CZ 75



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#61 » čtv 13. lis 2014, 10:30

To bezesporu. Proto jsem psal, že pokud jde čistě o zrušení funkce záchytu závěru, preferoval bych úpravu stávající páky a v případě nového kolíku kolík s nějakou funkční hlavou.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#62 » čtv 13. lis 2014, 10:36

Jen připomínám že zbraň u které je vypoušteč závěru nahrazen zendlovým kolíkem, ztrací možnost
startovat v Ipsc divizi production. Na klubovkach to je asi šumák, ale na velkych závodech je střelec při zjištění automaticky zařazen do divize open.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#63 » čtv 13. lis 2014, 10:38

Tak toto asi nemá cenu řešit u klasické CZ 75B, s kterou se asi na vyšších soutěžích jak Lvl I moc nestřílí. Toto je pouze moje doměnka. Sám bych si rád nějakou klubovku nebo právě závod Lvl I zkusil, pokud někdy bude možnosti. Ale jako nouzová náhrada je kolík asi lepší, než nemít nic :-)



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#64 » pát 14. lis 2014, 00:16

No, tak dobré vysvětlení, když si vezmu, jak rám s tou dírou, která zbyde po originálu po zasunutí záchytu od Zendla vypadá, raději, alespoň já zavítám do podnikovky a upustím cca 700 Kč za originál !
Nebo nemám pravdu ?
Cca před 15 lety se dal sehnat, jako tunning, prodloužený závěr, klasický za cca 100 Kč, nechápu, když to tenkrát šlo, proč to dnes nemá někdo v nabídce ?
Bohužel jsem tenkrát tento díl nezakoupil, bůhví proč ?
Máte někdo s tímto prodlouženým záchytem někdo zkušenosti, nabízelo se to v časopisu Střelecká Revue.



Roman_2
Příspěvky: 12

Příspěvek#65 » pát 14. lis 2014, 12:25

V souvislosti s výměnou záchytu závěru za čep mne napadá,zda je to šetrné pro zbraň.Jelikož závěr nezůstává ve střelecké pohotovosti,pak po každém vyprázdnění zásobníku musí zákonitě narazit čelo závěru na komoru,aniž by to bylo bržděno dnem nábojnice.Pokud se tak děje občas,pak to pistoli asi neuškodí, ale pokud k tomu dochází pravidelně?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#66 » pát 14. lis 2014, 12:49

Nabojnice v komoře nic nebrzdí.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#67 » pát 14. lis 2014, 12:52

Spíš může brzdit závěr náboj nabíjený ze zásobníku. Ale nejsem si jist, jak velký tohle může mít vliv. Jde o vývodky, pero v zásobníku, množství nábojů...



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#68 » pát 14. lis 2014, 13:59

sided píše:Nabojnice v komoře nic nebrzdí.

Roman_2 zřejmě myslel spíš to, že nedojde k nárazu ocel na ocel, ale ocel na mosaz (závěr se opře o dno nábojnice v komoře). Jestli k tomu dochází, nebo jestli je mezi dnem nábojnice a závěrem vždy nějaká pidimezera nevím.

Viz obrázek (žlutě).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#69 » pát 14. lis 2014, 14:06

Pokud by závěr zůstal opřený o dno nábojnice, nedojel by do zcela přední polohy a nedošlo by k dokonalému uzamčení. Zřejmě by byl i rozpojen spoušťák, ale to už je asi o setinách milimetru.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#70 » pát 14. lis 2014, 14:11

Došlo mi co myslel, patrona nečumí dozadu z komory. Závěr dosedá na čelo komory a zároveň do uzamčení. U dynamických závěrů jenom na čelo komory. Je tam nějaké přibrždění cestou při nabírání náboje ze zásobníku jak psal Carloss ale to je tak proměnné že se s ním nedá počítat. Patrona musí sedět v komoře trošku "utopená" (minimální a maximální vůle je jeden z rozměrů které stanoví CIP" ).



Roman_2
Příspěvky: 12

Příspěvek#71 » pát 14. lis 2014, 19:04

Přesně tak jsem to myslel,asi jsem se špatně vyjádřil.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#72 » pát 14. lis 2014, 23:49

No, pan Zendl je určitě dost dobrý puškař, aby věděl, jestli je jeho náhradní záchyt ten pravý náhradní díl, myslím, že ví co dělá.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#73 » stř 10. pro 2014, 23:27

CZ-75 D compact. Pri suseni praskla pruzinka co vraci spoust do predni polohy. Celkem mela kolem 3500 cyklu za sebou. Kouzelne :-/



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#74 » čtv 11. pro 2014, 00:41

Pruzinky jsou nejvetsi ubohost CZ... Praskaji jako na bezícím pásu...:-( Ani nespočítám kolikrat mi co prasklo, ale jsou to desitky kusu. Většinu jich mám už nahrazeno pružinami Wolf màm klid.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#75 » pát 12. pro 2014, 23:36

Mám CZ 75 B, r.v. 1994 , nevím opravdu kolik mám vystřeleno, ale mnoho, a nic zatím neprasklo, ani záchyt závěru. 15 000 ran ale asi nemám, mám víc, fakt nevím.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů