CZ 75 B New Edition



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#31 » sob 18. úno 2017, 21:59

Fotku vevnitř si sem nedal, takže to nehodnotím :-D



mc.ready
Příspěvky: 103

Příspěvek#32 » sob 18. úno 2017, 22:26

Vlastnil sem jí taky a vrátil. Příšerné zpracování maskované pěknou povrchovkou. I na fotografii je vidět co mám na mysli. Například... hrany závěru v místě kde je výrobní číslo, na každé straně jiný úhel, ozdobné vybrání na rámu u lučíku, na každé straně jinak, vybroušené odlehčení závěru v místě výr. čísla na každé straně jiné. Tloušťka bobřáku na každé straně jiná.Já ho měl při pohledu ze zadu dokonce do vrtule! Pokud se podíváte na střenky, je vidět jak na každé straně je nesouměrný i rám, hlavně v zadní části. U mého skvostu když sem sundal pravou střenku sem měl rám křivej a to tak, že po přiložení hliníkové střenky škvírou mezi rámem a střenkou byl videt zásobník. U dřevěných to nebylo vidět pač byli na krev dotaženy šroubem, čož u hliníku nešlo a tak se na tu prasárnu přišlo. Chápu, že rám je odlitek, ale dofrézovat ho do podoby kdy zbraň bude na obou stranách souměrná snad není velký problém. To už měli zbrojovky zvláduté před sto lety! Při reklamaci byla paní v podnikové prodejně v Praze tak příjemná, že bych příště raději vy.ral ježka než s ní něco zase řešit. Možná jí naštvalo, že sem jí na otázku zda si vyberu jiný kousek odpověděl ano, ale od jiné značky.

Uživatelský avatar
bartur
Příspěvky: 80

Příspěvek#33 » sob 18. úno 2017, 22:52

Máš to na okrasu,nebo na střelbu?



mc.ready
Příspěvky: 103

Příspěvek#34 » sob 18. úno 2017, 23:11

Koupiš si nové auto s pomačkanými "plechy" když ho máš na ježdění?



vlno
Příspěvky: 114

Příspěvek#35 » sob 18. úno 2017, 23:23

Já tyhle detaily moc neřeším, střílí se mi z ní dobře, po několika tisíci ranách ani jedna závada a na pohled se mi to zdá o mooooc lepší, než když kouknu na plasťák a mezi závěrem a rámem je fuka, že vidíš skrz....



Donic
Příspěvky: 23

Příspěvek#36 » ned 19. úno 2017, 01:04

To jako fakt dělají takovou pistoli za 22.tis. nekvalitní ???



mc.ready
Příspěvky: 103

Příspěvek#37 » ned 19. úno 2017, 08:52

Bohužel, tak jich vypadá většina. Jen malá oprava toho co jsem psal...vybroušené odlehčení RÁMU v místě výr. čísla...



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#38 » ned 19. úno 2017, 09:15

vlno píše:Já tyhle detaily moc neřeším, střílí se mi z ní dobře, po několika tisíci ranách ani jedna závada a na pohled se mi to zdá o mooooc lepší, než když kouknu na plasťák a mezi závěrem a rámem je fuka, že vidíš skrz....

Kolega mc.ready to asi myslel tak, že když se ta zbraň prezentuje jako takovej nadstandard v rámci rodiny CZ 75, tak by taková i měla být...a netvářit se "navrch huj a být vespod fuj" :?:
Nevím, je fakt, že pokud to nemá vliv na funkci rostlináře a střílí se Ti z ní dobře, tak je to v pohodě. Na druhou stranu zase chápu pohled detailisty/perfekcionisty (sám jím totiž jsem), který když vysolí tolik za novou pistoli, je rozmrzelej z popisovaných vad, které jsou navíc úplně zbytečné.
Na základě zkušeností s CZUB zbraněmi prodávanými zde a v USA (o kterých mi můj tam žijící švagr stále básní) mám čím dál tím větší pocit, že výstupní kontrola v Brodu funguje převážně právě u zbraní posílaných tam a produkci určenou pro tuzemský trh z nějaké důvodu nestíhá...ale to je už OT do jiného vlákna 8-)



mc.ready
Příspěvky: 103

Příspěvek#39 » ned 19. úno 2017, 09:24

kurvajz: Dobře napsáno.



Donic
Příspěvky: 23

Příspěvek#40 » ned 19. úno 2017, 12:23

Napsáno určitě dobře, ale jako rovněž "puntíčkář" začínám být malinko skeptický v návaznosti na koupi této dražší a na první pohled hezké pistole...



mc.ready
Příspěvky: 103

Příspěvek#41 » ned 19. úno 2017, 13:04

Ono nejde jen o vzhled. Číza pár tisíc bydrží, ale po nějakých 8-10 tis. to začne. Bude vymlácená, vůle jako na traktoru. Sem tam něco praskne a začne ta pravá "zábava". U kvalitních zbraní objednáš náhradní díl a v klidu domova u kávičky či pivka si ho vyměníš. Tady né, objednáš a vzhledem k výrobním tolerancím začneš zhánět puškaře který to do zbraně dopasuje, to znamená broušení, leštění a bůh ví co ještě a to v lepším případě jen měněného dílu, v horším i části zbraně který byl v pořádku, ale jen tam prostě ten nový díl nejde bez úpravy okolí dopasovat. A pak stále dokola. Pokud pistoli jen leštíš tak vydrží i pro vnoučata. Jen musíš přihmouřit oko nad zpracováním. :mrgreen:



vlno
Příspěvky: 114

Příspěvek#42 » ned 19. úno 2017, 14:06

ok, souhlas, asi pro někoho má kosmetické nedostatky což pro někoho jsou zásadní nedosttatky a je to škoda, že to zbrojovka nedotáhne do stavu kus jako kus-usa ... ;)
Na druhou stranu je to moc pěkná pistole a ne jen na první pohled, střílí standardně jako černá za 15k a je na každém co chce. Já chtěl nerez, kupoval jsem ji za 19k, což mi přišlo rozumný určitě z ní neplánuju střílet desítky tisicí ran, tak se nebojím problémů s ND 8-)

kdo chce něco v nerezu, co netrpí těmito neduhy, tak asi musí trochu zalovit ve šrajtofli a jít třeba do Siga X5 nebo tak 8-)



mc.ready
Příspěvky: 103

Příspěvek#43 » ned 19. úno 2017, 14:18

Jak se říká, proti gustu...



Donic
Příspěvky: 23

Příspěvek#44 » ned 19. úno 2017, 15:51

vlno píše:a je to škoda, že to zbrojovka nedotáhne do stavu kus jako kus-usa ... ;)
Na druhou stranu je to moc pěkná pistole a ne jen na první pohled, střílí standardně jako černá za 15k a je na každém co chce. Já chtěl nerez, kupoval jsem ji za 19k, což mi přišlo rozumný


Jenže nyní stojí 22.tis., což je o "fous" víc...Alespoň kdyby byla za ty peníze přesně jako ta vývozní do USA, pak by asi člověk těch peněz nelitoval...



vlno
Příspěvky: 114

Příspěvek#45 » ned 19. úno 2017, 17:07

no právě, ty prachy..., ale jestli nechceš vyloženě nerez a chceš utratit takovouto sumu, tak Shadow-1 určitě dobrá volba, cenově to samý a je to lepší pistole, lepší se drží, lepší se s ní střílí a je ověřená, ale je to sportovní bouchačka, tzn. těžší a mohutnější, na nošení asi nee ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů