CZ83 - zásobník s botkou?



crossman
Příspěvky: 46

Příspěvek#16 » sob 3. říj 2015, 18:41

Ano, jenže tyto botky maji celkove trochu jiný tvar, jak zahnutí toho plechu, které tvoří drážku pro zásobník, tak síla plechu, plus ještě překrytí zahnutých okrajů gumou. Takže pouhé zbroušení stačit nebude. stačí se na to podívat a porovnat, pokud nemáte, tak vám to zkusím zase nafotit....



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#17 » sob 3. říj 2015, 18:48

To máš pravdu. Dalším problémem může být délka drážky v tý botce. Něco podobného sem řešil na zásobníku pro CZ75. Chtěl jsem tyhle botky dát na zásobník mecgar. Ono by to dodělat šlo, ale nakonec jsem skončil u původních plastových mecgar. No... a nakonec by možná stálo tedy za to zkusit nasadit na to botku mecgar +2 ;-)

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#18 » sob 3. říj 2015, 19:00

Já právě jen teoretizuju, ale když bys sem dal fotky, tak se rád podívám :)

Uživatelský avatar
tormans
Příspěvky: 56

Příspěvek#19 » ned 4. říj 2015, 04:39

crossman píše:Ano, jenže tyto botky maji celkove trochu jiný tvar, jak zahnutí toho plechu, které tvoří drážku pro zásobník, tak síla plechu, plus ještě překrytí zahnutých okrajů gumou. Takže pouhé zbroušení stačit nebude. stačí se na to podívat a porovnat, pokud nemáte, tak vám to zkusím zase nafotit....

Jo, začínám tomu rozumět. Mohl bys, prosím, udělat fotku s botkou v pohledu "zezadu v ose", aby bylo vidět v detailu to účko, kterým botka drží na zásobníku a guma kolem?



crossman
Příspěvky: 46

Příspěvek#20 » ned 4. říj 2015, 09:46

Tak tady jsem to nafotil, myslím, že je to vidět dobře. Doufám, že teď to bude jasnější:-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#21 » ned 4. říj 2015, 12:25

Jasný, už tomu rozumím, dík!



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#22 » ned 4. říj 2015, 14:29

Takže bude opravdu nejlepší vybrousit o cca. 0,7 mm ten otvor pro záchyt. O víkendu budu v Praze, tak si dvě botky koupím a zkusím to napáchat.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#23 » ned 4. říj 2015, 16:30

Nebo sklepnout to zahnutí plechu v botce a sbrousit.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#24 » ned 4. říj 2015, 16:44

Ještě bych to možná předtím zkusil vyvložkovat (podložit) kusem plechu vhodné tloušťky. Takle se to blbě radí, to by musel mít člověk na stole. Ale určitě si s tím poradíš, jako si s tím poradil crossman.

Uživatelský avatar
tormans
Příspěvky: 56

Příspěvek#25 » pon 5. říj 2015, 04:49

Brilantní fotky. Dobrá práce, chlape :) Dalších slov mi netřeba, lze přistoupit k činům. Dneska jedu do caput regni, tak snad budu mít zábavu na večer. Ještě jednou díky za nápad a tip.

Uživatelský avatar
tormans
Příspěvky: 56

Příspěvek#26 » úte 6. říj 2015, 15:53

botka.jpg
Je tam :) Žádná úprava v podstatě ani nebyla nutná, zásabník se aretoval už při trochu důraznějším doražení do šachty, takže jsem pro klid duše jenom lehounce přelíznul horní hranu okénka. Díky autorovi tohohle nápadu, zbraň jednak prokoukla, jednak má mnohem příjemnější úchop.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



ravo001
Příspěvky: 162

Příspěvek#27 » úte 6. říj 2015, 21:46

Super práce, musím uznat že se mi to na té 83jce líbí. Osobně bych upravoval spíš botku než díru pro záchyt...kdyžtak se naučit víc to tam dorazit.

Teď budu možná trošku OT, ale taky si nedokážu už představit, že bych měl zásobníky na své CZ75 bez gumových botek. Mám docela velkou pracku, takže v kombinaci gumové botky s gripem Houge to má pro mě naprosto ideální grip (a navíc se mi to i líbí...ale jak se říká 1000 lidí, 1000 chutí..)

IMG_20150109-2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
tormans
Příspěvky: 56

Příspěvek#28 » stř 7. říj 2015, 03:26

Ona ta botka není tvarově nijak přesný díl, vypadá to, že guma je kolem toho plechového účka navulkanizovaná "jak to (v mezích tolerance) vyšlo". Moc materiálu na horní straně botky není, rozhodně ne na pilník a za pokojové teploty. Asi by se to dalo vymrazit třeba suchým ledem a přetáhnout to s vysokými otáčkami na frézce, ale ono to asi ani není nutné. Může to být příznivá shoda tolerancí - asi jen pro zajímavost zkusím ještě nějakou botku sehnat a oměřit pro porovnání. Pokud byste někdo měl, změřte mi, prosím, výšku gumy nad kolejničkou vepředu a vzadu, šířku rozevření záhubu na kolejničce a celkovou výšku botky vepředu a vzadu v ose.



crossman
Příspěvky: 46

Příspěvek#29 » čtv 8. říj 2015, 06:44

Tormans - dobrá práce ;-) Máš 7,65 br nebo jinou verzi cz83 ?



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#30 » pát 9. říj 2015, 05:41

Již před pár lety jsem na netu koukal na fotku 83 s botkou a říkal si sakra kde ji sehnat, nic takového ani google nedokázal.
Takže díky za vlákno už ji mám taky a nic jsem nemusel upravovat. A proto že jsem moc spokojený a zbrani to nejen sluší, ale je to zároveň velmi praktické tak budu dokupovat ještě 2 kousky. Rezervní zásobník 83 dostane botku také a ta další půjde na rezervní zásobník 75-ky, na hlavním už je plastová. Přikládám jednu večerní ne moc kvalitní fotku, ale lepší jsem nestihl udělat. Ještě jednou díky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů