CZ 75: koupit novou nebo "jetou"?



Soda
Příspěvky: 27

Příspěvek#91 » úte 11. zář 2018, 18:15

Tak dík! Teď jste kolektivně prohloubili moje dilema :D

Když půjdu do nové a jako strop si dám právě tuhle čízu, tak můj strop bude nějakých 20 tisíc. A v téhle relaci vychází zase cenově lépe modely P-09 a P-07. Takže snad zase jít si někam chmatat tyhle dvě, jestli mi nepadnou do ruky třeba lépe než pětasedma... :cry:



Luboš16
Příspěvky: 111

Příspěvek#92 » úte 11. zář 2018, 18:32

P07, ne DUTY, by mohla být dobrá volba na střelbu í nošení,měl jsem ji a spokojenost. Přesnost dána střelcem a spolehlivost 100%.Pořídil jsem si ale SIG SAUER P226 v jerezu,tak jsem ji prodal a nosím 1,3 kg u pasu, ale když ho miluješ, tak není co řešit. Šťastný výběr.



Soda
Příspěvky: 27

Příspěvek#93 » úte 11. zář 2018, 19:16

Sig jsem držel v ruce, teď si za boha nevzpomenu model. DAO a v kalibru 40S&W. Už na první pohmat ne-e. Po každém výstřelu jsem si ho musel trochu přemnout v ruce. Asi jsem na něj měl malý ruce. A taky s CZ75 v černým, s tímhle sigem rozlítané po celém papíru. Zkrátka ta pětasedma byla taková láska na první pohled :)

edit: P320



Pepe65
Příspěvky: 112

Příspěvek#94 » úte 11. zář 2018, 20:22

No, já mám dvě čízy: déčko compact a S2; koupil jsem si obě nový - což jsem chtěl. S es dvojkou jsem měl menší komplikaci - v rámci reklamace nakonec vyřešeno k mé spokojenosti. Obě zbraně mi sedí - netunim :-) Koupit dobrou čízu z druhý ruky není problém, nabídka je slušná - ušetříš. Asi jsem nepomohl, ale přidal jsem názor. Snad :-)



Luboš16
Příspěvky: 111

Příspěvek#95 » úte 11. zář 2018, 21:19

Osobně bych jako první pistolí koupil již starší na inzerát, na huntingu je docela výběr, myslím, že to má své výhody nižší cena, když nesedne, dá se za stejnou í vyšší cenu poslat zase dál a hledat jinou, nebo si přidat a koupit tu samou, ale novou. Tímto způsobem s minimálními náklady můžeš hledat tu pravou a pokud tě to chytne, budeš hledat po zbytek života, protože se vždy najde ta, kterou musíš mít.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#96 » stř 12. zář 2018, 12:19

Soda píše:... mají údajně "nestřílenou" CZ 75 B Ω za 12 kolíků. Nemám asi představu jak na tu cenu koukat. Oproti 20 za novou to vypadá dobře, ale "obyčejnou" jsem našel běžně pod 10. 12 je pro mě v pohodě, ale neumím zkrátka posoudit ..

CZ 75 B Ω jsem koupil těsně před zdražením. Pistole je to slušná, celokov, zvednutý bobří ocas pro lepší držení, opracovaní čisté, ale ta spoušť je vážně dost hrozná. Dlooooouhý reset a dvě či tři zřetelné překážky v cestě. A jak jsem slyšel, s tou spouští nejde nic moc udělat, snad jen zkusit ten kit na zkrácený reset z USA. Jestli si ji koupíš, tak pro vlastní dobro neporovnávej s ničím jiným. Stalo se mi jednou, že na střelnici přinesl kolega Shadow2 a mohl jsem střílet nejprve z mojí Omegy a hned potom z S2.. ani jsem už potom nechtěl na mojí Omegu sáhnout.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#97 » stř 12. zář 2018, 13:02

Zrovna včera jsem střílel z "jeté" CZ75 na střelnici. Nebyla špatná, takže těžko poradit. Ale když si představím, že neumím posoudit, jaký je skutečný stav (až na nějaké hrozné zhůvěřilosti), tak bych nezkušenému čerstvému střelci doporučil, ať se poradí (vezme s sebou na prohlídku) s někým, kdo už CZ75 má v malíku. Já jsem volil koupi nové pistole (té první). A nebyla to CZ.



Soda
Příspěvky: 27

Příspěvek#98 » stř 12. zář 2018, 13:03

>Hackerjack:
Teď jsem už sice OT, sorry za to, ale tahle má mít ten spoušťák stejné konstrukce jako ta P-07 (pokud jsem dobře pochopil propagační materiály CZUB), to je mezi nimi pak takový rozdíl? Abych ji nešel chmatat zbytečně :?:



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#99 » stř 12. zář 2018, 13:22

Porovnávat služební kopyto (75B) se sportovní pistolí (S2) nemůže dopadnout jinak, než že se ze sportovní pistole střílí líp ;)

Jinak zastávám názor, že pokud ještě nevím co chci (což každej na začátku), tak je lepší koupit jetou a naučit se na ní. Teprve postupem času dokážeš "objektivněji" posoudit, co stojí za prdlačku a co Ti naopak sedí. S druhou pistolí si to ověříš a u cca 5-7 pistole se najdeš :D Mezitím budeš ty straší kusy z nostalgie držet, nebo se jich zbavíš.



skagerak
Příspěvky: 1002

Příspěvek#100 » stř 12. zář 2018, 13:26

A co porovnávat 75B a "omegu" ?



Soda
Příspěvky: 27

Příspěvek#101 » pát 14. zář 2018, 17:01

Tak děkuji za ohlasy, dnes jsem si byl zblízka prohlédnout P-07 i P-09 a asi se už budu rozhodovat tady. Sice mám zase trošku dilema kterou, ale to už je do jiného vlákna :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: walter38 a 11 hostů