Je nezachytávání závěru důvodem pro reklamaci?



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#16 » sob 1. úno 2014, 20:11

Díky všem za diagnostiku.
A zpět k otázce: kdyby byl ojetý, reklamace by byla asi bezdůvodná. V těch dvou dalších případech by mohla být oprávněná. A pak samozřejmě můžou být i další příčiny. Je to tak? Samozřejmě, že mi nikdo nemůžete nic zaručit :) Jen bych chtěl vědět, jestli to není úplně nesprávná úvaha.

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#17 » sob 1. úno 2014, 22:17

Jak dlouho máš tu zbraň, byla kupována jako nová nebo z druhé ruky, kolik má cca nastříleno? Já osobně, pokud je ještě v záruce, bych ji šupem poslal do CZUB do servisu (samozřejmě via jejich podnikovou prodejnu, kterou máš po ruce)... A potom nám zde můžeš referovat, jak se k tomu postavili, jak dlouho to reklamační řízení trvalo, na co tam přišli atd...
(Právě tyto věci jsou jedním z důvodů, proč jsem výrobky České zbrojovky UB již dávno zatratil).



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#18 » ned 2. úno 2014, 00:44

Všechny příčiny byly vyjmenovány, pokud je to v záruce, tak je to úplně jedno, jestli je to zásobník, nebo něco jiného.
Jedinná možná varianta, uplatnit záruku, nic jiného !



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » ned 2. úno 2014, 20:18

Taky bych to štando péde poslal na reklamaci. Pokud je zbraň v záruce tak by sis ty vůbec neměl lámat hlavu s tím,co je příčinou. To je práce jejich servisního/reklamačního oddělení.



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#20 » ned 2. úno 2014, 21:03

Pánové, díky.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#21 » pon 3. úno 2014, 05:01

Xerxes: jestli půjde bouchačka do Zbrojovky tak si počká asi dva měsíce a pravděpodobně se vrátí stejně neopravená.



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#22 » pon 3. úno 2014, 07:43

No, pockam si nejvic 30 dnu. Ale u puskare si pockam dva, tri dny. Necham si to jeste projit hlavou.



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#23 » pon 3. úno 2014, 11:17

Sided: čekat max. 30 dnů, pokud si s tím do té doby neporadí, tak je právo odstoupit od smlouvy a koupit uplně novou zbraň.

ZdenekK: Pokud by ses rozhodl jít za puškařem, ověřil bych si u obchodníka to, jestli by ti pak tu opravu proplatil. Protože podle nového občanského zákoníku můžeš požadovat slevu z kupní ceny namísto jakéhokoliv jiného nároku (reklamace) vyplývajícího z vadného plnění. Ale abych se přiznal, moc toho o novém občanském zákoníku nevím a věci zakoupené před 1. lednem 2014 se stejně ještě řídí starými ustanoveními...



jhzl
Příspěvky: 3

Příspěvek#24 » pon 3. úno 2014, 21:59

ZdenekK na mojí Duty střeleckou pohotovost nevystavovali podavače nábojů. Záchyt závěru je
vymačkal při zasouvání prázdnych zásobníku do zbraně (mám ho předělaný pro leváka). Zavolal jsem do CZUB vysvětlil jsem problém a poslali mi nové. Mají už trochu jiné rozměry. Upravili taky záchyt (osobní návštěva servisu v Uher.Brodě) a pistole funguje bez problémů. Vše v záruce.



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#25 » pon 3. úno 2014, 22:47

Nakonec jsem ji nechal u puskare s tim, at si s ni jeste trochu pohraje. Stejne jsem k nemu chtel zajit a je rozdil nebouchat tydny dva nebo sest.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#26 » pon 3. úno 2014, 23:35

Myslím, že to je slušná zbraň, proto nevidím důvod, proč by to neměli dát dohromady.



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#27 » pon 3. úno 2014, 23:42

Ale jo, mam z ni zatim vystrileno jen asi ctyrista naboju, ale zamlouva se mi. To nakonec rozhodlo, nechtelo se mi cekat.

Uživatelský avatar
malyLibor
Příspěvky: 44

Příspěvek#28 » čtv 3. bře 2016, 12:43

No, škoda. Další zajímavá diskuse, jejíž závěr se nikdy nedozvím.
Ale pro mne přesto přinesla další poučení... pokud člověk, který si koupí novou zbraň, ji místo reklamace dá raději k puškařovi, tak to svědčí o tom, že je někde něco špatně... P-07 byla původně mojí jasnou volbou pro pistoli na obranu. Čím víc čtu o zkušenostech s CZ UB, tím méně je pravděpodobné, že bych si někdy cokoliv od nich koupil... a po mé vlastní otřesné zkušenosti s návštěvou prodejny v UB si koupi čehokoliv od nich neumím představit... a to přesto, že návštěva jejich pražské prodejny byla pro mne velmi příjemným překvapením a velice pozitivním zážitkem. Škoda. ČZ kdysi byla velkým pojmem nejen ve světě zbraní.



david33
Příspěvky: 179

Příspěvek#29 » čtv 3. bře 2016, 20:52

malyLibor: Ja mam tedy zkušenosti akorát z podnikovky z Prahy a na čisté svědomi ti mužu řict že tak myli prodavače sem dlouho neviděl ja si šel jen otlapkat pistole mněl sem čas tak sem jen zabijel čas CZ UB při nakupu prvni pistole zavrhl ale vyložily předemně snad všechny pistole co tam měli a to byl muj konec odnašel sem si P-09.A mam zkušenosti i z reklamaci vše v pohodě po tydnu mi zavolaly z továrny človek co to mněl moji pistoly na ponku a omluvil se za nepříjemnosti a řekl co bude ze zbraní provádět šlo o prkotinu uvolněny hledí mušky sem rad že ji mam a planuju nakup P-07 přeci se jen bude lip nosit než P-09

Uživatelský avatar
malyLibor
Příspěvky: 44

Příspěvek#30 » sob 5. bře 2016, 11:31

david33: Souhlasím. Když jsem byl v Praze, taky jsem se tam stavoval. Chtěl jsem totéž co v Brodě - porovnat velikost P-07 s P-09. Od recepční po prodavače v oddělení pistolí byli všichni ochotní, milí a vstřícní. Naprosto nesrovnatelné se zážitkem v Brodě... Ale protože Brod mám za kopcem, kdežto do Prahy přes půl republiky, tak si přeci jen vyberu jinou značku, která má ochotné zastoupení tady na Moravě.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů