CZ 75



Carloss
Příspěvky: 2940

Příspěvek#46 » stř 12. lis 2014, 09:33

Na svý CZ85 jsem to musel dát puškaři. Mmám starší verzi, kde pravá páka záchytu je z tenčího matroše. Nová páka byla silnější, tak puškař musel zvětšit dírku v rámu.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#47 » stř 12. lis 2014, 09:37

Takže jistější bude jít asi do CZ 75, kde případně odpadají problémy s pravou páčkou záchytu. Teď už teda jen čekat, až bude čas a pak vybírat, díky.

Uživatelský avatar
LRRTM1
Příspěvky: 175

Příspěvek#48 » stř 12. lis 2014, 09:40

Ani u CZ 85 to není tragédie. Jen čep záchytu je na pravé straně tenčí, aby se vešel do pravé páky. Ale když tu páku vyndáš, tak tam bude pasovat záchyt z CZ75. Vše zmáknutelné s malým šroubovákem.



Carloss
Příspěvky: 2940

Příspěvek#49 » stř 12. lis 2014, 09:49

Omyl! Na CZ85 je pravý s dírou, do které zapadá levý, který je delší, než na CZ75!! Pravý má navíc prořez na pero, které pak dosedá do zářezu v levém a drží to tak celé pohromadě. Mohu předvést.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#50 » stř 12. lis 2014, 10:34

Albert píše:Není to nic složitého. Pouze se vymění a jede se na novo. Já pro tyto účely vozím sebou čep od Zendla který stojí 200Kč. Můj Shadow má teď za sebou +/- 30 tisíc a záchyt mám stále původní. Asi patřím k těm šťastnějším a měl jsem kliku na pistoli která zrovna tímto neduhem netrpí...

Předpokládám že máš na mysli toto
http://www.zendl.cz/index.php/produscts/doplnkycz/63-epcz75
když to porovnám s origo záchytem
http://shop.czub.cz/zachyt-zaveru-pro-cz-75-b-raze-9-mm-luger/d-70304/
tak mi tam na první pohled chybí páčka záchytu. Jak to teda funguje?
To je jako nějaká nouzová náhrada na rychlou výměnu, kdy je po té zbraň schopná střelby, ale s vyřazenou funkcí záchytu závěru?

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1012

Příspěvek#51 » stř 12. lis 2014, 10:41

Přesně tak, střelecká pohotovost je mimo funkci, po posledním náboji nezůstane závěr vzadu.

a propo: páčka záchytu je tam beztak na hovno :-D , když jsem zvyklý manipulovat se závěrem růčo ;-)

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#52 » stř 12. lis 2014, 11:44

Taky přemýšlím, že po nákupu nahradím standartní záchyt čepem od Zendla. Na mířenku, pro kterou ji chci převážně na mířenku, tam je jedno, že závěr nezůstane vzadu. A při něčem akčnějším to aspoň trochu trénuje schopnost člověka reagovat na závady.

Uživatelský avatar
LRRTM1
Příspěvky: 175

Příspěvek#53 » stř 12. lis 2014, 12:10

Já tu informaci mám od puškaře. Řekl mi, že pravá páka se dá vyndat a pak tam pasuje záchyt i z CZ75. Jak jsem na to koukal, tak vyndání pravé páky je akce na pár vteřin. Ale nedělal jsem to. Objednal jsem záchyt na CZ85, protože stojí stejný peníz.
Ale mluvím o novější CZ s hranatým lučíkem.



Carloss
Příspěvky: 2940

Příspěvek#54 » stř 12. lis 2014, 12:26

Tak to Tě mystifikoval. Já tu pistoli mám před sebou... A řešil jsem to. Takže do CZ85 levý záchyt z CZ75 nejde, přesněji ho tam vrazíš, ale na pravý straně bude hooodně kloktat a to není dobré. Obráceně levý záchyt z CZ85 do CZ75 jde bez problémů, jen bude na pravý straně více čučet (cca o půl mm(?)). Což může mít pozitivní vliv na demontáž, ovšem zase se to může někde zachytávat v pouzdře...

Jinak vyndání pr. páky je opravdu jen na půl vteřiny... Pootočit a vyndat... Zpátky se dává hůř, ptz je potřeba nadzvednout perko.

Uživatelský avatar
LRRTM1
Příspěvky: 175

Příspěvek#55 » stř 12. lis 2014, 12:49

OK, tak to díky za info. Ještě štěstí, že jsem nepodlehl a nenechal se ukecat na záchyt z CZ75, který byl skladem :(



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#56 » čtv 13. lis 2014, 00:26

Vlastním také CZ 75 B, záchyt mám stále původní, kolik mám vystřeleno fakt nevím, asi mnoho.
Ten záchyt od Zendla se mně také líbí, jen nevím, jak se vlastně vyndavá, to se do toho musí nějakým vyrážečem klepnout ?
Díky za za radu.



Carloss
Příspěvky: 2940

Příspěvek#57 » čtv 13. lis 2014, 00:30

Jestli myslíš ten kolík, tak tam asi je jen zasunutý místo záchytu. Demontáž stejná, jako při demontáži záchytu... No.. když na to tak koukám, asi by to chtělo domyslet aby se s tím manipulovalo nějak líp. Třebo formou páky, nebo nějakou hlavičkou... Navíc v rámu zůstane díra jak brno po vlastním záchytu, která je běžně zakrytá pákou.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#58 » čtv 13. lis 2014, 00:36

No esteticky to opravdu nevypadá moc hezky, ale jestli to nepřečuhuje ven, tak to není v podstatě za co vytáhnout.
Snad nám někdo poradí.



Carloss
Příspěvky: 2940

Příspěvek#59 » čtv 13. lis 2014, 07:58

Vytáhnout? Já když zatlačím, nebo klepnu do kolíčku z pravé strany, tak má zháchyt vyskočí sám. K zatlačení stačí prst, to někdy kapku tlačí, ale výrobce zbraně to (v manuálu) dělá dnem zásobníku. ;-)



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#60 » čtv 13. lis 2014, 10:25

Jj, dělá se to zásobníkem, ale také mně na to stačí prsty a vytáhnout, akorát se to s klasickým záchytem určitě lépe vytáhne.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů