CZ P-07



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#346 » sob 20. led 2018, 18:47

Nic neprodávej a jak píše jantar. Nejdřív to pujč někomu jinému, nebo si to zkus nastřelit na stolici (s oporou). Pokud bude dobrý soustřel, chce to trénovat. P07 střílí dobře, na 25m se v pohodě udržím v černým a to nejsem žádnej střelec.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#347 » sob 20. led 2018, 19:32

Zkus poladit úchop a spouštění. Až vyladíš soustřel, tak začni řešit kde to je. Na miřidla bych sahal až opravdu naposled.

Ještě je možné, že Ti zbraň prostě nesedne. Já testoval skoro dva měsíce, než jsem realizoval nákup P-07. Kolik máš nastříleno ??

Chce to chodit pravidelně trénovat a snažit se zlepšovat. A pokud chceš přesně trefovat, tak trénovat nejdříve mířenku a ne rychlost.



Lasard
Příspěvky: 119

Příspěvek#348 » čtv 8. bře 2018, 22:37

Má někdo zkušenosti s DPM pružinama? Je ten rozdíl natolik znatelný? Nerad bych totiž vyhodil peníze zbytečně. Dík :-)



Luboš16
Příspěvky: 111

Příspěvek#349 » úte 17. dub 2018, 20:06

Tak jsem včera vstoupil do klubu a koupil jsem si v podnikové prodejně v Praze novou P 07 (předem odpovídám na otázku proč P 07 a ne P 10C uvádím, že i P 10 jsem zkusil a seděla mi, ale vrátil jsem se ke kohoutovkám, neboť mám tak zbraň víc pod kontrolou). Výběr jsem měl ze dvou kusů, jedna se standardními miřidly a druhá s tritii, porovnáním obou mi přišlo, že spouště u obou srovnávaných pistolí chodí stejně, takže nakonec rozhodlo to, že pistoli budu i nosit a šel jsem do tritií. Po rozebrání zbraně mohu konstatovat, že zpracování kovových částí (závěr a hlaveň) je příkladné, beze stop po obráběcích strojích a broušení, slícování hlavně v závěru má minimální vůle, pouze takové, kteréjsou potřebné k vzálemnému pohybu. Vedení závěru ve vodítkách je bez nadměrných stranových vůlí, závěr má pouze vpředu výškovou vůli danou konstrukcí zbraně, tuto však vymezuje vratná pružina. Chod spouště jak v DA, tak i v SA je lehce kostrbatý avšak s přiměřeným odporem, vzhledem k záruce to zkusím neladit, není to žádný extrém. při používání decock
20180417_164431.jpg
eru zprvu docházelo k cvaknutí mechanizmu po zatlačení na kohout, nyní se to již zaběhlo a žádnému dalšímu dosednutá na ozub již nedochází. Miřidla jsou dobře čitelná. Ergonomie pistole je dobrá, nakonec jsem i přes poměrně malé ruce zvolil hřbet velikosti L a ten jsem na zbrani již ponechal.
Dnes jsem byl po včarejším přihlášení a večerním sušení zbraň vyzkoušet, první rychlá série byla vzhledem k rozdílnému chodu spouště oproti minulé pistoli výškově rozhozená, ale v dalších sériích jsem na 10 metrů umísťoval zásahy do 5 na IPSC terči. Následně jsem ověřoval nastřelení pistole na mezinárodním pistolovém terči ve vzdálenosti 15 metrů, zde jsem zjistil, že pistoůe je nastřelena výškově na střed, ale zásahy jsou posunuty cca 7 cm vlevo, toto přisuzuji spíš své zrakové vadě než pistoli, kolega měl zásahy v ose. Chování pistole při střelbě je bez výhrad. Dnes vystřeleno 150 ran bez závady. Po rozebrání pistole k vyčištění nejsou znát žádná zde uváděná opotřebení, pouze se oleštila povrchovka na levé straně vyhazovače, toto nebudu řešit, na funkci to nemá vliv. Vedení závěru je bez známek nestandardních otěrů a deformací.
ZÁVĚR: Přes to, že nejsem zrovna milovníkem zbraní ČZ 75/85 (ne TS a Shadow) vzhledem použitým materiálům, zpracování, které nese na ocelových dílech stopy po obráběcích strojích a i ne zrovna vysoké spolehlivosti (služební 75 D Compact - 5 závad na 3000 výstřelů) konstatuji, že P 07 na mne působí jako dobře zpracovaná zbraň, co se týká spolehlivosti a životnosti, je příliš brzo dělat nějaký závěr. Zatím jsem s pistolí spokojen. Na závěr přikládám terč s posledními 20 výstřely (10 jednoruč a 10 obouruč) na 15 metrů, s výsledkem jsem celkem spokojen a věřím, že se to ještě zlepší.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



