Pistole vz. 82

frigo70

Příspěvek#16 » stř 22. úno 2017, 17:27

Z 82 jsem za dvacet let služby odstřílel možná 20 tisíc ran a jednoznačně tvrdím, že mezi náboji jsou obrovské rozdíly. Nejlépe jdou z pi. 82 náboje vz. 82. Proti nim FMJ nikdy nechodily tak dobře. Asi ten polygon hraje hodně velkou roli. Na 25 metrů se dal celkem často udržet devítkovej kruh na mezinárodním. S FMJ od SB(nezalakovaný střely červeným lakem) tak osmičkovej kruh a origo ruský náboje a starý SB(zalakovaný) katastrofa. Člověk byl rád že to udržel v černým. Jinak ta pistole mě bavila a s nostalgijí na ní vzpomínám. Jen malé upřesnění. Na 20 000 ran jsem spotřeboval 4 slovy čtyři pistole :D

Machead

Příspěvek#17 » stř 22. úno 2017, 22:09

Ano, zivotnost CZ 82 je tak 5000 vystrelov, skor ale 4000. Akurat minuly vikend znamemu prdla policajna 82, hlaven, tiez tak po 4000 vystrelov. Uz asi 3. v poradi. Kedze ich este na pol. zbore maju zopar vyradenych a este stale mu niekto z kolegov nosi strelivo, neriesi to, ma zadarmo dobry trening na IPSC. A ja sa sem tam tiez rad pridam :)

Pruser je potom tie makarovy triedit a vyhadzovat z luger nabojnic na prebijanie...

jack-3d

Příspěvek#18 » čtv 23. úno 2017, 15:26

jarusss píše:dal jsem do 82 maďarský cipovaný od ZS za 5,5 co normálně střílim z PM a po celym terči. potom vz 82 a všechno ve středu. Je to těma nábojema, nebo z 82ky nejde s FMJ nastřílet pořádně?

Mohu potvrdit, ty maďaří lítaj jak chtějí a když místo nich nasadím nová SBčka, tak je soustřel mnohem lepší. vz82ky nevím kde koupit, takže s nima jsem ještě nestřílel.

Pepe65

Příspěvek#19 » čtv 8. lis 2018, 20:46

Prosím o názor: cena 11.000,- za
http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/34 ... ole-cz-82/
...mně se to zdá trochu moc...

Střelec

Příspěvek#20 » čtv 8. lis 2018, 21:33

Vždyť ten střep je bezne v inzercích za polovic...

Indian

Příspěvek#21 » pát 9. lis 2018, 12:18

11 000,- za CZ82 je opravdu hoodně moc. Ledaže by byla s podpisem a osobním věnováním soudruha Brežněva, Husáka a Biľaka dohromady.

mrkev

Příspěvek#22 » pát 9. lis 2018, 17:27

Na druhou stranu - pokud je opravdu ve stavu nové (a podle fotek je to docela leštěnka), kupec by se najít mohl. Já jsem tuto hračku (resp. CZ83 v 9M s polygonálním vývrtem) koupil za dva tisíce a nejméně tak šest dalších do ní nastrkal, aby aspoň trochu fungovala a stejně je to pořád ošoupaná otlučená nepříliš spolehlivá chudinka. Kdybych cítil nutkavou potřebu koupit tuto Čezetu dnes, vážně bych nad takovou nabídkou uvažoval.

rumburak18

Příspěvek#23 » pát 9. lis 2018, 18:46

Vypadá opravdu pěkně, pokud to potvrdí osobní dojem a zevrubná prohlídka (fotky jsou pořád jen fotky), tak proč ne. Když by např. někdo prodával cz70 v luxus stavu, asi bych i já za to ty prachy dal :) 82/83 jsou z mého subjetivního pohledu hrozně ošklivé.

Igrlik

Příspěvek#24 » pát 9. lis 2018, 19:16

Mne to pripadá ako keď cigáni predávali starú kobylu - zuby vyčistili šmirgeľpapierom, prešedivelú srsť zafarbili tmavým prelivom, naolejovali aby sa leskla a do papule naliali deco pálenky aby bola bujná!
:lol:
(za túto dať viac ako 4500,- Kč by bol hriech :evil: )

OtravnyPomeranc

Příspěvek#25 » pát 9. lis 2018, 21:13

Igrlik: Hej presne tak, souhlasim s tebou :)

All : Nechapu, ze tady nekdo nad tak predrazenou pistoli, vubec dokaze vazne uvazovat !?!
PROBUDTE SE !!! Stary kver se da nacernit uplne snadno a za par stovek, zbran potom vypada jako ulozenka. Takze bych tomu veril 50/50 ze to nebude jinak. A i kdyby se vazne jednalo o nestrilenou ulozenku, tak takovou cenu nema ani zdaleka. Leda ze by k tomu prihodil nekdo veeelikou krabici naboju :-D

jarusss

Příspěvek#26 » čtv 27. pro 2018, 21:57

Zdar pánové. Ja se po dlouhe dobe a smnohem vice zkušenostmi ozyvam. Z cz 82 cca 3500 ran. Koupil jsem ji za 8litru s 3 zásobníky a klinsky strenky. Jedna uz praskla. Strilim naboje vz 82 madary/bxn. Po 1500 ranach jsem se asi naucil strilet, a s bxn nejhorší 8 na 25m. Jinak vsechno 9,10. S madary vz 82 i 6,7. Pistole ma od puvodniho majitele ladenou spoust, a byla prakticky nova. Ted uz jsou videt v laufu stiny na polygonu, ale presnost stejná. Zavady celkem asi 6 selhacu, ale za to nemuze pistole. Mam i PM.hezka pistolka na noseni, ale ty miridla.... ja proste tu minimusku v tom minizarezu hledi nevidim. Kdo ma oci jako ostriz snad, ale ja hlavne v podzemni strelnici kde je sero nevidim nic. 82ka ma velky relativne moderni miridla. Spolehlivost obe pistole 100% zatim.82ka je proste o 30 let.modernejsi pistole, a je to znat. Zda se mi trosju slozita, ale moje funguje perfektně.

Zpět na