CZ Shadow 2



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#301 » sob 3. zář 2016, 22:45

Pistole + prázdný zásobník dohromady nesmí vážit více než 1300g.



RobinSebo
Příspěvky: 2

Příspěvek#302 » ned 4. zář 2016, 05:55

Fajn...udělám poslední a rychlý souhrn.

Bicí sportovní kladivo 1680,- + pružiny 420,- + 2x zásobník 1660,- + záchyt závěru 850 + kufr 680,- = 5290,- je jen za materiál, který je u zbraně navíc. Zkus si to odečíst od toho co píšeš a ten zbytek zdanit a přijdeš na to, že jsem na 1/4 tebou popisované marže. Pokud se někdy někdo zajímal o ladění, tak ví, že tohle je směšná částka za práci a čas, který tomu dám.

Pokud si po 20ti letech zkušeností přišel na to, že u Productionu zkrátíš pružiny (což je pravidly zakázáno, proto používám jiné, kvalitní a tvrdostně stálé), tak se obávám, že kouzelným dědečkem už nikdy nebudeš. Není to vůbec o tom, dostat se na co nejnižší odpor spouště, ale na co nejhladší průběh (bavíme-li se o DA). Musí se samozřejmě zachovat funkčnost odpalu u všech druhů zápalek. A to se zkracováním pružin nedocílí. Já každou pistoli dělám 3-4 hodiny v závislosti na potřebách úprav a ne 5 minut jak se zde psalo (to ty pružiny stihne někdo možná akorát tak střihnout, ale tím to končí).

Pokud má někdo čas a chuť se týdny zabývat stříháním pružin, zkoušením, jestli odpalují zápalky té a té značky, zkoušením funkčnosti, testováním a zabíháním zbraně aby si to vše teprve sedlo, bylo hladké a pohodlné a podobné věci, tak je to samozřejmě jedna z cest. Ale pokud si chce někdo koupit hotovou, závodně připravenou zbraň dle pravidel, s kompletním příslušenstvím, nabízím zde tu možnost. Stačí vytáhnout z boxu, nastřelit na svou munici a jen a jen střílet. Takže zásadně odmítám tvrzení, že zde prodávám jen své jméno, k pistoli dám kufr a dva zásobníky, na pistoli je zhola nic a ještě na tom vydělám mraky peněz za nic ! ! !

PS pro pana "hackerjack": Aby se neřeklo, že neporadím....tak nevím, jestli na střenkách jste schopen ušetřit váhu. Oboje jak na S1 tak na S2 jsou aluminiové, váhový rozdíl bude minimální. Prvně bych zkusil přehodit ocelové vedení vratné pružiny za plastové ze Shadow 1 (nevím váhový rozdíl, ale ve vašem případě je to to největší a zároveň i nejlevnější řešení, co na té zbrani můžete bez zásahu nástroji udělat). Dále pokud by už moc nechybělo, tak snad taková ta ocelová destička (brzda zásobníku) co je v rámu mezi střenkami a odděluje bicí pružinu od zásobníku ve zbrani. Druhá možnost není úplně profi, ale na funkčnost by to mít zásadní vliv nemělo pokud budete dobře čistit. Dalšími úpravami je přehození spouště na SA pokud to pravidla povolují. Plochý lehčí kohout a hliníková spoušť ušetří zase pár gramů.

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#303 » ned 4. zář 2016, 06:56

Konečně mi někdo dokázal odpovědět. O tom kohoutu jsem nevěděl, že dáváš jiný. A o stříhání pružin mám stejný názor. Zkrácení neznamená lepší chod. Ta délka má svůj důvod. Jenže s patřičným odporem jsi začal vozit až ty. Dřív na trhu byly jen "sportovn" od czub a zkracovat se muselo. Mimochodem mi to netrvalo týden, ale několik měsíců a spoustu pružin, abych přišel na funkční kombinaci. Takže se omlouvám za některé výroky o Robinovi, nevěděl jsem některé věci.

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#304 » ned 4. zář 2016, 07:51

Ten kohout by mě zajímal. S2 nemá mrtvý propad na kohoutu, takže ona důležitá drážka už má od výroby správný tvar. Viděl jsem v zahraničním eshopu kohout, který měl zřejmě jinak díry a nejspíš se tím zkrátí i DA a SA. A v součtu s přerušovačem, který tam taky měli upravený musí reset být na chlup. Nemá s tím někdo zkušenosti?

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#305 » ned 4. zář 2016, 11:14

Mimochodem pokud pružiny Sets nejsou standardně nabízeny CZUB, tak jsou podle pravidel pro PRD také zakázány. Stejně tak i kohout.
Příloha D4, bod 16, 16.1

Uživatelský avatar
SimonW
Příspěvky: 105

Příspěvek#306 » ned 4. zář 2016, 18:48

Nevíte někdo na kolik kg je nastavena spoušť v SA a DA u továrního nastavení.



uživatel
Příspěvky: 28

Příspěvek#307 » ned 4. zář 2016, 19:44

Tak asi mně ukamenujete, ale po vyzkoušení novinky Shadow2 si nechávám Shadow1 . Co mně vadilo : al střenky , zkosený závěr , ostré gripy na rukojeti. Vrazit další prachy na úpravy , střenky , kohout - to nechápu viz uživatel RobinSebo , že tam není z výroby a podle CZ lepší materiál, to už nezachrání. Jasně i klady má , delší záměrná + krásné mířidla , a pocit nové zbraně



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#308 » ned 4. zář 2016, 20:30

SimonW píše:Nevíte někdo na kolik kg je nastavena spoušť v SA a DA u továrního nastavení.

Bylo zodpovězeno v téhle diskusi o čtyři stránky zpátky: http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=16&t=6938&start=240#p111803

Uživatelský avatar
Bobo2222
Příspěvky: 38

Příspěvek#309 » úte 6. zář 2016, 17:39

Ahoj. Mám jinej problém. Všichni co mi ji slibovali postupně změnili nejbližší termín dodání na listopad.
Doufám, že večer někdo napíše " JSEM NOVÝM MAJITELEM S2 KOPIL JSEM JI V PODNIKOVCE" (TAM měli mít dnes zboží).
Teda kultůra prodeje jak za komunistů. Ještě by mohli vymyslet vinkulace nebo něco podobného z té éry. :oops:

Uživatelský avatar
sean
Příspěvky: 38

Příspěvek#310 » úte 6. zář 2016, 20:32

V podnikovce se dal/dá sehnat s povrchovkou Urban Grey, kterou nechci- černé bohužel nemají a to jsem se ptal i lidí, kteří dokáží leccos získat. Ostatně to, že černé nemá ani Robin svědčí o všem...

Pistole je to suprová, ale úroveń prodeje zůstala tradiční. A o záručním/pozáručním servise si nedělejme iluze- prostě standard CZ, kdy jim je zákazník u prdele.

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#311 » úte 6. zář 2016, 21:02

Tak vzhledem k celosvětové poptávce se není čemu divit. Občas zabrousím na zahraniční fóra a jsme na tom ještě dobře. Itálie, Kanada, USA, Holandsko, Německo, Rusko, Rakousko a další taky řeší nedostupnost stejně.
Dneska dodělávám spoušť a už to začíná jet plynule. Ale musí si ještě sednout.
Nahozeny gripy na mosaz a potvora je pěkně těžká. Budu muset cvičit jak De Cobos :-)
Edit // Dána menší moucha, 6mm. Hledí staženo úplně dolů a na 15 m s pf 130 a 124gn FMJ jede na flek. Původní 7,5 mm mi vadila, všude se zachytávala a nejsem na to zvyklý. Pro šťouravé, ano vím, že s jiným strelivem se připravím o možnost nastavení, ale to bych přehodil jinou mouchu. Mám jich doma dostatek ;-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#312 » stř 7. zář 2016, 06:51

Ty gripy vypadají hodně dobře, hned se mi vybavily kvéry z filmu Elysium :)

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#313 » stř 7. zář 2016, 07:42

Je to nápad Robina Šeba. Jde o nějakou průmyslovou pásku na schody, neošoupe se jako grip na skate. Na jedničce mám najeto na jedny gripy přes 10 tis.



zkpet
Příspěvky: 52

Příspěvek#314 » stř 7. zář 2016, 13:37

Odro, to vypadá velmi zajímavě. Měl bys tip na konkrétní model nebo značku pásky (nejlépe v barvě shadow orange :) )? Koukám, že jich je v nabídce mraky a moc se neudává tloušťka - nezvětší to pak moc pažbu? A bude to držet dobře i na závěru? To mě asi zajímá víc než pažbičky..

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#315 » stř 7. zář 2016, 15:38

Značku bohužel neznám. A nikde na pásce není. Vím jen že se prodává v celém klubku a stojí několik tisíc. Je to jakoby zalité v pryskyřici či laku. Lepí se to vteřinovým lepidlem aby to drželo. A na závěru to mívají taky, tak to asi drží i tam. Ale odstranit to jde jen acetonem. Nechat 5 min koupat ponořené a pak to odstraní beze zbytku. Jen nevím, co by to udělalo s barvou :-\

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: susa a 11 hostů