CZ Shadow 2



I.C.E
Příspěvky: 114

Příspěvek#1 » úte 26. led 2016, 10:47

Shadow 2 je novinka která bude představena a uvedena do prodeje na jaro. Vypadá úžasně. Už se na těším a dost o ní uvažuji. Orange byl předešlý model a každý výrobce dělá nové modely a myslet si že Orange je poslední a nic dalšího už nebude je úsměvné



dudul12
Příspěvky: 20

Příspěvek#2 » úte 26. led 2016, 11:11

To v žádném případě si nemyslím že shadow orange je poslední z jejich produkce ale co se týká sportovních modelů konkrétně modelů určených především na ipsc a to hlavně v divizi production bych nepředpokládal že budou představovat skoro to samí za podobné peníze.Kdyby to bylo neco obrannýho/služebního nebo neco specialne na mířeku (i když tam taky ted vyšel orange TS) tak bych se tomu ani moc nedivil. Pokud to dobře chápu tak shadow 2 má být prostě takovej vylepšenej shadow nic méně tohle přeci nabízí orange?? Vždyt tech shadowu mi přijde že je už nejak moc. orange,line,dualtone,compact line. Ale to jsou pouze moje dohady a spekulace třeba to bude uplně jinak. Necháme se překvapit.

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#3 » úte 26. led 2016, 12:28

Nic bližšího nevím. Kdo ví nepoví, protože každý, kdo mi existenci potvrdil, je vázán nějakou smlouvou a mohlo by ho to mrzet. Ale je to prý skvělá pistole :-) Uvítal bych nějakou fotku, nebo popis od někoho, kdo jí viděl či jí dokonce testoval.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#4 » úte 26. led 2016, 12:39

Tak jako ve všem, probiha neustálý vývoj který výrobci sledují. Od doby kdy Shadow kraloval divizi Production se objevily další zbraně a na to by měl výrobce reagovat. I kdyby jen těžkou hlavní jako ma Tango... :-)

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#5 » úte 26. led 2016, 12:56

To by bylo super, kdyby byla těžší. Mohla by být i delší dle prd, mohla by být úžamčená kvadraticky do výhozného okénka, mohli by zmenšit ovládací prvky a upravit rám pro vyšší držení, mohli by zmenšit tolerance a vůle. No uvidíme :-)

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1010

Příspěvek#6 » úte 26. led 2016, 18:12

Zaznělo tady že Shadow 2 by měl být představen letos na jaře. Někteří dokonce tvrdili že by to mělo být hned po novém roce. Všichni mají zaručené zprávy od někoho (?) kdo to ví naprosto přesně, nebo to říkal "ňákej" dobrej kámoš, co se zná přímo z lidma ze zbrojovky a ten by nekecal... fááákt :lol: :lol: :lol: Voni vo tom teda nesmí mluvit, že jó, chápeš nééé :mrgreen:
Tak já tedy taky přidám jednu ultra tajnou informaci, při jejímž získání jsem se musel docela zasmát. Před několika dny jsem se zůčastnil jedné střelecké soutěže. Náhodně jsem se dal do řeči z jedním ze střelců, s kterým jsem se nikdy neviděl a neznáme se. Mimo jiné se mi tento střelec svěřil/pochlubil že by si rád koupil Shadov Orange, že se mu ta zbraň líbí, že je více méně rozhodnut a je to v podstatě jen otázka času než si ji pořídí... Tak jsem mu na chytračku začal "hnojit" mozek ať ještě chvíli počká, že v dohledné době bude představen nástupce Shadow, že bude třeba lepší, že se bude údajně vyrábět na přesnějších strojích a přidal jsem ještě pár dalších "zaručených" informací které jsem pochytil způsobem popsaným výše.
....Mno ;) z chlapíka nakonec vylezlo že pracuje v konstrukční kanceláři CZUB no a že nástupce Shadow by se měl objevit až v roce 2017 .... Technické detaily mi samozřejmě taky nesvěřil :( .
Tak si to chlapci přeberte a porovnejte z drbama co máte zase z jiných zdrojů.....

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#7 » úte 26. led 2016, 18:27

Tak nezbývá, než se nechat překvapit :-) Albert nevěří na duchy a já nepotopím kamaráda,kamarády, kterého by to stálo místo. Mimochodem mi to před pár dny potvrdil i prodejce v Opletalce, že by to mělo být okolo dubna.
Edit:// kam by se asi dostal prodej Shadow, kdyby se předem vědělo, že bude nástupce?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4535

Příspěvek#8 » úte 26. led 2016, 19:02

To, co vypadne z CZUB jako jakákoliv budoucnost je jako věštění z koule a to ještě nebude skleněná.... vždyť nemají skladem ani zbraně, které už byly v loňském ceníku (např. CZ P-01 Omega), tak jak se jim dá věřit cokoliv jiného

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » čtv 28. led 2016, 15:32


Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#10 » čtv 28. led 2016, 16:14

No tak jestli je toto reálná fotografie, jak asi bude vypadat nový Shadow, tak po estetické stránce myslím že je to krok zpět. Původní Shadow (i já jednoho mám) má elegantní oblejší tvary a toto mi přijde takové moc hranaté. Ale technicky bude asi o něco dále. Až s ním vyjdou oficiálně, tak se na něj rád zajdu někam podívat.

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#11 » čtv 28. led 2016, 17:38

Alfe? Co ty na to? :-D Je krásné mít občas pravdu. Zjišťuji technické parametry. Každopádně to vypadá na rukojeť TS, delší hlaveň, skosený závěr a větší vybrání pod lučíkem. Vyšší držení. Začínám šetřit...



dudul12
Příspěvky: 20

Příspěvek#12 » čtv 28. led 2016, 20:52

No popravdě se mi shadow orange líbí víc už jenom ty pojistky bych asi musel podle té fotky měnit za ty široké k vůli palci (i když uznávám že to je spiš detail) ale jsem strašně zvědav a taky zároven trochu překvapen .... no uvidíme.

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#13 » čtv 28. led 2016, 22:19

Tak zatímjsem zjistil jen že, je celkově větší, celkově těžší, úplně jiný rám, lepší kohout, lepší spouš, kombinace poznatků předchozích pistolí a patrné jsou znaky TS, Shadow a P 09. Hlaveň delší o 1cm, těžší. Zůstal původní sklon. Vyloženě vyrobeno na hranici pravidel divize production :-)
Edit : ještě jsem zapomněl... uzamykaní zůstalo stejné a střílí se z toho lépe, lépe se chová po výstřelů, takže zřejmě menší zdvih. Už teď se těším. Vypadá opravdu jako hodně propracovaná, výborná pistole na sport vyrobena z jejich nejúspěšnějších modelů.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1010

Příspěvek#14 » pát 29. led 2016, 08:11

OndrasFM Dobrý :) tak je nakonec pravda na Tvé straně. Nicméně jsem to odhadoval pár stránek dozadu stejně jen jsem dostal posléze jinou informací která se jak vidno ukázala chybný.
Mno... a první dojmy :
Větší délka, jednoznačně plus (delší záměny, tím pádem větší přesnost, větší hmotnost na čumák )
Tvar a ergonomie závěru : tady jsem na vážkách, ... přední úchopové drážky se posunuli více dopředu což by mně asi trochu vadilo protože jsem zvyklý natahovat v tom místě kde byli původní drážky. Nevím jestli to s té fotky dobře vidím ale přijde mi že závěr je zkosení ala CZ 97 nebo Jericho. Tam se obávám že by se mohlo stávat že občas proklouznout při natahování mezi prsty, uvidíme. ..
Mířidla : jasný plus, mikrometrické jsou fajn.
Kohout: ten se mi nelibí ale to je otázka vkusu a neznamená to že je špatný. Líbí se mi tvar Kohoutu na TS ORANGE.
Kolejnice : přišla o dvě drážky, hodnotím jako nic proti ničemu.
Lučík : ten je úplně jiný. Estetický žádná sláva ale ergonomicky bude asi OK.
Spoušť : návrat k méně prohnuté , hodnotíme jako plus. Měl jsem to na starém Shadow a vyhovovala mi více než ty nové více prohnuté.
Pojistka: jasný plus! Plochá je prostě lepší, kdo drží vysoko ví o čem mluvím.
Odfrézování pod bobřákem : jednoznačně plus, velký skok dopředu.
Střenky: trochu jiný tvar ale vypadají dobře (funkční ) ... A propo , všimněte si že rám v místě rukojeti je z obou stran zúžený. ...
Povrchovka : předpokládám že bude stejná jako na TS Orange (taky +)

A to nejlepší jsem si nechal na konec.
Checkerink: zdrsnění rukojeti. Tohle je věc která prostě léta na Čezetách chyběla a je to škoda. Jak na to tak koukám tak to zdrsnění je stejné jako mám na TS Orange a mohu beze zbytku potvrdit že je prostě super, bomba, sqelí atd atd..... tady fakt smekám, Velká pochvala, Velké plus, ohromný pokrok, palec nahoru, už žádný blbí šmirgly. To tady říkám z vlastní zkušenosti s TS Orange. .

Ještě koukám že jsem zapomněl na tlačítko vypouštění zásobníku, taky vypadá luxusně.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1010

Příspěvek#15 » pát 29. led 2016, 08:21

koukám že jsem tam napsal pár ptákovin tak sorry a psal jsem to ve spěchu na mobilu v T9

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Mysak_PB a 4 hosti