Duralová SA spoušť



rehak88
Příspěvky: 15

Příspěvek#1 » stř 12. lis 2014, 17:18

Může mi někdo poradit zda se dá tahle spoušť použít u CZ 75 omega a předělat ji tak na SA?

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1012

Příspěvek#2 » stř 12. lis 2014, 18:53

Nevím jestli tě správně chápu :?: ale pouze výměnou spouště nedosáhneš SA. Musíš samozřejmě vyměnit celý spoušťový mechanizmus. Jestli to jde vyměnit u ČíZi která byla původně Omega nevím (?), záleží na tom jestli jsou v rámu díry na stejném místě jako u klasické CZ 75 (ale asi to půjde)



rehak88
Příspěvky: 15

Příspěvek#3 » stř 12. lis 2014, 19:06

Aha takže je to složitější. A co všechno by se teda muselo vyměnit?

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1012

Příspěvek#4 » stř 12. lis 2014, 19:21

Spoušť
Kohoutek
Táhlo spouště je tuším stejné (ale nejsem si jistý)
jestli tam máš tu omegu tak musí ven a příjde tam celá ta klec/domeček nebo jak se to jmenuje, což je: vyhazovač, záchyt kohoutku, pružina záchytu kohoutku, čep záchytu kohoutku (je možné že některé s těchto věcí jsou u Omegy shodné ale fakt nevím, Omegu jsem ještě nekuchal)
Dále pak asi přerušovač (?)
na SA bude i lepší nějaká ta slabší bicí pružina.

Ale asi nejlepší bude aby ti to udělal nějaký puškař.
+ páčky pojistek

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1012

Příspěvek#5 » stř 12. lis 2014, 19:33

Tak teď koukám na rozkres omega že táhlo je úplně jiný :roll: a vůbec je to takový nějaký prapodivný oproti klasický CZ 75. No a tak mě napadá jestli to má vůbec hlavu a patu to celý překopávat :?



rehak88
Příspěvky: 15

Příspěvek#6 » stř 12. lis 2014, 20:36

No jak to tak čtu tak nemá.Ještě mě zajmá kdybych chtěl vyměnit jen spoušť za jinou, tahle by tam šla?

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1012

Příspěvek#7 » čtv 13. lis 2014, 06:42

No nevím nevím. Ono by to tam asi šlo ale otázka je jak by to fungovalo, jestli by šlo střílet i v DA, nebo jestli by to nefungovalo vůbec.
V neděli jedu na LOS do Žalan a ve squadu se mnou budou střílet dva střelci kteří mají CZ 75 Shadow předělaný na SA. Když na to vzpomenu tak se jich zeptám jak moc to bylo finančně náročné.



rehak88
Příspěvky: 15

Příspěvek#8 » čtv 13. lis 2014, 08:45

Tak děkuju za celkové objasnění. A kdyby sis náhodou vzpomněl tak dej vědět.



Roman_2
Příspěvky: 12

Příspěvek#9 » pát 14. lis 2014, 12:13

U klasické CZ 75 se konverze z SA/DA provede výměnou spouště a kohoutu.Ze spoušťového systému se vypustí tkzv. přerušovač (jde o páčku,která napíná kohout v DA režimu).SA kohout pak postrádá centrální drážku pro "přerušovač" a otvor pro jeho čep.S kohoutem je vhodné vyměnit i záchyt kohoutu.Omega systém je zcela odlišný a díly nejsou kompatibilní s klasikou.Zda lze konvertovat omegu na SA by asi nejlépe zodpověděli v CZUB.



rehak88
Příspěvky: 15

Příspěvek#10 » pát 14. lis 2014, 16:19

Tak z Brodu mi odpověděli že nejde. Tak to mám smůlu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 67 hostů