Výměna hledí

Uživatelský avatar
Farock
Příspěvky: 189

Příspěvek#1 » sob 24. led 2015, 20:00

Zdravím,tak nějak jsem prošel youtube fóra zabývající se zbraněmi ale nikde jsem až úplně toto téma nenašel.Chtěl bych vyměnit klasická mířidla za tritiová.Vím že Muška ve předu má zajišťovací kolík ale jak je to v zadu na závěru u hledí?Stačí ho jen ze strany vyklepnout a ono vyskočí?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#2 » sob 24. led 2015, 22:08

1) jaká zbraň
2) jaká miřidla
3) originál nebo nějaké úpravy
.
.
.
.
7) nech to na puškaře

Uživatelský avatar
Farock
Příspěvky: 189

Příspěvek#3 » sob 24. led 2015, 22:41

Ja zapomněl pardon,CZ 75 B vše originál.No jestli je někde poblíž Roudnice nad Labem puškař klidně bych to na něm nechal.

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#4 » ned 25. led 2015, 17:58


Uživatelský avatar
Farock
Příspěvky: 189

Příspěvek#5 » ned 25. led 2015, 19:17

Tak to já taky našel ale co mě asi odradilo od bližšího kontaktu bylo asi toto
"výroba pažeb, znehodnocování a ničení zbraní, poradenství. Jan. Brabec - UMZAKO, Ročov čp. 116, 439. 67. Tel.: 605 910 379."
Jinak nejspíše využiji služeb "Puškařství Novotný" tak nějak si potrpím na kvalitu a nechce se mi to dávat někomu kdo to bude dělat doma v kuchyni na stole.
http://www.puskarstvinovotny.cz/novotny_eshop/eshop/18-1-Servis

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4535

Příspěvek#6 » ned 25. led 2015, 20:05

zeptej se v prodejně kolem sebe. většinou každý prodejce o někom ví s kým spolupracuje - taky občas potřebuje služby ;)

Uživatelský avatar
Farock
Příspěvky: 189

Příspěvek#7 » čtv 12. úno 2015, 16:02

Jak je to se zbraněmi když to příslušný zbrojíř neudělá na počkání můžu mu tam tu zbraň nechat? Řekl bych že když se s tím živí tak ano ale nejsem si zcela jist. Tak jak to je?



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#8 » čtv 12. úno 2015, 18:11

Zrovna u CZ 75 B, jsem měl s tím problém. Dělal to puškař již v penzi, kamarád, doma na koleni a říkal, že to byl pěknej voprus, zničil si svoje pilníky, o kterých si myslel, jak jsou kvalitní !Ale hledí sedí náramně.
V dílně to dělají na fréze a asi to mají za chvíli, výsledek je super. Novotný v Praze 7 je dobrej.
Sám se do toho opravdu nepouštěj, pokud nechceš zničit celý závěr.
Moje rada.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4535

Příspěvek#9 » čtv 12. úno 2015, 18:48

puškař se zbrojní licencí má přístup do CRZ a může si zbraň převést na svoji evidenční knihu stejně jako to dřív mohl zapsat do knihy papírové, tobě vystaví potvrzení o převzetí a ponechání zbraně po dobu než ji opraví je zcela legální

Uživatelský avatar
Farock
Příspěvky: 189

Příspěvek#10 » čtv 12. úno 2015, 19:14

No byl jsem u puškaře v Libochovicích kde mi k tomu docela dost řekl a že to není prdel dát na cz tritia jen ntak.Měřilo se a volalo se do zbrojovky jestli mají ve stejné výšce tritia co já mám hledí,chvilku to trvalo cca 20 min pak volali nazpět že ano. Byl právě v CZUB a viděl jak to dělají s muškou a hledím. Nahodí na to mušku podle laseru kterým to zaměřuji.Pak si právě vyžádal můj zbrojní průkaz,průkaz zbraně něco natukal do pc pak mi vyjel rádoby něco jako účtenku s objednávkou a cenou a pistoli že by si tam nechal,abych ji tam nemusel vozit a pak si pro ní jet pokud mi to prý nevadí.No zprvu jsem byl právě zaskočen,nechat někomu zbraň :-).

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4535

Příspěvek#11 » čtv 12. úno 2015, 19:26

pokud má zbrojní licenci, je to stejné jako když dáš třeba prodejci zbraň do úschovy nebo do komise...... a přesně tyhle doklady k tomu potřebuje - ZP a PZ, aby si ji mohl zapsat na svoji evidenční knihu (licenci by ti určitě na požádání ukázal)

Uživatelský avatar
Farock
Příspěvky: 189

Příspěvek#12 » čtv 12. úno 2015, 20:19

Tak to jo,měl jsem trochu strach z toho.



Jenyk
Příspěvky: 35

Příspěvek#13 » pát 13. úno 2015, 19:47

Mně to na CZ dělali v Leiku v Plzni a naprostá spokojenost.

Uživatelský avatar
Farock
Příspěvky: 189

Příspěvek#14 » pát 13. úno 2015, 22:51

A jak střílí ? trefíš kam míříš? nezanáší?

Uživatelský avatar
Michalll
Příspěvky: 81

Příspěvek#15 » ned 22. úno 2015, 14:20

Dobrá, když pominu to, že si najdeš puškaře, tak ... normálně jsem si hledí vyměnil sám, objednal jsem si stavitelné od Zendla. Vyšrouboval jsem ten červík v hledí, vyťuknul ho přes dřevo do boku, nasadil nové, našrouboval červík a hotovo. Na střelnici jsem si to nastřelil, nastavil, hotovo. Nevidím na tom nic hrozného pro trochu manuálně zručného chlapa ...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Mysak_PB a 1 host