CZ83 - zásobník s botkou?

Uživatelský avatar
tormans
Příspěvky: 56

Příspěvek#1 » stř 23. zář 2015, 11:18

Otázka na majitele či znalce třiaosmdesátek - dá se někde pořídit zásobník s výraznější botkou? Z Bersy jsem si nějak na podobný navyknul a docela mi chybí... ono by to asi šlo vytisknout na 3D tiskárně, ale radši bych (vinou své lenosti) koupil hotový :)



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » čtv 24. zář 2015, 06:29

Také se připojuji k dotazu, na prvních kusech byla botka vidět, ale jakoby se po zásobnicích s botkou slehla zem...



crossman
Příspěvky: 46

Příspěvek#3 » čtv 24. zář 2015, 08:01

tormans, Linux: nevím, jak myslíte s "výraznější botkou" - pokud je to srovnání s klasickou kovovou, pak výraznější botka je gumová. Já osobně mám původní kovové botky nahrazené gumovými z CZ 75 .
Originál v prodejně se prodávají za cca 250Kč/ks , já kupoval starší za 100Kč/ks :-) Musím říct, že původní ploché kovové bych už zpátky nedal, ale neobešlo se to bez úpravy zásobníku, konkrétně výřezu pro záchyt zásobníku.



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » čtv 24. zář 2015, 08:59

Takže zásobník nedosedl úplně a musel jsi zvětšit otvor pro záchyt? Jak je na tom potom podávání? Přece jen je zásobník trochu níže...

Uživatelský avatar
tormans
Příspěvky: 56

Příspěvek#5 » čtv 24. zář 2015, 09:10

Mohl bys to, crossmane, prosím vyfotit? Tohle řešení asi vychází co do vynaloženého úsilí jako nejlepší :)



crossman
Příspěvky: 46

Příspěvek#6 » čtv 1. říj 2015, 06:27

Linux: Ano, přesně tak, podávání je v pořádku bez problémů a to i u zásobníku, kde jsem to upiloval trošku více :-) Je třeba si dávat pozor, jedná se o upilování asi o 1 mm, možná trochu víc nebo míň, už nevím, ale ideální je si to vždycky připasovat, dokud nezacvakne ;-)

tormans: pokusím se nafotit, moc velká práce s tím není, pokud má člověk doma ideální velikost pilníku, jinou metodu jsem nezkoušel... ale musím říct, že ocel, ze kterého jsou zásobníky, je dost tvrdá. Ale vizuální efekt a úchop za to opravdu stojí :-)



crossman
Příspěvky: 46

Příspěvek#7 » pát 2. říj 2015, 19:51

CZ83 s upravenými zásobníky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
tormans
Příspěvky: 56

Příspěvek#8 » sob 3. říj 2015, 03:27

Pefektní, crossmane, díky moc. Do toho půjdu. Počítám, že na první přiblížení má smysl odebrat z horní hrany okénka nějakých osm desetinek milimetru?

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#9 » sob 3. říj 2015, 05:55

Chtěl jsem se zeptat - nestálo by za pokus slíznout na brusce o ten milimetr horní hranu té botky? Při této úpravě okénka záchytu zásobníku logicky poklesne zásobník a zvětší se tak ůhel nabíjeného náboje vůči komoře u zbraně, která (jak jsem četl) mívá už tak celkem často problém s nabíjením střel tvaru komolého kužele...? Jen nápad, já bych tomu nejspíš dal přednost před nevratnými změnami na zásobnících.
Jinak se mi to strašně líbí, vzhledově jí to hodně prospělo!

Uživatelský avatar
tormans
Příspěvky: 56

Příspěvek#10 » sob 3. říj 2015, 06:53

Jen pro ověření - bavíme se o téhle botce, že ano?
http://www.gunner.cz/cs/p-1687-dno-zasobniku-pryzove-pro-cz-75-b-85-b/?cat=42
Obrázek
Tam by asi horní hrana olíznout šla...



crossman
Příspěvky: 46

Příspěvek#11 » sob 3. říj 2015, 15:02

Ted nevim jestli to bylo pro 75 nebo 75 compact - myslím, že mezi nimi není rozdíl jistý si teď nejsem. Může být 0,8mm přibrat můžeš vždycky, ale zpátky už to nejde :-)
Ubrat botku - Asi by to šlo i tímto způsobem a ano úprava zásobníku je nevratná, zatím mám vystříleno s těmito zásobníky a většinu s tím více ubraným, přes tři tisíce nábojů a zatím nebyl problém. Já sem to až tak neřešil, protože originalní zpátky dávat nebudu, pro prodej si myslím, že taky kupující vezme i s botkama. Navíc botka je zešikmená a to se mi nechtělo ubírat tak aby to pasovalo a taky nevím jak se ten gumový materiál chová prři broušení... Ale za pokus nic nedáš :-) max novou botku, která je levnější než nový zásobník :-)



crossman
Příspěvky: 46

Příspěvek#12 » sob 3. říj 2015, 15:14

Děkuji za dobré reakce ;-)

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#13 » sob 3. říj 2015, 17:24

Já myslel tu horní hranu, ta co je na té fotce od tormanse vidět...jestli dobře koukám, tak kvůli té to nede dorazit? A ta vypadá jako rovná, aspoň na té fotce. Vycházím z toho, že dřív místo ní byl rovný plech.
Jinak jak by se chovala ta guma při broušení netuším, možná by stálo za zkoušku jí dát před tím do mrazáku a pak rychle na brusce slíznout.Otřepy pak očistit jemným smirkem.
Případně by šlo jí napřesno ubrat frézou, ale chtělo by to rovnou dvě botky a stáhnou je šroubem s nízkou hlavou spodkama proti sobě, aby tvořily rovinu.



crossman
Příspěvky: 46

Příspěvek#14 » sob 3. říj 2015, 18:22

Aha, taky sem si to myslel, ale obávám se, že to by ti nepomohlo, pokud by jsi ubral ten kov, tak by jsi docilil jen toho, že budeš mít větší prostor mezi drážkama botky, do kterých zasouváš ty plochy na spodku zásobníku, v lepším případě jen větší vůle a v tom horším by ti poklesl zásobník už i v botce a musel bys otvor záchytu zásobníku ubrat ještě více. Jen aby bylo jasno, na zásobníku se upravuje horní strana otvoru pro záchyt zásobníku tzn. co ubrousíš ve spodku, o tolik budeš muset ubrousit ten otvor ještě navíc. Možná špatně chápu nevím.



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#15 » sob 3. říj 2015, 18:30

Myslím, že to chápeš špatně... Síla toho plechu na botce, ta strana, co dosedá na zbraň právě nedovolí zásobníku dorazit až na záchyt zásobníku. Proto jsi musel přibrousit otvor pro záchyt zásobníku s vrchu. Ve výsledku je zásobník o nějakou desetinku níž, což by skutečně mohlo dělat pak potíže s podáváním.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů