CZ Shadow 2



tull
Příspěvky: 38

Příspěvek#1231 » pon 21. lis 2022, 20:12

IMHO resis uplne kraviny...zmer si tu hlaven az se ohreje :-D ...vyrobni tolerance jsou normalni soucasti kazdeho vykresu a a tim padem kazdeho vyrobku...jak jsi vubec prisel na to, ze ta hlaven tam ma byt bez vule...lepe receno suvne bez vule? Dokazes si predstavit jak dlouho tam neco takoveho, tedy +-0.00, pri tech pohybech vydrzi. Osobne bych byl naopak spis nervozni kdybych tam tu hlaven mel s nulou. Jedine co je dulezite je, aby se ta vule nezvetsovala.
Tohle je uplne zbytecna diskuze... pripomina mi to nekonecne diskuze hifistu o vlivu vesmirne ciste bezkyslikove medi v kabelu za 1000Kc za 10cm delky na vliv hudebniho prednesu. Tys nekdy nekde porovnaval rozptyl S2 upnutych do stolice u tech co jsou bez vule a u tech co maji vuli? A kolik procent je tu strelcu, kteri muzou pri nejakem slepem testu jednoznacne rict, ze nastrileli hur a nebo lepe.



tull
Příspěvky: 38

Příspěvek#1232 » pon 21. lis 2022, 20:16

MRBLUE píše:tull
"A ano urcite existuji mnohem lepsi a lepe udelane zbrane."
Napriklad ktore pistole myslis? Hlavne ma zaujmaju seriove zbrane podobneho urcenia a ceny. S2 je skvely nastroj za velmi slusnu cenu. Jasne, vzdy sa da este nieco zlepsit. Ale otazka je za aku cenu. Ci by to zakaznik bol ochotny zaplatit.


no to vzdyt ja netvrdim ze ne...mimochodem proto jsem si ji koupil..vysla mi z toho nejlepe...vic jsem dat nechtel, dostupnost dilu a servisu atd. ... i tak si nemyslim, ze nic lepsiho na svete neni...jen proste nechapu honice setin mm, kdyz ani nejsou zrejme schopni nejak prokazatelne dolozit na kolik to zhorsuje realne vysledky



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#1233 » pon 21. lis 2022, 22:25

Tak nevím, jak který honič setin, ale když budu mluvit za sebe, tak po všech těch zbraních, co jsem si koupil, bych si rád koupil konečně něco pro radost. A něco, čemu se o desetinu vpředu vaklá studená hlaveň, mi radost nepřinese. Takže s2, ts2 či kmr má prostě smůlu v tom, že na ně kladu požadavky, které jsem na jinou pistoli nekladl. Samozřejmě, chtít pistoli, co se trefuje sama a mít požadavek, abych se vešel do 40 tisíc, tak i základní s2 je skvělá pistole. O tom vůbec nepolemizuji. Zkrátka, každý se na totéž díváme jinak, a proto z toho máme rozdílné pocity.



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#1234 » pon 21. lis 2022, 23:44

Jarda.Jezek: Ale ta hlaveň se tam nevaklá, když je zamčená v závěru. Ta desetinka tam je proto, aby prošla bez problémů závěrem po výstřelu.



tull
Příspěvky: 38

Příspěvek#1235 » úte 22. lis 2022, 00:19

hele, pred třiceti lety jsem jezdil soutezne rychlostní modely lodi... obdoba F1 v autech... ostatne ta kategorie se tak jmenovala F1-V6.5. Motor o objemu 6.5ccm mel kolem 3 koni. Všichni resili kompresi a tesne vybrusy... ja mel pisty opilovane ze to studene slo pomalu blbe nahodit.. doslova tam kloktal, ale jakmile se ohral zacal tesnit kde mel a na trati jsem daval konkurenci klidně 2s. Pisu to proto, ze některé konstrukce prostě vule z principu potrebuji....vedet jake a kde maji byt je dost casto velka alchymie a ja si opravdu nemyslím, ze by v CZUB za ty leta byli takovy blbci a neumeli to pouzdro udelat tesnejsi... také je třeba vzit v potaz ze ta pistole musí zvladat široké pole klimatickych podmínek... musi fungovat pri -30 i pri +80 stupnich kdyz zustane treba v autě v lete

proto moc tvuj postoj nechapu... a preju tedy uspesne hledani svateho gralu ;-)



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#1236 » úte 22. lis 2022, 07:27

Dík. Snad mi to přání prospěje. Mám několik pistolí, které se vaklají a na funkci (rostlináře) to vliv nemá. Nicméně, hlaveň z uzamčení se kývne a až odemčená se sune. Tedy vůle při sunutí mi nevadí, pochopitelně. Jak jsem už v některých případech (s2o, ts2db) viděl, k vaklání není důvod. Nebo, že by u nejdražších modelů v czub zapomněli udělat dostatečný vakl?



AntonŠpelec
Příspěvky: 95

Příspěvek#1237 » úte 22. lis 2022, 08:06

Pánové, jak tu někdo psal tu vůli original pouzdra, já tam měl 0,1mm. Délka hlavně je 12cm, tzn. 1mm na 120cm, 10mm na 12m a 20mm na 24metrů. Takže jedna desetina milimetru na hlavni vám udělá rozptyl 2 centimetry na terči. Když dáte přesné vedení hlavně, tak se vám ta hlaveň vůbec nehne. Mám na něm s přesným pouzdrem asi 3 tisíce a pořád se nehne. Střílel jsem mistra z revolveru a z pistole mi to pořád nešlo, jakmile jsem vyměnil vedení hlavně, dávám ho i z S2. Takže není to jenom nějaký subjektivní pocit. A nějaké řeči o tom, že tam ten vakl být musí, protože jinak se to podle strojaře zadře, to jako fakt?



tull
Příspěvky: 38

Příspěvek#1238 » úte 22. lis 2022, 08:55

no takze evidentne to vypada, ze tech 0,1mm je proste standardni vyrobni vule +- povolene vyrobni tolerance davaji to, ze nektera bude volnejsi a nektera tesnejsi

co se tyka rozptylu...sediva je teorie...vystrel a pruchod strely hlavni je dynamicka zalezitost...pokud se vule bude vymezovat v dusledku vystrelu stale stejne, realny rozptyl muze byt od tebou spocitaneho teoretickeho naprosto odlisny - klidne i vetsi - i to je mozne

a co se tyka soutezeni a tvych poznatku...i to je klidne mozne...S2 je stale seriova produkce neni to zavodni special - pozadavky na bezpecnou spolehlivost v beznem terennim provozu, nekde u pochuzkare v Jizni Americe a tvoji opecovavane krasavici na zavody budou diametralne jine...asi by nikdo nechtel aby spolehlivost jeho auta byla stejna jako u monopostu F1 ...takze ano kusy pro zavodni ucely at jsou klidne vyladene a vypiplane s tim, ze jsou vyladene na konkretni soutez, ale nejak nechapu jak to souvisi se seriovkou z fabriky

takze podle me se stale tocime v kruhu...ja nejsem zadnej odbornik na zbrane koukam na to ocima cloveka co celej zivot resi problemy, kdyz neco nefunguje a ma zjistit proc a jak to napravit (takze me zajimaji technicka reseni a S2 jsem hned jak prisla do mrte rozebral)...jak jsem psal, zbrojak jsem delal v rijnu a S2 je moje prvni zbran a nez jsem ji koupil tak jsem poctive procetl cele tohle vlakno a vlastne jsem ji pred koupi nikdy nemel v ruce a ani jsem ji na zivo nevidel...takze jsem vicemene cekal co vlastne prijde...po precteni tohodle vlakna jsem spis prijemne prekvapen

i tak nikomu fakt S2 necpu a vicemene jsem se zapojil jen z toho duvodu, ze proste naprosto chapu duvody proc vyrobce to ulozeni dela jak ho dela...zrejme proste usoudil, ze takova vule je optimalni

tim asi k tomuhle koncim a budu vas zase uz jen cist ;-)



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#1239 » úte 22. lis 2022, 11:59

Myslím, že v kruhu se netočíme. A jestli tak ve dvou, každý ve svém. Jen jsme si v praxi ověřili, že informace je význam přisuzovaný datům. Na datech jsme se shodli, ale vzhledem k různým kontextům našeho hodnocení, jsme to vyhodnotili odlišně. Mít čerstvý zbroják a koupit si s2 jako první zbraň, asi bych to hodnotil velmi podobně. Takže s tvým názorem v tvé situaci souhlasím, udělal jsi dobře, nenech si kazit radost a počítej s tím, že časem se tvůj názor taky vyvine. A nebo třeba ne. Každý máme jiné cesty a nemusíme dojít k témuž konci. Tedy, s výjimkou toho jediného, kam dojdou všichni, ať dělají, co dělají.

A pokud jde o výrobce, ten je především podnikatel. Podle toho řídí i výrobu.



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#1240 » úte 22. lis 2022, 13:29

AntonŠpelec píše:Pánové, jak tu někdo psal tu vůli original pouzdra, já tam měl 0,1mm. Délka hlavně je 12cm, tzn. 1mm na 120cm, 10mm na 12m a 20mm na 24metrů. Takže jedna desetina milimetru na hlavni vám udělá rozptyl 2 centimetry na terči. Když dáte přesné vedení hlavně, tak se vám ta hlaveň vůbec nehne. Mám na něm s přesným pouzdrem asi 3 tisíce a pořád se nehne. Střílel jsem mistra z revolveru a z pistole mi to pořád nešlo, jakmile jsem vyměnil vedení hlavně, dávám ho i z S2. Takže není to jenom nějaký subjektivní pocit. A nějaké řeči o tom, že tam ten vakl být musí, protože jinak se to podle strojaře zadře, to jako fakt?


Ano, to jako fakt. Ono by se to teda nezadřelo, po vychladnutí by to celé povolilo, tohle by ti mělo napovědět. jestli jsi naměřil desetinu, pak při ohřátí to už desetina není. Navíc u válce počítáš s polovinou, takže jsme hnedle na 0,05. No a zahřátím tu vůli můžeš ještě zmenšit.
https://www.youtube.com/watch?v=8A3xa1jdRAA&t=48s

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#1241 » úte 22. lis 2022, 15:08

Poznámka: Na svém P10 mám mezeru mezi hlavní a závěrem 0,1mm (u ústí). Asi standard pro služební zbraně. U SH2 podle mě zbytečně moc.

On se zahřívá i ten závěr, tak zvětšuje zvůj rozměr i on.



AntonŠpelec
Příspěvky: 95

Příspěvek#1242 » úte 22. lis 2022, 15:11

No, nějak pánové (sonor, tull) nechápete, že ta hlaveň vyloženě nejezdí jako v trubce, ale sklouzne pod úhlem dolů. A k tomu videu, ne že by tam bylo něco novějšího, než bylo třeba v 7 třídě, ale zkus si zahřát oba díly. Nebo se podle tebe snad zahřívá pouze hlaveň? A proč se tedy to přesné vedení hlavně vyrábí?



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#1243 » úte 22. lis 2022, 15:15

Jestli ono se neroztáhne teplem i pouzdro vedení hlavně? Ještě jsem nikde nečetl, že by se ohřátá hlaveň bez vůle zadřela. Navíc hlaveň není válec, ale trubka, takže by se měl při roztažení zvětšit i vnitřní průměr, bych si laicky tipnul. A to by mělo asi dost velký vliv na rozptyl. Na obojí by si ti, co dali za pistole bez vaklavých hlavní několikanásobky cen těch obyčejných pistolí, měli stěžovat. Proč si nestěžují?



AntonŠpelec
Příspěvky: 95

Příspěvek#1244 » úte 22. lis 2022, 15:28

Jarda.Jezek Přesně tak.

ještě To sonor: S tou polovinou, myslíš tedy, že se kývne o 0,05mm vlevo a 0,05mm vpravo? To ano a ten rozptyl je ale stále 2cm...



tull
Příspěvky: 38

Příspěvek#1245 » úte 22. lis 2022, 16:22

co se jak bude roztahovat zalezi na teplotnich gradientech ... v prvnich vystrelech dojde ke zmenseni prumeru vyvrtu a nasledne s prohrivanim hlavne se zacne prumer rychleji zvetsovat na vnejsim prumeru

stejne tak vnitrni prumer vedeni se nemusi nutne zvetsovat ... je to podobne jako s tou hlavni ... zalezi jak se bude teplo distribuovat...v pripade zaveru jde teplo vedenim hlavne v miste komory pres ozuby...v miste vlastniho vedeni je styk minimalni a bude hlavne salanim

a ano hlaven se sune a kyve v tom vedeni - tak si to zkuste namalovat - prumet bude oval jinak se na problemu nic nemeni...se zmensijici se vuli pujde hlaven mene a mene vyklonit

a proc se to vyrabi? protoze lidi potrebujou utratit penize pro dobry pocit? protoze i kdyz jsem ochotny pripustit, ze tesne vedeni zlepsi rozptyl z 20mm na 24m (jak tu nekdo spocital) na ? (to tu tak nejak nekdo neuvadi - zrejme ta pistole pak strili uplne presne :-) ) tak rozhodne to bude vic lidi nez co to realne jsou schopni vyuzit...urcite tu takovy budou co je pro ne kritickej rozptyl 20mm na 24m

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů