CZ P-07



Jezevec
Příspěvky: 139

Příspěvek#211 » čtv 13. říj 2016, 13:55

Pistoli jsem kupoval na konci dubna a mám ji taky vyrobenou v 2014. Vystřeleno 700 ran bez jediný závady při střelbě. Jinak klasika ošoupanej vyhazovač. Při použití vypouštěče nedoskočí kohout zcela na bezpečnostní ozub. Jako bonus se mi začína vymačkávat vodítko přesně jako je to popsaný ve vláknu u P-09. Upřímně řečeno za tohle bych někoho nakopal. Doufám, že se to nebude moc zhoršovat.



Miral1
Příspěvky: 3

Příspěvek#212 » čtv 13. říj 2016, 14:29

Rok výroby, i datum koupě máme zřejmě podobný. Rád bych se dověděl, jestli v rozmezí těchto dvou let došlo v UB u P-07 k nějaké změně ve výrobě nebo nějaké podstatnější úpravě jako reakce na určité nedostatky na zbrani. P-07 se přece začala v roce 2014 vyrábět, po modelu CZ 75 P07 DUTY. Mám na mysli až odbobí výroby nové P-07, ne změny oproti modelu DUTY. Nic takového jsem se nedoslechl ale není jisté, že se to nestalo.



Jezevec
Příspěvky: 139

Příspěvek#213 » čtv 13. říj 2016, 20:29

Nikde jsem nic nečetl, že by měnili výrobu v průběhu. Jedině sehnat někoho s nově vyrobenou pistolí a porovnat to mezi sebou. Do materiálu člověk nevidí, ale něco málo by z toho vykoukat šlo.



Lasard
Příspěvky: 119

Příspěvek#214 » sob 15. říj 2016, 10:40

Včera jsem dal 100 ran, evidentně strhávám (podvědomě, jsem začátečník) - viz foto. Nemáte prosím nějaké rady, jak se toho zbavit? Pomohla by výměna bicí pružiny? Díky... kdyby někdo počítal díry, tak asi 3 jsem dal úplně mimo.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#215 » sob 15. říj 2016, 11:07

Zlepši postoj, úchop a spouštění. A trénuj doma naprázdno, se školním nábojem v komoře.

Chce to cvičit, cvičit a zase cvičit.

Více viz: http://www.sskpraha6.cz/navod-trenink.php

Rozhodně bych nezačal úpravami zbraně ....



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#216 » sob 15. říj 2016, 13:24

Ne, nepomohla by výměna bicí pružiny, to zlepší pouze první výstřel s využitím DA spouštění. Nepíšeš na jakou vzdálenost je to střílené, kdyby to bylo na 25m tak to na začátečníka není špatný.
Jinak jak píše kolombo.



Lasard
Příspěvky: 119

Příspěvek#217 » sob 15. říj 2016, 15:32

Bylo to na 10m... Právě jsem na možnost změny pružiny narazil ve vlákně o Shadow 2, že to potom míň strhávaj... Se školním nábojem trénuju a i na laserové střelnici jsem byl.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#218 » ned 16. říj 2016, 08:56

Lasard: no tak abych řekl pravdu, chlapi z vlákna Shadow2 mají pravdu, že s výměnou bicí se sníží i odpor v SA spouštění a tím i sníží riziko strhávání. Ale protože si myslím že začátečník opravdu potřebuje najít a odstraňovat své chyby při míření a spouštění tak je daleko důležitější pracovat na tomhle. Sám mám slabší bicí pružinu a mírný pokles odporu tam opravdu je. Na mířenou střelbu je to bezva, pokud by zbraň byla primárně na nošení a obranu(na to je určena) tak je odpor už dost nízký, spíš na úrovni sportovní zbraně. Naštěstí má nekonečně dlouhý mrtvý chod. Nová slabší bicí pružina stojí něco přes 100kč, vyměněna je za chvilku a vrátit se dá originál taky za chvíli zpět. Můžeš vyzkoušet. Doporučuji se ale taky zaměřit na odstraňování chyb při míření a spouštění. Napíšu ještě SZ to už by bylo OT.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#219 » ned 16. říj 2016, 09:11

Je to o psychice. Pokud vis, ze prijde vystrel, rana a ty se ji bojis, tak strhnes vzdycky. Proto, kdyz budes trenovat na "sucho" se skolnim nabojem, nebo na laserove strelnici a vis, ze vystrel, rana neprijde, tim padem se nebojis, tak strhavat nebudes. Takove "suseni" je v pripade strachu uplne na nic. Je to v hlave a z te hlavy to musis dostat pryc.
Znam jednoho cloveka, ktery te strhavani odnauci. Bude te to ale bolet. Stoupne si k tobe s velkou silnou rakoskou. Poda ti nabitou pistol a ty nevis, jestli je v ni naboj, nebo neni. A ty vystrelis. Pokud strhnes a na vystrelu bez naboje to bude videt, tak dostanes tou rakoskou pres stehna. A bude te mlatit do te doby, dokud se neodnaucis strhavat. Cela finta je v tom, ze ty musis mit vetsi strach z toho chlapa s tou rakoskou, nez ze samotneho vystrelu. Videl jsem jeho lecbu nekolikrat na vlastni oci a vzdy to fungovalo. Nektere to bolelo vic, nektere min.
PS: Tahle metoda nema ucinek na sadomasochisty. Tem by se to libilo a strhavali by schvalne.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#220 » ned 16. říj 2016, 09:28

Tomas fuk: tak přesně to jsem měl na mysli, tedy tu první část, očekávání výstřelu, strach z výstřelu. Dle vlastních zkušeností. Toho pána s rákoskou jsem nezkoušel tak nevím jestli to funguje na každého, jsou i jiné možnosti, která je nejlepší nevím.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#221 » ned 16. říj 2016, 10:01

Pán s rákoskou není potřeba. Člověk se to odnaučí i sám, stačí se na to pořádně soustředit.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#222 » ned 16. říj 2016, 10:24

Ano, ale vystrili spoustu naboju. S panem s rakoskou mu bude stacit pul krabicky. :-D



Lasard
Příspěvky: 119

Příspěvek#223 » ned 16. říj 2016, 18:37

Tomas fuk, Milan 100: Máte pravdu, díky za rady. Budu se to snažit překonat.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#224 » ned 16. říj 2016, 18:43




Xtrem14
Příspěvky: 6

Příspěvek#225 » ned 13. lis 2016, 09:03

Po včerejší návštěvě s střelnice a osahání :D několika mích favoritů pro nákup jsem se definitivně rozhodl pro P-07.
Krásně mi sedne do ruky ( se středním výměnným hřbetem), chod spouště mi taky vyhovuje a velikostně je to přesně to, co jsem chtěl.
Jen mi vadili mířídla s bílýma bodama, nejsem schopnej říct, jestli to byly mířidla target, nebo defender, ale vůbec nesvítila, až po nasvícení baterkou a to stejně málo oproti glockackejm. Nedokážete někdo říct, který z těch dvou to byly? Pop.ř jestli je lepší si dát světlovodný?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 hostů

cron