Stránka 1 z 29

CZ P-07

Napsal: úte 10. lis 2015, 12:01
od Saigon
Dobrý den ve spolek,
i když nejsem častý přispěvatel do fór, tak jsem se rozhodl udělat výjimku, protože informace na těchto stránkách pro mě byly užitečné při výběru pistole. Proto se domnívám, že je fér, abych také napsal své nové poznatky s pistolí P-07 a třeba tak pomohl dalším lidem.
Níže jsem napsal mé osobní zkušenosti a poznatky s pistolí CZ P-07, 9mm, rok výroby 2015.
Kvalita zpracování je, dle mého názoru, na vysoké úrovni. Jak kovová část (závěr), tak i plastová část (tělo zbraně) jsou opracovány čistě, vše do sebe přesně zapadá, nikde nejsou ostré hrany, vypoulené části ani nic podobného.
Spolehlivost. Ze zbraně jsem zatím vystřílel cca 1200 nábojů jak nových SB, tak přebíjených. Během prvních 200 výstřelů jsem zaznamenal dvě závady. Obě závady byly identické. Po výstřelu závěr nedosunul nový náboj do komory a zůstal cca 1 cm otevřený. Bylo potřeba mírně rukou narazit zezadu na závěr, aby se uzavřel. Po těchto závadách jsem při čištění zbraně nevytíral vnitřní vodící ližiny úplně do sucha od oleje. Všiml jsem si totiž, že na vnitřní části těla zbraně v rovině vodících ližin docházelo k částečnému tření závěru o plastové tělo zbraně.
Mezi silné stránky této pistole patří zejména chování zbraně při výstřelu, ergonomie při držení, spoušť.
Zbrani mohu vytknout jen dvě věci.
1) Po mnoha výstřelech jsem zjistil, že vnitřní část závěru mírně dře trn k vyhazování nábojnic. Musel jsem ho mírně, o desetinky milimetru, vyhnout, aby nedocházelo k vzájemnému kontaktu. Sice je to prkotina, ale domnívám se, že na tohle měli přijít už při nastřelení zbraně ve zbrojovce.
2) Natahování závěru je relativně složitější z následujících důvodů. Jen pro info. Natahuji závěr ne prsty, ale úchopem dlaní, kdy závěr sevřu mezi prsty a dlaň slabé ruky. Závěr je relativně nízký a vratná pružina je silná, takže pohnout závěrem vzad vyžaduje samo o sobě více síly pro úchop a posun. Drážky na závěru sice pomáhají při úchopu, ale taky jsou celkem ostré a při "sušení" ruce trpí. Problematická je také velikost a umístění záchytu závěru a vypouštění kohoutu na obou stranách. Všechny tyto tři páky mi narušují úchop při natahování závěru, takže nemůžu závěr pořádně obejmout dlaní a posunout jím vzad, protože mi konce prstů a dlaň narazí na tyto páky, což vede k uvolnění úchopu. Při nácvicích obranné střelby se mi, zejména v začátcích, mnohokrát stalo, že jsem nenabil zbraň. Je třeba si upravit úchop a vše pořádně nasušit.
Celkově musím konstatovat, že i přes určité specifikum s natahováním závěru jsem se zbraní maximálně spokojen. Pozitivně hodnotím zejména chování zbraně při střelbě a chod spouště.

Re: CZ P-07 uživatelská recenze

Napsal: úte 10. lis 2015, 13:52
od HawkCZ
Hezky sepsáno. Ten vyhazovač je zajímavý, kdybych měl zbraň novou, asi bych to řešil spíš v ČZUB.
Já z P-07 střílel na ZoZ a na předváděčce a též mi hned utkvěla v paměti silná vratná pružina a to struhadlo na ruce na závěru, podobně jako na P-09 :-). Tak ať slouží!

Re: CZ P-07 uživatelská recenze

Napsal: ned 15. lis 2015, 13:49
od Saigon
Děkuji. O reklamaci jsem přemýšlel, ale jednak se ta závada dala lehce odstranit a nemá to vliv na spolehlivost zbraně a za druhé se mi nechtělo čekat až měsíc na opravu. Konec konců reklamovat to můžu ještě tři roky.

Re: CZ P-07 uživatelská recenze

Napsal: pon 16. lis 2015, 14:49
od Milan100
Saigon, pěkné zhodnocení, zeptal bych se ale jak dobře je nositelná, léto - zima. Samo že v zimě je to asi bez problémů.
P 07 se mi moc líbí, ale srovnávám rozměry a na to že je to compact tak moc malá nebude. Třeba glock 19 gen 4 je menší lehčí. CZ 83 kterou mám ta je taky menší, v létě se vejde do ledvinky. No a Baikal 442 to je úplný mrňous, to je radost na nošení. Ale P 07 se mi hodně líbí a je to moderní a povedená zbraň. P 09 jsem měl možnost vyzkoušet a jen je moc velká, jinak pro mě bezva.

Re: CZ P-07 uživatelská recenze

Napsal: pon 16. lis 2015, 15:44
od Vaclaf
Mám P-07 rok a půl. Jedinou závadou bylo vypadnutí tečky z hledí - vyměněno v rámci záruky. Co se týče vyhazovače - mám jej taky odřený, zleva. Závěr natahuji za konec - jak se říká, "tahej ji za prdelku". Jinak OK a bez závad. Na nošení v létě je lepší vnitřní pouzdro, konstrukci si musí každý vybrat. Nebo ledvinku nebo tašku na skryté nošení. V létě nosím menší pistolky :-).

Re: CZ P-07 uživatelská recenze

Napsal: pon 16. lis 2015, 19:42
od Style
No sice to není dotaz na mě, ale nosím jí pravidelně každý den i v létě a naprosto v pohodě. Ale kdybych měl sedmdesát kilo i s postelí už by byla velká. Takže bych ti doporučil si to zkusit.

Re: CZ P-07 uživatelská recenze

Napsal: pon 16. lis 2015, 21:10
od david33
No ja mam sedumdesat kilo bez postele a nosim P 09 teda v zimě a planuju P 07 na leto je to o vhodném pouzdru

Re: CZ P-07 uživatelská recenze

Napsal: pon 16. lis 2015, 22:22
od kocpel
Já nosím P 07 ve speciálně na můj požadavek vyrobeném vnitřním koženém pouzdře a jsem spokojen.

Re: CZ P-07 uživatelská recenze

Napsal: ned 22. lis 2015, 08:40
od Saigon
Ahojte,
nošení jsem zkoušel s vnitřním pouzdrem značky Dasta, ale na konec jsem se rozhodl pro koupi tašky přes rameno od firmy Falco. Pouzdro pro mě bylo pohodlné při chůzi, ale v autě to tlačilo do podbřišku a bylo to tím pádem celkem nepohodlné. Myslím, že vzhledem k šířce zbraně včetně těch tří pák po stranách není tato zbraň nejvhodnější pro skryté nošení, alespoň ne dlouhodobé nošení. V tašce přes rameno je to pro mě osobně ideální. Krásně tam vleze i s druhým zásobníkem, v další kapse doklady, peníze, mobil apod. Další výhoda je, že tato taška nevypadá "military".

Re: CZ P-07 uživatelská recenze

Napsal: ned 22. lis 2015, 16:30
od kocpel
Proto to nosím ve speciálním vnitřním pouzdře. I v autě je to bez problémů. Taky mám Dastu, ale nevyhovuje mi. Taška přes rameno podle mě není vhodná pro nošení ve veřejné dopravě.

Re: CZ P-07 uživatelská recenze

Napsal: ned 22. lis 2015, 19:01
od Milan100
Lepší a jistější je zbraň na opasku, ale na delší cesty z domu si taky beru nějakou menší tašku nebo ledvinku. Kdybych se někde musel neplánovaně odstrojovat tak vnější pouzdro na klip se dá rychle odepnout někde v soukromí a strčit do tašky. S vnitřním pouzdrem nemám zatím žádnou zkušenost. A vzhledem k rozměrům P 07 se pohodlnosti nošení trochu bojím. Jinak mám cca 80kg.

Re: CZ P-07 uživatelská recenze

Napsal: ned 22. lis 2015, 19:25
od Style
Je to hodně o tom najít si to pravé pouzdro. Vybral jsem si až čtvrté a s ním je v pohodě každodenní nošení a i v autě je to pohoda.

Re: CZ P-07 uživatelská recenze

Napsal: ned 22. lis 2015, 20:58
od kocpel
Přesně tak, ve správném pouzdře je každodenní nošení pohoda.

Re: CZ P-07 uživatelská recenze

Napsal: ned 29. lis 2015, 16:12
od alfik
Pár ran jsem dal na předváděčce.Super spoušt,přesná.. otazká co vydrží ??

Re: CZ P-07 uživatelská recenze

Napsal: ned 29. lis 2015, 18:23
od Vaclaf
Zatím z ní nikdo nedal deset nebo dvacet tisíc, já kolem 1600 a do teď bez větších problémů. Jen mi vyletěla tečka z hledí, vyměnili v rámci reklamace. Ale i podle zahraničních kolegů z FB se jim to stalo. Asi nějaký výrobní problém. Jinak o nějaké typické vadě (jako třeba u pětasedmy lámání čepu) jsem nečetl. Ukáže čas.