kubi
Příspěvky: 15

Příspěvek#350 » úte 8. kvě 2018, 10:18

Luboš16: soustřel pěkný ale ještě lepší jsou ty zálepky... ty děláš v Makru nebo tam tak často nakupuješ? :D



UbalBlunt
Příspěvky: 18

Příspěvek#351 » sob 30. čer 2018, 18:12

PDW
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Lasard
Příspěvky: 119

Příspěvek#352 » pon 16. črc 2018, 15:54

Talongrip Comfort
Talongrip P-07.jpg
.... Je to sice na P-07 Duty, ale pasuje i na NEduty s velikostí hřbetu S. Jelikož ale používám M, musel jsem ho rozstřihnout a instalovat ve 3 kusech. Úchop se znatelně zlepšil, pažbička se "přilepí" do dlaně a ani se to nehne.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Soda
Příspěvky: 27

Příspěvek#353 » pát 14. zář 2018, 18:00

Zdar!
Přecházím z vedlejšího vlákna, kde jsem dospěl k názoru, ze si pořídím P-07. Nebo vlastně možná ne. Nejdřív jsem se na ní byl podívat v krámě. A když už, tak se podívám na tu větší, P-09. Menší s mi líbí víc, taková subtilní, větší už trošku kopýtko. V ruce lépe sedí menší, na úchop hned jakoby padne do ruky, podobně jako mi sedne CZ75. Když vezmu do ruky větší, už to není takové, prostě mi tak nějak "vyčnívá z rukou" nepřipadá mi to tak jisté. Pro velkou hovoří argument, že se s ní asi bude lépe střílet (pokud vychytám ten úchop), malá by se lépe nosila. Slyšel jsem chválu na P-07, jak se s ní dobře střílí, je přesná a tak, ale z pár ran, když si je někde půjčím tohle moc nepoznám, leda jak mi drží v ruce při výstřelu. Přesnost, když nejsem zrovna trénovaný střelec, asi z pár ran moc neposoudím. Poradí někdo, jak moc znatelný rozdíl může být pro běžného rekreačního střelce rozdíl mezi těmito dvěma (z pohledu délky hlavně, záměrné a všech těchto úhlů)? Ptám se z tohohle hlediska. Otázku nošení si zatím rozmyslím. Vím jen, že teď jí určitě nosit nebudu, ale myslím, že časem možná dospěji k občasnému nošení, a tak si tuhle otázku zatím zvažuji.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#354 » pát 14. zář 2018, 18:14

A co chceš střílet a na jakou vzdálenost ?

P-07 i P-09 jsou služební zbraně a tomu odpovídají jejich vlastnosti. Tj. není to žádný mířenkářský speciál, mají pevná miřidla a přiměřeně tvrdou spoušť. Pokud by jsi zbraň chtěl i nosit, tak menší méně překáží, třeba při sezení.

Nevýhoda kohoutkové zbraně je v tom, že pokud nosíš s nábojem v komoře, je nutné mít kohout na bezpečnostním ozubu. A pak první ránu střílíš s jiným odporem spouště, než ty další.

Na normální střílení to bezpečně stačí, sportovní speciál to není. Ale střílení není jen o zbrani, ale i o rukách a oku. Ty zbraně střílejí rozhodně přesněji, než dokážeš využít.



Soda
Příspěvky: 27

Příspěvek#355 » pát 14. zář 2018, 18:41

Co chci střílet? No, pro začátek do papíru na 10m, 15m... Táta si chodí občas vystřelit jen tak pro zábavu, tak bude chtít určitě "soupeře" :lol:
Když mě to chytne, možná někdy v budoucnu zkusím něco jako LOS, nebo IPSC, nebo takové. Ale rozhodně s tím nehodlám někde závodit, nechci žádný sportovní speciál, prostě normální rekreační střelba. Samozřejmě nechci hlásat nic o "ochraně zdraví, života a majetku" protože ačkoliv bude takto hlášená, tak jsem na k tomuhle účelu zbraň nikdy nepotřeboval a potřebovat určitě nebudu (ťuk...ťuk...ťuk...)

edit: Ten LOS atd. to je třeba taky hudba budoucnosti, do té doby možná P-07 pošlu do světa a pořídím jinou :D

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#356 » pát 14. zář 2018, 20:09

Tak jen důkladně zvaž, jestli opravdu chceš kohoutkovou verzi a nebo P-10.

Protože na "rekreační závodění" Ti P-07 rozhodně stačí. I P-10 a další zbraně v kategorii služební ...

Na závodech "trochu IPSC" nebo "trochu LOS" už jsem byl a moje P-07 rozhodně nebyla to, co rozhodovalo o umístění. Spíše to byly moje chyby a nedostatky.



Soda
Příspěvky: 27

Příspěvek#357 » sob 15. zář 2018, 06:58

kolombo píše:moje P-07 rozhodně nebyla to, co rozhodovalo o umístění. Spíše to byly moje chyby a nedostatky.


Tak o tomhle jsem zcela přesvědčen, ale s CZ75 jsem na pistolový terč z 10m nastřílel v vše do černého a s jedním SIGem jsem to měl po celém papíře. A právě ten SIG už mi hned na začátku neseděl v ruce, proto si toho všímám tady. A spíš to zatím vidim na tu P-07. Pořád zvažuji to nošení a říkám si, že časem k tomu možná dojdu. Ne stále, ale jsou příležitosti, kdy bych si ji sebou vzal.



Luboš16
Příspěvky: 111

Příspěvek#358 » pon 17. zář 2018, 03:47

P 07 je rozumný kompromis na střelbu í nošení. O několik příspěvků výš je foto mého seznamovacího terče na 15 metrů a to je tam spousta mých střeleckých chyb, takže ta pistole je určitě přesná í na běžnou mířenou střelbu.



jantar
Příspěvky: 123

Příspěvek#359 » pon 17. zář 2018, 08:17

S P 07 střílím na 25 m na mezinárodní pistolový terč.Takže ve svých 71 letech z 50 ti ran se neudržím v černém v cca 3 případech.Pistole má nastříleno 900 ran bez zásahu do ní.Jak někdo zmiňoval nade mnou že se Sigem se nemůže trefit na 15 m,tak já opět na 25 m s výsledkem předcházejícím.Dosáhnout slušných výsledků s jakoukoli zbraní,je potřeba stále pokukovat po těch lepších a střílet a střílet.Ale přeci jenom chodíme střílet pro radost a pro odreagování,výsledky nemusí být pro všechny tím hlavním cílem.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#360 » pon 17. zář 2018, 09:21

jantar: Souhlas, mám to s P-07 také tak. Na 25m až na vyjímky (vždy vlastní chyby) vše v černém. Limitem jsou spíše moje oči, kdy v šeru úřadují mé 2,5 dioptrie. Kromě 07 mám taky Shadow, je to lepší, to ano, hlavně spoušť je perfektní. Ale že by ty výsledky byly na 25m o galaxii jinde, to ani náhodou. U mě možná tak o 10%
Jinak mám s P07 cca 2.5 tis výstřelů a absolutně bez problému, po vyčištění je jak nová i zevnitř. A na nošení to taky není zlý.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: fik a 3 hosti