Je nezachytávání závěru důvodem pro reklamaci?



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#1 » sob 1. úno 2014, 17:51

Ahoj, je nezachytávání závěru důvodem pro reklamaci?



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#2 » sob 1. úno 2014, 18:03

možná jo, možné ne. Zkusíme kouknout do křišťálové koule.



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#3 » sob 1. úno 2014, 18:13

Dík, ale možná bych víc uvítal, kdybys napsal možné příčiny. Např. když A, tak jo. Když B, tak ne. Nebo "možných příčin je na vypsání až příliš moc, podívej se na http://...

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#4 » sob 1. úno 2014, 18:20

A co kdybys radši napsal co je to za zbraň a kdy nezachytává závěr, s jakou municí atd.... ;) důvodů může být asi miliarda.



KubaDostal
Příspěvky: 200

Příspěvek#5 » sob 1. úno 2014, 18:24

Hele Zdenku, kdyz to chces slyset, tak: možných příčin je na vypsání až příliš moc, podívej se na http://www.google.com :)

Mozna by to chtelo vic detailu, tady ti radi pomuzou, ale tenhle "vykrik do tmy", to se fakt spatne radi.



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#6 » sob 1. úno 2014, 18:30

CZ 75 P-07 Duty. Omluvám se za zbraň, fakt jsëm myslel na to, že tohle tam napíšu (proto jsem to dal sem).

Víc netuším, co bych měl říct (nebo googlit - mimo duty nezachytává závěr), takže budu vděčný, když mě povedete.
Střelivo: tovární S&B nontoxy 115 grs i přebíjené Alsa Pro.

Cca z deseti zásobníků po posledním výstřelu zůstal záchyt v zadní poloze jednou. Zbraň prošla rukama dalším dvěma lidem, stejný výsledek. Můžu ještě něco ověřit?



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#7 » sob 1. úno 2014, 18:36

Mimochodem, zbraň je pořád v záruce, takže pokud to není nějaká evidentní a triviální závada, která se dá opravit lusknutím prstů (tohle je důvod dotazu), půjde na reklamaci.

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#8 » sob 1. úno 2014, 19:00

Možná je to blbost, nevím, ale zkoušel jsi zachytit závěr manuálně, záchytem?



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#9 » sob 1. úno 2014, 19:01

Zkousel, drzi



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#10 » sob 1. úno 2014, 19:03

A dela to s obouma zasobnikama? Kamarad ma dutynu a v UB mu delali neco se zachytem zaveru. Pak me napadaji vymackane podavace.
Kdyz tak mu napis ma nick: JHZL
Jeste me napada, nepridrzujes si zachyt zaveru pri strelbe palcem?



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#11 » sob 1. úno 2014, 19:10

Na zasobniku nezalezelo a na palec jsem si daval pozor, na to jsem uz byl upozorneny. Jinak dik za tip na kolegu.



KubaDostal
Příspěvky: 200

Příspěvek#12 » sob 1. úno 2014, 19:21

Psal ze ruce vyloucil, zkouseli to dalsi dva lidi, tak snad to pridrzovanim nebude.

Ja bych zkusil nekolik dalsich zasobniku, pokud to bude delat u vsech, tak potom zkusit s prazdnym zasobnikem stahnout zaver az dozadu, jestli se chytne. Mozna je tuha pruzina.

Kdyztak jeste muzes sundat zaver, vratit tam zachyt s prazdnym zasobnikem, uvidis lip co to dela.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#13 » sob 1. úno 2014, 19:39

1) soustředit se na pevný úchop
2) vyloučit zásobníky
3) zkusit jinou munici, různé výrobce a třeba od někoho ostřejší přebíjenky



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#14 » sob 1. úno 2014, 19:46

Mam jen dva zasobniky, ale zkusil jsem stahnout zaver s prazdnym zasobnikem. Vysledek: nekolikrat stazeny a odhadem v polovine pripadu zaver zachyceny byl, v polovine ne, bez ohledu na zasobnik. U jednoho z tech dvou zasobniku, kdyz je zaver v zadni poloze a zasobnik vypustim, dojde ihned ke shození zaveru.
O cem to muze svedcit?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#15 » sob 1. úno 2014, 19:51

Podle tohoto popisu to vypadá na záchyt, buď ho málo přizvedne podavač zásobníku a nebo má ojetý (nebo špatný úhel) ozub kterým zabírá o závěr. Tohle po netu neposoudíme.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů