CZ P-07



Čop
Příspěvky: 145

Příspěvek#46 » ned 13. bře 2016, 17:10

sided: Myslíš, že nemá smysl vydutí reklamovat? Já bych tam asi udělal dost velký rozdílení. Podle mě je to jasná vada = jasná reklamace. Nevyhověli? Okamžitě soudní znalec.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#47 » ned 13. bře 2016, 17:14

No tak to zkus.



Čop
Příspěvky: 145

Příspěvek#48 » ned 13. bře 2016, 17:27

:-) Fakt jsou tak špatný? Plánuju nákup, tak uvítám každou zkušenost...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#49 » ned 13. bře 2016, 18:58

Také z té debaty a naznačování nejsem moc moudrý :-(

Uživatelský avatar
kocpel
Příspěvky: 54

Příspěvek#50 » ned 13. bře 2016, 21:51

Možná je to jen vada jednotlivého kusu. Já mám několik tisíc ran a pořád v pohodě. Mezera žádná.



acab
Příspěvky: 16

Příspěvek#51 » ned 13. bře 2016, 22:43

Pistoli CZ P07 (ne původní Duty) jsem objednal v prosinci 2015. Dodaná spolu s dalšíma třema byla začátkem února. Prodejce zde neuvedu. Na nástřelném lístku bylo uvedeno datum říjen 2014, takže buď dávají v Brodě lístky do kufříků jak jim dojdou pod ruku nebo mám prostě ležák. Pistole stála 14200kč v provedení páka i pojistka a měla tritiová mířidla. Ty jsem původně ani nechtěl, ale prostě byla. Vydutí plastu na obou stranách předního kontejneru bylo okem znatelné už při prodeji. Jelikož je mě problém vydutí znám už z první generace DUTY, tak vím že ani při masivním vydutí to nemá na funkci vliv. Takže to prostě neřeším. Spíš mě zarazilo drhnutí vytahovače o zadek závěru. Tuto anomálii už na nějakém foru taky někdo popsal. Toto jsem vyřešil dohnutím kombinačkama. Závěr je kvalitně opracovaný leč v přední půlce má výraznou výškovou vůli (možná to tak má být, nevím) stranová vůle není žádná. Zakončení vratné pružiny v čele závěru vypadá otřesně. Jakoby mělo vyletět. Vůbec to tam není přesně dopasované. Plastové tělo opticky v ližinách závěru taky nesedí. Přesto všechno napsané dost dobré postřílení. Vystřílel jsem 297 a 150 ran. Z 247 SaB FMJ dva selhače, ostatní SUMBRO FMJ bez závady. Pistole přesná, oproti Glocku 19 3gen nekope a z mého pohledu je celkově komfortnější a líp se drží. Je ale těžší a hůř se skrytě nosí. Ty další tři od kolegů jsem zatím nestudoval. Oni si je chválí. Osobně si myslím, že plastové a hliníkové zbraně, prostě v UB ještě dokonale neumí, ale lepší se. Koupě nelituji, za ty prachy bych do ní šel znovu. Věřím, že dalších třicet tisíc ran by neměl být problém. A jsem přesvědčen, že 15 tis dá naprosto bez problémů. Jelikož mám zbraní víc a neustále přikupuju tak mě nejspíš přežije (na uvedeném Glocku jsem dal 13 tis ran za 14 let). Čistím po každé střelbě. Mažu minimálně. Ještě chci koupit P07 Kadet (celou zbraň). Myslím, že pokud někdo nevystřílí 5tis ran měsíčně, tak je to dobrá volba. A proboha, je to spotřební věc za podprůměrnou cenu, tak to moc nepozorujte a střílejte. Já kdyby měl na každé zbrani řešit banality jako vy tady, tak furt jenom reklamuju.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#52 » pon 14. bře 2016, 18:51

Moc nerozumím tomu počítání, že 15 tisíc ran není problém a že možná vydrží i 30 tisíc.

Kolik je, podle Vás, životnost takové zbraně ?



acab
Příspěvky: 16

Příspěvek#53 » pon 14. bře 2016, 19:06

Jsem přesvědčen, že 15 tis ran vydrží naprosto bez problémů. Od těch patnácti tisíc do třiceti může (ale taky nemusí) třeba prasknout záchyt závěru, nějaká pružinka apd.. Životnost zbraně (přesnost, spolehlivost) předpokládám na těch cca 30tis. Jsou to, ale jenom moje odhady na základě ,,pozorovaní" jiných zbraní CZ v mém okolí. Záleží jak se k ní kdo chová, čím, jak střílí apd.. Těžko říct. To je jak když kupuješ nové auto a ptáš se kolik najede? Někdo ho zničí za sto tisíc km někomu vydrží 300 tkm. Někdo najede 150 tkm a do oprav dá dvakrát víc jak ten co najel 300. Myslím, že tady to bude podobné. Prostě si myslím, že pro normálního člověka co nestřílí tisíce ran každý měsíc je to dobrá volba. Pokud chci střílet třeba 50tis ran ročně (200 tis kč za náboje) tak nejspíš budu volit něco jiného než policejní pistoli za 15 tis kč.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#54 » pon 14. bře 2016, 19:12

U auta asi vím, co tak odejde, ale zbraním zase tak moc nerozumím a tak nevím, na co by mi měla skončit její životnost.

Počítám, že bych tréningově střílel tak 200 ran měsíčně, ale dopředu, u první zbraně, to nedokážu posoudit.



acab
Příspěvky: 16

Příspěvek#55 » pon 14. bře 2016, 19:29

Nejspíš půjdu názorově proti většině. Ale myslím, že pro začátečníka je nová P07 za 15 tkč rozhodně lepší volba než nějaká oletaná mrdka za 9tkč o které nic nevíš. Máš zbraň u které si historii budeš psát sám. Máš na ní čtyři roky záruku. Můžeš ji kdykoliv prodat (a něco mě říká, že během dalších let půjde prodat velice dobře-draze). Při slušném zacházení máš při takovém nástřelu jaký píšeš na deset-patnáct let vystarané. Novou budeš střílet víc a pak ochládneš. Pokud tě střílení chytne tak u jedné zbraně stejně neskončíš.



Čop
Příspěvky: 145

Příspěvek#56 » úte 15. bře 2016, 06:16

Pořád trvá má prosba o konkrétní zkušenosti s reklamacemi a jejich vyřizováním u CZUB...



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#57 » úte 15. bře 2016, 06:51

kolombo: s nástřelem 200 ran měsíšně tě ta zbraň přežije ;-)

Uživatelský avatar
Rex
Příspěvky: 108

Příspěvek#58 » úte 15. bře 2016, 08:36

Já si dovolím shrnout informace, ke kterým jsem se dostal (pravděpodobně nejsou všechny) a k tomu přidat svůj názor.
Vystřelil jsem si z půjčené Dutyny a líbila se mi. Střílení příjemné, docela jsem se trefoval, dobře se držela. Omega spoušť na mne trochu drsná a dlouhá a slyšel jsem názory, že se Omega nedá moc ladit ale pro mne to není nic nepřekonatelného, na tu spoušť bych si zvyknul. Ono probírané "nafukování" plastu - výrobce uvádí, že je to pouze estetická vada a nemá vliv na funkci zbraně..., proto se asi výrobci nechce do uznávání reklamací. Jak je to doopravdy ví bůh. Nenarazil jsem na spolehlivou informaci proč k tomu nafukování dochází, ..slyšel jsem odhady, že v tom místě při zpětném rázu tělo zbraně pruží a proto tam dochází k deformacím... jestli to tak je, nevím.
Nová P-07 má nové složení plastu a jsou do něj přidána skelná vlákna, která měla zaručit stoprocentní rozměrovou stabilitu.... no, něco se asi nepovedlo.
Můj osobní názor - P-07 je fajnová zbraň, mně sedla a býval bych si ji i koupil, nebýt té drobné občasné deformace (nepostihuje to každý kus). I když cena je příznivá a ta drobná vada pouze estetická, přeci jen 15 tisíc neroste na stromě a já bych za svoje peníze chtěl produkt bez vady.
Kdo není hnidopich a detailista, bude pravděpodobně s tou zbraní spokojen. Dle mého názoru, funkčně dobrá zbraň.



Jezevec
Příspěvky: 139

Příspěvek#59 » stř 16. bře 2016, 07:12

Máte někdo zkušenosti s tritiovými mířidly na P-07? Popřípadě nějakou fotku jak to v reálu vypadá.

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 171

Příspěvek#60 » sob 19. bře 2016, 12:55

Můžete sem dát někdo fotku toho vydutí? Mě pořád není jasné, kde bych to měl hledat. U nás na střelnici si ji pravidelně půjčuji a nic jsem na ní nenašel.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů