nějaké taky půjdu. Akorát to chce padnout na výjimečný kus, jak píše Kolombo. Mě šlo jen o to, aby tu někdo nováčkovi nedoporučil "rozhodně jetou, protože ušetříš" a on padne na "super výhodnou nabídku", jak píše Mihlit a pak ho to bude mrzet. když nepoužiju hlavu u nové, riskuji zbytečnou útratu, když nepoužiju hlavu u jeté, riskuju zdraví. Razím teorii, že raději pár litrů navíc, než přijít o půl ksichtu :) ale je mi jasné, že je to extrém, většina z vás má určitě spoustu jetých a jsou s nimi spokojeni. Ale v tomto hobby není opatrnosti nikdy dosti, že ...

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#38 » pát 4. bře 2016, 19:06

já bych hlasoval pro novou (pokud to člověku jen trochu dovolí finance). člověk k tomu má i pak osobnější vztah když ví, že byla a je jen jeho a nido jiný jí neměl. :-)

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#39 » pát 4. bře 2016, 19:11

Pochopitelně, ovšem je třeba mít na paměti, že některé už jako nové koupit ani nejdou.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#40 » pát 4. bře 2016, 19:18

wigum: jasný, to je pak jiné. pokud se někomu líbí něco co se už nevyrábí, je to jasný. mimochodem to je podle mě stejně nejdůležitější, aby se pistole člověku líbila.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#41 » pát 4. bře 2016, 19:33

Já to mám tak 50/50. Jednak se musí líbit a jednak pro mě musí být uživatelsky přívětivá.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#42 » pát 4. bře 2016, 23:37

když vidím, za kolik se prodává v internetové inzerci a fakt prodá za pár dní ojetá 9 mm Glock, CZ, Ruger, SW, Walther a další známé levnější značky (13000 - 17000 Kč , ev. s pouzdrem otázka jakým a ev. tuningem, tuzingem?) a nová stojí 16000 kč, tak ojetá nedává vůbec smysl podle mě. Nechápu, jak na to může být poptávka, když je taková nabídka cen ojetin. Mám pravidlo, že ojetina by měla být aspoň o třetinu levnější, než nová, aby to pro mě mělo smysl. Nová je nová, smrdí novotou, nikdo na to nešmatal, můžu reklamovat a netrápit se s tím sám, apod. Dále když už jsem schopen našetřit 13 tyček, seženu i další tři na novou.

U ojetých ráží 40SW a 45ACP je situace mírně lepší kvůli dražšímu a tím pádem méně oblíbenému střelivu , ale hitparáda to taky není (20 %, zcela výjimečně 30 % ceny dolů). Ale protože když ojetá pistole 40SW bude o 5 tisíc levnější než 9 Luger, tak za 1000 vystřílených nábojů se koupě pistole 40SW tím okamžikem přestala vyplácet.

Méně obvyklé ojeté značky 9mm Luger (problém s náhradními díly?) stojí 8000 - 12000 kč. Nechápu, jak na to může být poptávka, když 9mm Luger nová stojí od 8000 kč nahoru (Cobra Patriot , vím neověřená exotika), nebo 11000 kč nahoru (Grandpower, ověřená zbraň).

CZ100, 110, G2000 ojetá stojí 3000 - 6000 Kč asi kvůli své auře. To mi připadá jako prima koupě i přes údajné problémy a údajnou neergonomii. Názory jsou přesně bipolární, jedni říkají v pohodě, druzí šmejd. (zamlouvá se mi G2000 za ty prachy, ale zase 6000 kč už je moc, když nová stojí od 8000 kč).

Když čtu, za kolik se prodávaly ojetiny v roce 2010 (naprosto ty samé ojetiny za 2/3 co dnes ojetiny, čili došlo ke zvýšení cen ojetin), tak pláču.



kiv61
Příspěvky: 579

Příspěvek#43 » sob 5. bře 2016, 08:36

Pokud ČZ tak určitě se vyplatí nová, tedy bavíme-li o nějakém standardu v relaci 15-19k peněz ..

Osobně mám zbraně tak půl na půl nové/jeté ale právě u pistole bych asi podruhé už do ojetiny nešel i když jsem CZ75B koupil za třetinu nové a dnes jsem s ní už spokojen.

Na druhé straně koupí starší zbraně se člověk nejen zabaví ale i zpravidla vyučí! :)



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#44 » sob 5. bře 2016, 10:30

No pánové to teda nevím, co kupujete :) Pokud nějakou CZ50/52 v ceně dvou a půl tisíce, tak to není určitě perspektivní pistole. Stejně tak jak kiv61 zmiňuje bazarovou cenu 1/3, tak to už je cena, která říká, že tam něco v pořádku nebude, nebo snad prodejce něco zatajil? Jak jsem psal, koupil jsem na bazaru dost zbraní a funguje všechno bez problému. Schválně jsem se teď díval i na pistole hlavně CZ a Glock a nebyl problém najít nějakou normální za cenu 30-40% dolu, což je myslím rozumná cena.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#45 » sob 5. bře 2016, 11:31

Přesně tak, nová 75ma stojí 15 700,- . Jetou koupíš běžně za 8 000,- když je za 10 000,- tak už je jak nová. Ostatní značky hodně podobně. Čím dražší je nová tím výhodněji vychází nákup jeté. Ale nákup nové nemá smysl nikomu vymlouvat, naopak čím víc lidí se jde do nových tím lepší je nabídka na bazaru :twisted:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů