CZ Shadow 2



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#406 » pát 21. říj 2016, 15:46

Sidewinder píše:Pokud tam je nejake cerneni - nechova se to pak trochu jako brynyr - neolesti se to do svetlejsich odstinu?

Mohl by mi někdo ze zkušenějších vysvětlit rozdíl mezi brynýrem a černěním? ;) Ne, vlastně není třeba (pokus o vtip).
Upřímně se mi víc líbí povrchovka, co nafotil OndrasFM . Na druhou stranu dobře udělanej lak poslouží taky dobře.



keeper77
Příspěvky: 4

Příspěvek#407 » pát 21. říj 2016, 18:47

Omlouvám se, že malinko odbočím od povrchovek (což mě tedy s tím černým lakem dost nemile zaskočilo), ale mohl by mi nějaký majitel S2 porovnat chování, hlavně zdvih a "kopnutí" oproti TSku? Nemám možnost vyzkoušet S2 a v prodejně si ošahám jen jak padne do ruky. TSko mám vyzkoušené. Moc všem děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#408 » ned 23. říj 2016, 10:53

Tak nepotvrzená informace z czub zní že pro zahraničního zákazníka bylo vyrobeno 40 kusů S2 na výslovné přání s lakovaným černým rámem. Zakázku ale nezaplatil a zbraně jsou na českém trhu, aby byl splněn plán a Arkor jde o těchto 40 kusů na vývoz. Až se prodají bude zase Arkor i v Česku. Zbraním nic není a jde i úpravu jako byla S1. Na otázku zda je arkor i pod černým lakem mi nedokázal odpovědět. Nebo spíš nechtěl a já jsem ho nechtěl přivádět do nepříjemné situace. Takže tipuji že není ale je klasicky nafosfátovaný, nastříkaný a zapečený. Jeho nevýhoda je, že při bouchnutí o něco tvrdého se odloupne. Ale zase na otěr má skvělé vlastnosti. A ať mě Sidewinder prosím nekamenuje, že jde zase o nepotvrzenou informaci. Z managementu to nikdo nepotvrdí, protože to prostě není jejich politika a nemají potřebu českému trhu cokoli vysvětlovat. Ber nebo nech, koupí nněkdo jiný. Pokud to někdo zjistí lépe budu jenom rád :)

Uživatelský avatar
Bobo2222
Příspěvky: 38

Příspěvek#409 » sob 29. říj 2016, 19:14

Tak jsem trochu na rozpacích.
Tak jsem hned od novoty vyměnil pružiny (vratnou, bicí a úderníkovou).
Poleštil jsem důležité třecí plochy a závěr mi chodí úžasně.
Spoušť mi chodí plynule, akorát jsem si ji představoval trochu jemnější. A proto jsem se po troše váhání rozhodl vyleštit i táhlo spouště a další důležité plochy. Pružinu spouště mám od výroby SETS.
Očekával jsem odpor spouště pod 2 kg v SA. Nemám měřák a tak jsem jsem na spoušť pověsil pytlík s 1,5 kg hlizen a přidával a přidával ..Skončil jsem na 2 kg. Spoušť však neklapla . Dělám něco blbě ?



Sidewinder
Příspěvky: 44

Příspěvek#410 » sob 29. říj 2016, 19:45

Co sportovni bici kohout, je tam?

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#411 » sob 29. říj 2016, 20:13

To je výrazně špatně. Pokud tedy máš SA 2 kg. Pokusím se zítra nafotit můj způsob měření. Nesmí se to nikde dotýkat kromě spoustě.

Uživatelský avatar
Bobo2222
Příspěvky: 38

Příspěvek#412 » sob 29. říj 2016, 20:14

To: SidewinderS

Zatím ne.

Uživatelský avatar
Bobo2222
Příspěvky: 38

Příspěvek#413 » sob 29. říj 2016, 20:27

Tak jsem prohledal internet, vyrobil přípravek a měření opakoval. A chyba byla v měření. Teď se váha ustálila na hodnotě 1,396 kg. Takže leštění se vyplatilo. Možná vyměnm ještě ten bicí kohout za sportovní.
Jsem teď mnohem klidnější. Omlouvám se za paniku !

Uživatelský avatar
Bobo2222
Příspěvky: 38

Příspěvek#414 » sob 29. říj 2016, 20:46

Pomohly tyhle obrázky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#415 » sob 29. říj 2016, 22:13

Pokud vim tak na shadow2 je sportovni kohout uz z vyroby,teda na tom mym byl urcite ;) pokud teda zbrojovka neudelala jeste nejskej novej.

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#416 » ned 30. říj 2016, 03:18

Není to úplně stejné. Sportovní je lepší a minimálně má lépe udělánou drážu, ze které dochází k uvolnění kohoutu a odpálení. (aspoň na mojem) Na továrním S2 k odporu v této drážce dochází, je to sice lepší, než u jedničky, ale chloupek odporu tam je. Na obrázku je to přehnané pro názornost.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#417 » ned 30. říj 2016, 07:43

No a kde to sehnat teda? Czub jako sportovni dodava ten co tam je.

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#418 » ned 30. říj 2016, 08:07

Prodejny czub, eshop czub a někteří prodejci jako leiko, Zendl asi taky, ale ten má možná svůj. Sportovní kohout a kohout S2 je jiný. Ten sportovní je stříbrný. Ale podle mě v nich je minimální rozdíl který za 1600,- nestojí.



Boci
Příspěvky: 90

Příspěvek#419 » ned 30. říj 2016, 08:58

Kohout od Zendla na S2 pasuje.

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#420 » ned 30. říj 2016, 09:06

Zcela určitě. Je rozměrově stejný jako na S1

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů