CZ Shadow 2



uživatel
Příspěvky: 28

Příspěvek#496 » stř 18. led 2017, 17:01

Bohužel nebo bohudík ta spoušť udělá právě s pistole SA. Nepustí tě do DA. Vyzkoušeno rok tak stříleno. Negativa jsem nepozoroval. Je to sportovní zbraň, tak docela nechápu proč je tam SA/DA. Už nikdy více zbraň SA/DA. Je to nejlevnější způsob předělání na SA + jen vyhodit přerušovač - není podmínkou.

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#497 » stř 18. led 2017, 17:04

Protože je to zbraň podle pravidel divize Production.

Uživatelský avatar
Prasor
Příspěvky: 70

Příspěvek#498 » čtv 19. led 2017, 05:51

Díky za uvedení na pravou míru. Myslel jsem, že jsou potřeba další úpravy pro SA. Takže stačí vyměnit spoušť?



Sidewinder
Příspěvky: 44

Příspěvek#499 » čtv 19. led 2017, 07:31

Aby spoust fungovala v SA, tak v podstate staci vyhodit ten prerusovac.

Vymena jazycku spouste taky zmeni pistoli na SA, protoze SA spouste nemaji krok dostatecne dlouhy nato, aby fungovaly v DA - u vymeny jazycku je ale dobre taky vyhodit prerusovac, protoze je tam pak zbytecny.

Nicmene nejlepsi zpusob, jak predelat pistoli na SA je nejen vymenit jazycek spouste, ale take kohout za SA. SA kohout prerusovac uz nema, ale hlavne ma pro ucely SA lepsi spousteci ozub s mensim mrtvym krokem, takze vysledny chod spouste je pak daleko lepsi, nez kdyz se jen vymeni jazycek a vyhodi prerusovat u tovarniho kohoutu.

Je fajn koupit ke kohoutu rovnou i cepy a tycku bici pruziny, takze se pak da sestava kohoutu vymenit najednou a nemusi se rozcepovavat tovarni kohout..

Uživatelský avatar
Prasor
Příspěvky: 70

Příspěvek#500 » čtv 19. led 2017, 08:07

Já právě myslel, že SA se řeší výměnou kohoutu a ta spoušť se dává jen kvůli délce kroku. No tak jsem zase chytřejší. Ale mělo mi to dojít. Díky za osvětlení. ;)



voloda77
Příspěvky: 2

Příspěvek#501 » čtv 19. led 2017, 17:36

Prasor píše:Já právě myslel, že SA se řeší výměnou kohoutu a ta spoušť se dává jen kvůli délce kroku. No tak jsem zase chytřejší. Ale mělo mi to dojít. Díky za osvětlení. ;)


Ďakujem za objasnenie, pretože som nemal ani tušenie, že výmena jazýčka spúšte spôsobí že zbraň bude iba v SA, to by bolo zle lebo chcem strieľať v divízii production.

Uživatelský avatar
rumcajs_tr
Příspěvky: 121

Příspěvek#502 » pát 20. led 2017, 18:22

Ahoj,

zdravím všechny na zdejším fóru. Nevím, jestli můj příspěvek patří do vlákna o Shadow 2, ale týká se ho, tak snad jo. Jsem čerstvým držitelem ZP a pokukuji po své první pistoli. Protože jsem na střelnici docela dost nastřílel s Shadow 1 Orange, rozhodl jsem si jako svoji první zbraň koupit Shadow 2. Plánuji si ho vyzkoušet na nějaké střelnici, kde mají tuto zbraň zapůjčení.
No a můj dotaz směřuje ke koupi - kde koupit a na co si dát pozor - jsem v tomhle laik, tak bych se nerad spálil - a u pistole za skoro 28tis by mě to mrzelo obzvlášť.

O co konkrétně mi jde - psali jste tu, že jste si třeba v podnikové prodejně nechali přinést dva - tři kusy a koukali na nástřelné listy (co tam na tom mám hledat?), někdo tu psal, že jeden kus měl posunutá mířidla (jak to proboha poznám okem?), někdo že vybíral kus, který měl nejlepší průběh spouštění (jak poznám, co je nejlepší průběh spouště?), atd... tak mi to zamotalo hlavu, že mám skoro strach jít tu pistoli koupit, protože mám pocit, že v prodejně budou speciálně na mě čekat "desítky kusů" pistolí s nějakými vadami, které nepoznám ani náhodou... :-)

Prostě jde mi z toho hlava kolem ... Shadow 2 se mi hrozně moc líbí, ale nevím, kam ho jít/jet koupit - při ceně té pistole pro mě asi není problém zajet pro ni i přes půl republiky, když bude spolehlivý zdroj, který mě neodbude výprodejovým kouskem... Tak nevím, na co si teda dát pozor a jak poznat, že držím v ruce "dobrý" nebo "horší" kus... nejsem si ani jistý, jestli bych při mém (zatím začátečnickém) střeleckém umu poznal, že třeba pistole "zanáší" vlevo/vpravo... ale na druhou stranu se chci zlepšovat, chodím střílet pravidelně (zatím z půjčených zbraní) a chtěl bych tomu nějaký čas věnovat - a rád bych měl jistotu, že všechny chyby, které vidím na terči, jsou jen a jen moje vina a ne vina pistole.

Poradí někdo pár rad do začátku, jak co nejbezpečněji vybrat kvalitního "Stína dvojku"?
Předem moc děkuji všem, kdo poradí začátečníkovi.



uživatel
Příspěvky: 28

Příspěvek#503 » pát 20. led 2017, 18:44

Na výběrovky nevěřím. Když jsi dost odstřílel 1 tak 2 na první pohled musí hrkat ,vykazovat stejný vůle. Nástřel dělá člověk a ten je jen člověk, ale samozřejmě ty dírky na papíře vedle sebe vypadají líp. Stejně si pistole musí sednout a pak se pozná. Neboj a mazej kupovat.



Sidewinder
Příspěvky: 44

Příspěvek#504 » pát 20. led 2017, 20:53

Podivej se na hledi, zda je na stredu. Okem to poznat samozrejme jde.. A pokud ano, tak at je na nastrelnym listu stredni zasah taky tak nejak na stredu ..

Zkus vule uzamykacich ozubu (hlaven vlozena v zaveru) .. ale ona tyto vule ma snad kazda pistole z CZUB.

Okoukni nejake defekty na ramu nebo hlavni ..

Spoustak se da odladit, tam je to asi celkem jedno..

Uživatelský avatar
rumcajs_tr
Příspěvky: 121

Příspěvek#505 » pát 20. led 2017, 22:10

Díky za rychlé reakce, mrknu na ty věci co píše Sidewinder.
A kde kouupit? Má smysl jezdit do Brodu?

Uživatelský avatar
Dobik_DC
Příspěvky: 19

Příspěvek#506 » sob 21. led 2017, 18:37

Já sem si pro ní byl v podnikové prodejně v Praze ... ale doporučuji si tam nejdřív zavolat a ověřit dostupnost ... i když teď by to už mohlo bejt bez problémů (ul. Opletalova)

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#507 » sob 21. led 2017, 21:03

rumcajs_tr: tady jí mají v nějaké akci:
http://www.kentaurzbrane.cz/index.php?r ... ct_id=4867



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#508 » sob 21. led 2017, 21:45

Asi už to máš vyšpekulovaný, tak nechci příliš odrazovat, ale můj názor je, že kupovat s mokrejma papírama kvér za skoro 30k není úplně nejlepší řešení (pokud to tedy pro Tebe není pouhý zlomek příjmu). Před pár lety jsem byl v podobný situaci, měl jsem vysněnou zbraň v podobné ceně, chodil jsem se na ni dívat do podnikovky v Praze, střílel z ní a kdesi cosi. Ale pak mi kamarád, co střílí snad třicet let doporučil, abych se oprostil od emocí, koupil na začátek za pár litrů nějakou CZ 75 z druhý ruky, něco s ní nastřílel a pak, že uvidím (Jo a ještě taky říkal, že skončím u Glocka, za což jsme se mu vysmál :ugeek: Ale měl taky pravdu :lol: ). No a měl recht. Pokud bych to udělal jak jsem chtěl, sice by mně možná chvíli hřál pocit, že mám svůj vysněnej kvér, ale ve finále bych na tom prodělal, protože až bych ji pouštěl do světa, nevím o kolik míň bych za ní dostal.
Každopádně dělej jak myslíš a jestli ji koupíš, ať Ti dobře slouží a když nebude, ať ji prodáš s co nejmenší ztrátou :mrgreen:

Uživatelský avatar
rumcajs_tr
Příspěvky: 121

Příspěvek#509 » ned 22. led 2017, 09:13

Ahoj, děkuju všem za rady a komentáře.

Dobik_DC, Sedmej - asi zkusím tu podnikovou prodejnu v Praze, občas tam jezdím, nejdřív si tam zavolám, co mají skladem

kurvajz
: máš pravdu, že jsem si do tý pistole už trochu zamilovaný, ale na druhou stranu úplně naslepo to není. I když mám úplně čerstvý papíry, tak chodím střílet celkem pravidelně (2x měsíc) cca 1/2 roku - v podstatě od doby co jsem se rozhodl připravit se na zbroják. za tu dobu jsem vyzkoušel hlavně pistole značek CZUB a GLOCK, Co se týká glocka, ten mi subjektivně seděl nejmíň, hlavně kvůli pojistce ve spoušti a systému přednatažené spouště, takže celkově je jeho projev na spoušti, aspoň pro mě, trochu hrubší. Co mi vysloveně sedlo byly ČZty - vyzkoušel jsem CZ75B, CZ85, CZ P-07, CZ SP-01 Shadow a CZ Shadow Orange. Z těchto pistolí jsem za toho půl roku nastřílel odhadem tak 1.500 ran - já vím, není to moc, ale na osahání už mi to stačilo. Pro mě absolutní bomba byla CZ Shadow Orange - s tou se mi střílelo bezkonkurenčně nejlíp. Takže když jsem se teď koukal co si pořídit, oko mi padlo na Shadow 2. Určitě si ho nepoběžím kupovat naslepo - nejdřív se stavím zmařit pár krabiček na střelnici kde ji mají. Jsem z Třebíče, takže pro mě asi nejblíž Trigger Service Brno - jsou sice drazí jako blázen, ale mají Shadow 2 k zapůjčení.
No ale stejně to je nakonec o tom, jestli se mi ta pistole líbí nebo ne - a Shadow 2 se mi líbí moc :-) Tož asi tak.

Uživatelský avatar
rumcajs_tr
Příspěvky: 121

Příspěvek#510 » pon 23. led 2017, 21:30

Ahoj, mám ještě dotaz - ví někdo o střelnici v Praze, kde mají Shadow 2 k zapůjčení? Občas tam jezdím, že bych vyzkoušel... jinak asi jen to Brno.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů