CZ Shadow 2



Sidewinder
Příspěvky: 44

Příspěvek#421 » ned 30. říj 2016, 16:49

OndrasFM píše:...Ale podle mě v nich je minimální rozdíl který za 1600,- nestojí.


Ondro jakou s tim mas zkusenost? - tedy mel jsi moznost primeho porovnani chovani zbrane pri spousteni s kohoutem tovarnim a sportovnim? Idealne na Shadow2?

.. nebo to je zase jen "osobni nepodlozeny nazor", stejne jako treba:

OndrasFM píše:Nemyslím si že u černé verze je lak.

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#422 » ned 30. říj 2016, 17:11

Na jedničce mám zkušenost. Porovnání sportovní kohout na jednom a na mojem klasický, ale upravený úhel odpalovacího ozubu ,aby záchyt kohoutu při uvolňování netlačíl kohout zpět, jako na obrázku výše. Tohle omezuje strhávání, nedochází ke zvýšenému tlaku těsně před odpalem. Spoušť je čitelnější a mnohem příjemnější. Proto se dává sportovní kohout. Jesli má vliv i tvar, či váha či co nevím. Hlavní výhodu pro sport spatřuji právě v onom jinak úhlovaném ozubu. Pro služební účely je ale bezpečnější ozub klasický, co je na obrázku výše.
No a zpět k tématu, nepoznal jsem rozdíl mezi mým a sportovním. Na S2 to navýšení tlaku před odpalem je,aspoň na mém s2, ale skutečně minimální, nepatrný. Proto bych kohout neměnil. Mozna časem ...:-)



Sidewinder
Příspěvky: 44

Příspěvek#423 » ned 30. říj 2016, 17:18

Diky.. Ja porovnaval jen Shadowa jednicku, klasiku s Orangem, ktery sportovni kohout ma - a byl to rozdil jako hrom. Nelze sle vyloucit, ze ten rozdil byl z casti dany dalsim "ladenim" na Oranzi..



uživatel
Příspěvky: 28

Příspěvek#424 » ned 30. říj 2016, 17:24

Prostě humbug jedině Shadow 2, lidi neblbněte, když nejsou schopni udělat přesný naúhlování na kohoutu ? Mám od Zendla kohout a napasovat ho tam byl problém protože, je fakt na setinky. Starej se vyklal na každou stranu. Taky jsem snil o S2, ale po osahání a vystřelení jsem věrný S1.



xdman
Příspěvky: 65

Příspěvek#425 » pon 31. říj 2016, 15:56

Je to každého věc, jestli se rozhodne pro S1 nebo S2. Také je rozdíl, jestli má S1 a rozhoduje se, jestli se vyplatí přejít nebo nemá žádného a rozhoduje se mezi S1 nebo S2. U mě to byl druhý případ a koupě nelituji. Zatím 3000 ran bez jediné závady. Porovnávat s S1 nemůžu, protože jsem ji nikdy neměl, ale jsem ten typ co pokud je to možno, tak si vybere novější model a to ne jen u zbraní. U G17 jsem šel také bez váhání do 4. generace a udělal bych to znovu.
A co se týká spouště, tak jedinou úpravu tam mám tu, že mám bicí pružinu od Šeba a slabší úderníkovou. A o nějakých dalších úpravách ani neuvažuji, protože DA 2,5 kg a SA 1,1 kg je pro mě úplně dostačující. U kohoutu nemám stranovou vůli žádnou a při vypouštění v SA se kohout okamžitě vypustí bez znatelného pohybu zpět.

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#426 » pon 31. říj 2016, 16:29

Já jsem s S2 maximálně spokojen. Nakonec jsem nahodil střenky tlustý hliník z Leika s gripem. Mosaz byla hodně těžká. Ještě laboruju s miřidly. Teď tam zas mám z S1 pevná. Nějak si nemůžu zvyknout u stavitelných na tu mouchu 7.5 mm.
Jaké používáte pouzdra na S2? Na IPSC je poměrně jasná volba od Amadini ghost One. Ale potřebuju i něco na Los a tam Ghost nemá zatím nic. Jediné jsem našel u Rh holster , ale to je klasický tvarovaný kydex. Lepší je od Ghost Stinger, ale ten na S2 zatím nedělají.



Viklan
Příspěvky: 137

Příspěvek#427 » úte 1. lis 2016, 18:54

Myslíte ti lépe informovaní, že je reálná možnost, že CZUB vyjde i s modifikovným Shadowem 2? Něco jako bylo třeba TS Orange?

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#428 » úte 1. lis 2016, 19:40

No to jsem slyšel už v létě, že teď je na řadě Shadow 2 Orange. Myslím, že je to velmi reálné. Jinak jsem dneska zkoušel hledí pevné S1a mouchu 5.75 a na 15m na flek. Pouzdro jsem koupil DAA PRD II. a výborné.



Sidewinder
Příspěvky: 44

Příspěvek#429 » stř 2. lis 2016, 20:10

Shadow 2 Orange asi bude, ale vzhledem k tomu, ze dvojku predstavili zacatkem brezna a dodnes ji jejich e-shop v podstate ani nezna, konfigurator stale nefunguje a dokonce ani tovarni zbrane k dostani v podstate nejsou - a kdyz, tak buhviproc prelakovane .. tak tezko rict, kdy to bude. Spolehlive lze rict asi jen to, ze uz urcite nepujde o zbran za cenu do 1tis Eur.

Jinak k videni byly kousky s laufem v bushingu, .. to bude mozna na "orange" verzi zajimave. (viz obrazek)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#430 » pát 4. lis 2016, 08:57

OndrasFM píše:Jaké používáte pouzdra na S2? Na IPSC je poměrně jasná volba od Amadini ghost One.


Kedze mam zaujem na jar kupit Shadow 2, zaujimalo by ma, ci IPSC puzdro (Amadini resp. DAA) pre Shadow 1 (SP-01) bude fungovat aj na Shadow 2. DAA ma moznost magnetickej vlozky pre Race Master na Shadow 2, ale to je uz celkovo riadna palka. Resp. ci viete o nejakom kvalitnom IPSC puzdre, ktore je stavitelne pre rozne pistole, aby ked nahodou zmenim kver nemusel kupovat nove puzdro, co nie su lacne zalezitosti.



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#431 » pát 4. lis 2016, 12:03

Víceúčelový holstr na IPSC je CRspeed. Je možné jej přestavit na více zbraní,v sadě jsou dodávané vymezovací vložky na přestavbu,změnu zbraně.



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#432 » pát 4. lis 2016, 12:08

Ja pouzivan toho ghosta a parada ;)



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#433 » pát 4. lis 2016, 15:29

Strilim take amadiny ghost a jde tam jak jednička, tak dvojka...:-)



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#434 » pát 4. lis 2016, 15:41

Vdaka, skusim asi skor ten CR-Speed, je daleko flexibilnejsi.

Cena za cely set u rakusakov tiez nie je zla:
http://www.luckydelta.com/shop/en/Equip ... C-Rig.html



Sidewinder
Příspěvky: 44

Příspěvek#435 » pát 4. lis 2016, 18:29

Tak uz mohu prispet i svou "troskou do mlyna".. SH2 je fajn, ale trochu mi chybi pojistka, na kterou jsem byl zvykly u jednicky. Co obnasi vymena pojistky? Da se to zvladnout bez specialniho naradi?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 64 hostů