CZ 75: koupit novou nebo "jetou"?

Uživatelský avatar
KikiMiki
Příspěvky: 25

Příspěvek#46 » sob 5. bře 2016, 11:45

Souhlasím s Wigumem některé kousky se už prostě nevyrábí. Jsou hezké, funkční a spousta lidí po nich prahne. A tady záleží na preferencích každého soudruha, čemu dává přednost a na co má. Já jsem taky šel do jeté CZ 75 a zatím spokojenost, ale uznávám že nová je nová.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#47 » sob 5. bře 2016, 13:36

Milhit :
Na které bazary jsi prosimte koukal?



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#48 » sob 5. bře 2016, 17:36

audis: Na běžné bazary, žádné exotické. Odkazy pošlu přes SZ, aby to neporušovalo nějaká pravidla fóra.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#49 » sob 5. bře 2016, 19:35

jj, dlouhodobě. Koukám na oba Nabídka není tak rozsáhlá, jak jsem na celou ČR čekal. Na ten hunting-bazar koukám taky. To je asi největší inzertvní server zbraní v čechách že ano?

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#50 » sob 5. bře 2016, 21:12

audis píše:když vidím, za kolik se prodává v internetové inzerci a fakt prodá za pár dní ojetá 9 mm Glock, CZ, Ruger, SW, Walther a další známé levnější značky .....
Když čtu, za kolik se prodávaly ojetiny v roce 2010 (naprosto ty samé ojetiny za 2/3 co dnes ojetiny, čili došlo ke zvýšení cen ojetin), tak pláču.


Tak bych si dovolil podotknout, že žijem v tržní společnosti a nabídka je taková jaká je poptávka. V cenách je problém v tom, že nové zbraně mnohdy nejsou na prodejnách skladem a čeká se na dodávku. A pak řeš, buď si kopím jetou hned nebo novou třeba až za dva měsíce.
Toho co popisujěš si všímám převážně u krátkých. U loveckých zbraní mi to tak markantní nepřijde.



tazi
Příspěvky: 142

Příspěvek#51 » sob 5. bře 2016, 21:54

Jak píše wigum. Nabídka reaguje na poptávku. A je to dobře a buďme rádi, že trh s tímto sortimentem nekazí dotace.

Že se ceny jetých pistolí zvedly jsme snad zaregistrovali všichni. I proto jsem teď koupil za dobrou cenu novou místo ojeté.
Nyni jsou ve všech obchodech fronty, střelnice nestíhají kurzy, PČR je zavalená papírama.
Tak se prostě nemůžeme divit, že před pěti lety byl nový (uloženka) Makarov nebo P1 za 3500 a dnes za dvojnásobek. Stejně tak jsem loni koupil Berettu za trojku, dnes je za 3600.
Nicméně není třeba zoufat. Trh opravdu funguje. Dnes je poptávka, prodávají se i nové zbraně a kupuje je hodně lidí, kteří prostě za čas budou prodávat.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#52 » sob 5. bře 2016, 21:59

On je taky problém v tom, že když něčemu tak úplně nerozumím, tak se to blbě kupuje použité :-(

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#53 » ned 6. bře 2016, 07:10

Omlouvám se, jestli to tu už zaznělo, ale není u CZ75 problém v tom, že sehnat slušnou (=v dobrém stavu) jetou může být dost obtížné? Tzn. laik by si buď musel zajistit někoho, kdo je schopen stav zbraně vyhodnotit nebo jít do značného rizika. Což by mělo spolu s již zmíněnými malými cenovými rozdíly nová/jetá to dilema řešit.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#54 » úte 8. bře 2016, 09:09

audis píše:Nová je nová, smrdí novotou, nikdo na to nešmatal, můžu reklamovat a netrápit se s tím sám, apod. Dále když už jsem schopen našetřit 13 tyček, seženu i další tři na novou.


Souhlas s Audisem ... v podstatě tu zazněly argumenty, proč jsem se rozhodl pro novou - ty co jsou o moc levnější, u těch mám strach. Co jsou o trochu levnější, tam se těch pár tyček došetřím, když nebudu chodit měsíc do hospody a kupovat si v kantýně tyčinky :) a navíc zhubnu ...
Sebekriticky uznávám, že mám strach hodnotit stav u zbraně, která má např. 30% původní ceny a proto jen tiše závidím těm, kteří mají arzenál např.6 pistolí, protože si je umí vybrat, přičemž já budu mít za stejnou cenu tak 3 :D

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#55 » úte 8. bře 2016, 09:20

honzek86: ja bych se toho nebal, holt my začátečníci si první koupíme novou a až nabereme zkušenosti, taky si třeba pak zvládneme vybrat i nějakou použitou do sbírky. :) ale takovou tu jednu hlavní zbraň bych vždycky chtěl mít asi novou a být prvním majitelem.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#56 » úte 8. bře 2016, 10:04

Sedmej: amen



unregistered
Příspěvky: 1

Příspěvek#57 » úte 8. bře 2016, 13:26

taky jsem se rozhodoval zda koupit novou nebo starou. Po měsíčním hledání na internetu a navštívení několika bazarů jsem zjistil, že slušné kusy se prodávají mezi 12-14 tisíci a to klidně i 20 let staré, to by ani nevadilo ale za tuto cenu... Raději jsem si připlatil a šel do nové a musím říci že jsem spokojený, koupil jsem si model BD. vystříleno 1500 ani jedna zádržka a selhač. Je přesná (25m). spoušť mě vyhovuje, není ani krátká ani dlouhá tak akorát. možná jsem měl štěstí na lepší kus...



honzazd
Příspěvky: 156

Příspěvek#58 » pon 4. dub 2016, 11:04

ahoj. Budu kupovat jetou cz75d, na co bych se měl případně zaměřit abych toho nelitoval (vůle na závěru,drážky v hlavni atd...) poraďte. Dá se okem zjistit vydutí hlavně? Díky za všechny názory.

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#59 » pon 4. dub 2016, 11:45

Já nejsem žádný expert, ale popíšu ti, jak jsem kupoval svou CZ75, když jsem měl ZP asi 1/4 roku (tzn. absolutní zelenáč).

Zbraň jsem rozebral a vyzkoušel vůli uzamykacích ozubů v závěru, taky jsem důkladně prohlédl ozuby na hlavni a v závěru, jestli nejsou nějak odrbané.
Pak jsem vyzkoušel vůli závěru proti tělu a obecně, jestli pohyblivé součásti (závěr, kohout, spoušť) nemají nějaký vakl i v příčném směru na svůj obvyklý pohyb.
Pokud můžeš, zkus si z té zbraně vystřelit. A ne 3 rány, ale min. krabičku. Zkontroluj soustřel (ale pamatuj, že nejčastější příčinou špatného soustřelu jsou ruce). Pokud půjde nacpat náboj do ústí hlavně, je vývrt na konci životnosti. Když se nebude zasekávat, nebude drhnout spoušť, bude pěkně vyhazovat nábojnice a střely nebudou lítat naplocho, jdi do ní. Já tu svou mám dodnes, střílím s ní LOS soutěže, ani jednou mě nevypekla. Pro běžné použití (+/- 1000 ran za rok) to není zase taková věda.



honzazd
Příspěvky: 156

Příspěvek#60 » pon 4. dub 2016, 19:36

fixfokus díky,pak dám vědět jak to dopadlo,je to od člověka který nastřílel tak cca 600 nábojú co jsem se dozvěděl od kluků co ho znají.Údajně je to uloženka cz-75 PCR.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů