CZ P-07

Uživatelský avatar
Pablo.gs
Příspěvky: 346

Příspěvek#346 » sob 20. led 2018, 18:47

Nic neprodávej a jak píše jantar. Nejdřív to pujč někomu jinému, nebo si to zkus nastřelit na stolici (s oporou). Pokud bude dobrý soustřel, chce to trénovat. P07 střílí dobře, na 25m se v pohodě udržím v černým a to nejsem žádnej střelec.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 1142

Příspěvek#347 » sob 20. led 2018, 19:32

Zkus poladit úchop a spouštění. Až vyladíš soustřel, tak začni řešit kde to je. Na miřidla bych sahal až opravdu naposled.

Ještě je možné, že Ti zbraň prostě nesedne. Já testoval skoro dva měsíce, než jsem realizoval nákup P-07. Kolik máš nastříleno ??

Chce to chodit pravidelně trénovat a snažit se zlepšovat. A pokud chceš přesně trefovat, tak trénovat nejdříve mířenku a ne rychlost.

Uživatelský avatar
Lasard
Příspěvky: 55

Příspěvek#348 » čtv 8. bře 2018, 22:37

Má někdo zkušenosti s DPM pružinama? Je ten rozdíl natolik znatelný? Nerad bych totiž vyhodil peníze zbytečně. Dík :-)Luboš16
Příspěvky: 94

Příspěvek#349 » úte 17. dub 2018, 20:06

Tak jsem včera vstoupil do klubu a koupil jsem si v podnikové prodejně v Praze novou P 07 (předem odpovídám na otázku proč P 07 a ne P 10C uvádím, že i P 10 jsem zkusil a seděla mi, ale vrátil jsem se ke kohoutovkám, neboť mám tak zbraň víc pod kontrolou). Výběr jsem měl ze dvou kusů, jedna se standardními miřidly a druhá s tritii, porovnáním obou mi přišlo, že spouště u obou srovnávaných pistolí chodí stejně, takže nakonec rozhodlo to, že pistoli budu i nosit a šel jsem do tritií. Po rozebrání zbraně mohu konstatovat, že zpracování kovových částí (závěr a hlaveň) je příkladné, beze stop po obráběcích strojích a broušení, slícování hlavně v závěru má minimální vůle, pouze takové, kteréjsou potřebné k vzálemnému pohybu. Vedení závěru ve vodítkách je bez nadměrných stranových vůlí, závěr má pouze vpředu výškovou vůli danou konstrukcí zbraně, tuto však vymezuje vratná pružina. Chod spouště jak v DA, tak i v SA je lehce kostrbatý avšak s přiměřeným odporem, vzhledem k záruce to zkusím neladit, není to žádný extrém. při používání decock
20180417_164431.jpg
eru zprvu docházelo k cvaknutí mechanizmu po zatlačení na kohout, nyní se to již zaběhlo a žádnému dalšímu dosednutá na ozub již nedochází. Miřidla jsou dobře čitelná. Ergonomie pistole je dobrá, nakonec jsem i přes poměrně malé ruce zvolil hřbet velikosti L a ten jsem na zbrani již ponechal.
Dnes jsem byl po včarejším přihlášení a večerním sušení zbraň vyzkoušet, první rychlá série byla vzhledem k rozdílnému chodu spouště oproti minulé pistoli výškově rozhozená, ale v dalších sériích jsem na 10 metrů umísťoval zásahy do 5 na IPSC terči. Následně jsem ověřoval nastřelení pistole na mezinárodním pistolovém terči ve vzdálenosti 15 metrů, zde jsem zjistil, že pistoůe je nastřelena výškově na střed, ale zásahy jsou posunuty cca 7 cm vlevo, toto přisuzuji spíš své zrakové vadě než pistoli, kolega měl zásahy v ose. Chování pistole při střelbě je bez výhrad. Dnes vystřeleno 150 ran bez závady. Po rozebrání pistole k vyčištění nejsou znát žádná zde uváděná opotřebení, pouze se oleštila povrchovka na levé straně vyhazovače, toto nebudu řešit, na funkci to nemá vliv. Vedení závěru je bez známek nestandardních otěrů a deformací.
ZÁVĚR: Přes to, že nejsem zrovna milovníkem zbraní ČZ 75/85 (ne TS a Shadow) vzhledem použitým materiálům, zpracování, které nese na ocelových dílech stopy po obráběcích strojích a i ne zrovna vysoké spolehlivosti (služební 75 D Compact - 5 závad na 3000 výstřelů) konstatuji, že P 07 na mne působí jako dobře zpracovaná zbraň, co se týká spolehlivosti a životnosti, je příliš brzo dělat nějaký závěr. Zatím jsem s pistolí spokojen. Na závěr přikládám terč s posledními 20 výstřely (10 jednoruč a 10 obouruč) na 15 metrů, s výsledkem jsem celkem spokojen a věřím, že se to ještě zlepší.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.kubi
Příspěvky: 16

Příspěvek#350 » úte 8. kvě 2018, 10:18

Luboš16: soustřel pěkný ale ještě lepší jsou ty zálepky... ty děláš v Makru nebo tam tak často nakupuješ? :DUbalBlunt
Příspěvky: 9

Příspěvek#351 » sob 30. čer 2018, 18:12

PDW
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Lasard
Příspěvky: 55

Příspěvek#352 » pon 16. črc 2018, 15:54

Talongrip Comfort
Talongrip P-07.jpg
.... Je to sice na P-07 Duty, ale pasuje i na NEduty s velikostí hřbetu S. Jelikož ale používám M, musel jsem ho rozstřihnout a instalovat ve 3 kusech. Úchop se znatelně zlepšil, pažbička se "přilepí" do dlaně a ani se to nehne.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti